Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
jas samo sakam da kazam za momcite toni i zizi sto site na forumof gi rugaat deka bile vakvi i nakvi i deka zemale pari barale rabota deka toa nema vrska i deka se e namestajka bidejci se glavni i imaat cela navivacka grupa.napred toni i zizi ve podrzuva cel grad a najmnogu vasata grupa lozari
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
ako kartata za bibl bide 100 den ce nema nikoj salata ce bide prazna i ce ima molk i utakmicata ce nema sjaj kako sto se ocekuva da bide.naj arno od doma si ja gledame oti utakmicata ce bide boza nema da bide interesno a i ce gube feni strasno taka da nema za so da se ode.
Така си е... :pos: 100 денари што ќе даваш за карта подобро од дома ќе ја гледаш ете прав навивач ем оптимист си дека Фени ќе губе страшно со овој тим сега што го имат :tapp::nesvest:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
ako kartata za bibl bide 100 den ce nema nikoj salata ce bide prazna i ce ima molk i utakmicata ce nema sjaj kako sto se ocekuva da bide.naj arno od doma si ja gledame oti utakmicata ce bide boza nema da bide interesno a i ce gube feni strasno taka da nema za so da se ode.
OD KOGA 100 DENARA SE POVREDNI OD KLUBOT KOJ NE PRETSTEVUVA VO EVROPA. A I ZA PREDHODNIOT POST DA TI KAZAM DEKA SITE VO SALATA IDAT ZA RAKOMETARITE ILI KOSARKARITE A NE ZA LOZARITE. NE SI MISLI DEKA SITE VO SALATA ODAT DA GI GLEDAT LOZARI. TAKVI KAKO TEBE SO USTE SEGA GO OTPISA FENI NE NI TREBA VO GRADOT A NE PAK VO SALATA.AJ TI DOJDI SO POP SPORT FENI CE TEPA SIGURNO PA CE TI BIDE INTERESNO. KAKO NE TI E SRAM.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
IMA PLAKATA U GRADOT SEGA VIDOV 50 DENARA CE BILA KARTATA PA CUTUKOT MOZE DA DOJDE CE ZASTEDE 50 DENARA CE IMA I ZA DRUGATA UTAKMICA DA SI KUPE KARTA.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
eve sum be decki.mi kazaa deka dva tri dena tua me pisat,pa aj da vi se javam.samo so me terate na vakvi raboti.mene glavata mi cure od kompjuteri,sea i voa li da go raspravam.ja kaa sakam da pisam se pisam kaa so sum,so ce se krijam.a vi so prajte go delite kavadarci li?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дај бе соберете се за овој натпревар барем...Ќе и биде потребна подршка на играчите.
П.С И јас доаѓам:)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
eve sum be decki.mi kazaa deka dva tri dena tua me pisat,pa aj da vi se javam.samo so me terate na vakvi raboti.mene glavata mi cure od kompjuteri,sea i voa li da go raspravam.ja kaa sakam da pisam se pisam kaa so sum,so ce se krijam.a vi so prajte go delite kavadarci li?
