Фан Клуб : Фени Индустри

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Тасевски го рачунав добар одбрамбен играч, ама Шеле е такво дрво невидено, тотално ме разочара. Друга работа, јас гледам реално на работите, и тој став што го кажувам е мој личен став, а не на ФА. Додека играчите не се залагаат нема да добијат подршка ниту од мене ниту од никој, макар и Мајкл Џордан се викале.

Вие го ругавте Богоев, а титула ви донесе и е од Струмичко како и вие, а ви беше еден од најдобрите играчи и гинеше на терен. Кај нас се руга заради незлагање. Стганковиќ не игра ни 3 минути зема 2000 евра, тој Пејановиќ мисли на татко му е клубот, Шеле мисли само на кебапчилницата. Тоа е анти пропаганда на кошарката, кој ги гледа губи желба за спорт. И ти Христов, ке ми кажеш се што имаш да ми кажеш, кога ке се видиме, ќе видиме ти каков Шеле играч си.

Мзт е на најниското можно ниво, така да не ни мењава дали ке играме со младинци или со овие дрва што ги имаме, ама за разлика од сите други, пак ке бидеме во сала...е тоа ја прави разликата меѓу нас и сите останати толку голема...недостижна
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
TAKA ZBORUVAL AMIR PRED NEKOJ DEN A AKO NAVIVALE DOBRO CE GI NOSEL I NA NEKOE GOSTUVANJE OD BIBL LIGATA. E ZA NA SETANJE CE SE SOBERAT 100 DUSI. AMA TUKA NE SAKA NIKOJ DA NAVIVA KAKO DA IM E SRAM MISLAM VO KAVADARCI
од кај а измисли ваа сеа бе баце едно какво навивање ти нормален ли си
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
CE VE VIDIME VO KAKVA FORMA STE NA VINARSKA VIZBA UTRE
NEMATE TRENING POSLE 5 MINUTI CE VE FANE GRLO SITE CE ZALIPTAVITE
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
ја сум лидер кој лидер да го прашам

NE SI LASKAJ ZA LIDER TREBA USTE MNOGU MUI DA IZEDIS

INAKU TALIK BRAWN IGRA VO ZIVOTNA FORMA ZA INAT NA DUSMANITE:zver:

Ваа од газот си а има извадено.:coffee:
PRIJATELE SEGA SO NOVIOT ZAKON ZA DA NAVIVAS NA UTAKMICA SO ORGANIZIRANA NAVIVACKA GRUPA NA PRIMER SO (LOZARI) TREBA DA IMAS 18 GOD. A TI NEMAS,TAKA DA NA NAREDNATA UTAKMICA TREBA DA DOJDIS SO RODITEL INAKU 600 EVRA E KAZNATA AKO TE FANAT KAKO NAVIVAS SO LOZARI A SI MALOLETEN.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
trojanec напиша:
PRIJATELE SEGA SO NOVIOT ZAKON ZA DA NAVIVAS NA UTAKMICA SO ORGANIZIRANA NAVIVACKA GRUPA NA PRIMER SO (LOZARI) TREBA DA IMAS 18 GOD. A TI NEMAS,TAKA DA NA NAREDNATA UTAKMICA TREBA DA DOJDIS SO RODITEL INAKU 600 EVRA E KAZNATA AKO TE FANAT KAKO NAVIVAS SO LOZARI A SI MALOLETEN.
Не е он крив што државата сака да ја уништи Македонската навивачка сцена.....:toe:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
тројанец ај чичо не замарај ногу не се плеткај кај шо не ти е местото
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
тројанец ај чичо не замарај ногу не се плеткај кај шо не ти е местото

ok nema da ta zamaram a i ne sakam tamu da mi e mestoto kade sto si ti posto ne e ni malku privlecno.

Не е он крив што државата сака да ја уништи Македонската навивачка сцена.....:toe:
DA NE E KRIV AMA TREBA DA IMA NEKOJ ZAKON NA PRIMER KAKO VO ANGLIJA PA DA VIDIME TOGAS KOJ CE BIDE FRAER DA FRLE NESTO NA TEREN ILI DA PLUKA PO SUDIITE ILI IGRACITE.

OTI OD TOA HULIGANSTVO NAJMNOGU STETA IMAAT KLUBOVITE NA PRIMER ZNAETE LI KOLKU KAZNI ZA PLACANJE IMA MZT SAMO ZARADI NIVNITE NAVIVACI.
ILI KOLKU PLATI STRUMICA ZA LANSKITE FRLENI SISINJA I ZAPALKI NA TERENOT NA UTEKMICATA SO FENI(ILI NE PLATI POSTO NEMA KOJ DA PLATE):baeh:
ISTO VAZESE I ZA FENI ZA POSLEDNATA UTAKMICA SO STRUMICA.
SAMO OD KFM SE SMEAT POSTO NA NIV IM SE POLNI KASATA.
E SEGA NEMA DA BIDE TAKA SEGA POLICIJATA I DRZAVATA CE NAPLACA I KRIVICNO CE GO GONI TOJ STO CE NAPRAVE INCIDENT NA UTAKMICATA
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Троајнец употреби caps lock..нема потреба да се дереш и користи кирилица
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
OK ce upotrebam kirilica posto nekoj ne moze da me razbere
Se izvinuvam uste ednas
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
тројанец ај чичо не замарај ногу не