Ako si ti bandata svaka ti cast ti si prviot so se kazuvas koj si site drugi se poserkovci. Samo da ti kazam deka ne si ti za via detski raboti bla bla bla samo prikaski.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Abe lozari...Mene me interesira samo edno :---Treba li nekoj da vi dade nesto pa da se naviva? Treba li nekoj da vi plati nesto pa da se naviva. Ako nekoi od vas (a tie se mnogu malku) se sekavaat koga se formirase Navivackata grupa LOZARI-ISTOK od Kavadarci nemavme nitu eden navivacki rekvizit nitu pak nekoe zname. Za 2 meseca znaminjata nemase kade da se stavat na stadionot oti bea premnogu pa gi selektiravme koe ke bide za koja utakmica. A i ni eden klub (vo toa vreme barem na pocetokot FK Tikves, a posle i drugite vo gradot) ne bese uslovuvan so nisto za da bi Nie navivale. Ova deneska so go pravite e pred se sram za starata garda na lozari (da ne kazam osnovacite). Me interesira dali na utakmici odite zatoa sto nekoj ke vi kupi maici ili tapani ili ne znam sto. Dali nekoi megju vas ovaa so navivanjeto go smetaat kako biznis (od koga se otvora rabotno mesto NAVIVAC???) Edno e jasno: NA VREMETO NA SITE SME IM VIKALE UPRAVA PEDERI NO NIKOGAS NE SME GO IZVALKALE IMETO NA NITU EDEN KLUB OD KAVADARCI NITU PAK IMETO NA LOZARI. Site upravi i igraci se minliva rabota ama klubot e VECNOST. Treba da se odnesuvate barem malku so pocit kon GRADOT. Jas ako ne sum na istok ne znaci deka pomalce go sakam i TIKVES I FENI I uste ne znam koj klub vo minatoto. Koga postoese Tikves Florida ili pak ORKA na 80 % od vas mu menjaa peleni , a koga igrase FK Tikves pred poln stadion 50 % od vas ne ni bea rodeni. Taka da zamislete se malku sto pravite ako i sami tvrdite deka imeto LOZARI e SVETO. Kako ke go zacuvate koga del od vas koi mislat deka Eden posran Pelister e nesto neznam sto. Stojam na raspolaganje da vi pokazam sliki od vistinskite navivaci koi postoeja vo ovoj grad od 1991-2001 godina od utakmicite na Fk Tikves da vidite kako se branea boite pred se na GRADOT na posle i na Klubot. A komitite i ckembarite i site drugi .....pravo da vi kazam ic KUR ne me bole za niv..Ama ic Kur ne me bole.:drk:
BRAVO FOKA SEGA SE IM KAZA U NEKOLKU RECENICI.DAJ BOZE DA IMA U SALATA USTE 20 DUSI KAKO TEBE,KLEMATA,BANDATA,LAZO,SOPOT,PEJKO, I SITE TIA TAMU SO SEDITE IMA DA ECE SALATA.USTE EDNAS DOBAR POST BRAVO
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
abre znais li koj pise bre mene mi davaat od upravata i nema so da stedam 50den a ti nesto ako si protiv moze jas i ti da se sretnime pa jas da ti kazam nekoi raboti be baciste edno
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
abre decki vi dva i dva ne znaite da gi svrzite ne pa da pisuvate tuka gluposti.trojanec ti ne gi znais ni igracite a ne pa da pisis tuka
de nabroj nekoj od igracite
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
na trajce ne mu e gajle kolku pari e kartata on lani cela godina idese navivase i go bodrese4 klubot on i sega go bodre klubot nasekoja utakmica i nikoj od lozari ne e protiv kosarkarite oni go sakat timot idat sekoja utakmica i sedat na zapad davat fizicka i moralna podrska na site kosarkari lozarite go sakat klubot go nosat vo srce zboruvaat so golemaa ljubov za timot no tuka site da znajte ima golem problem a toa e"""""""""""""""""""""""" upravata na feni koja na utakmicata za memorijalniot turnir po naredba na amir eden od obezbeduvanjeto istera nadvor dvajca lozari poradi nekoe dovikuvanje koe ne bese nameneto za upravata, pa posle toa se sluci idrug skandal nekoi rekviziti koi lani feni mu gi podari na lozarite bukvalno feni bez muda si gi pobara damu bidat vrateni pa neli e toa za sram e togas casata bese preleana duri i kaj vodjata TONI koj gi ucese lozarite na fer plej navivanje toj koj so trajceto od upravata na feni sekoja den imase sostanoci za dogovor za site utakmici kako ke odi podrskata za kosarkarite podocna stana predavnik zboruvam za TRAJCETO SOFER I PREVEDUVAC NA AMIR ABED VO FENI INDUSTRI treba samata uprava na feni da se zasrame a ne lozarite
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
tuka site so se protiv lozari treba da znaat koi bea decata bez sram so go bodrea timot i bez strav so go bodrea timot vo cela makedonija koga se gostuvase duri i koga imase povredeni lozari poradi incidentot so avtobusot kaj aerodromci vo skopje kaj bea drugite togas koi sir gledaa i ozboruvaa aaaaaaaaaaaa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom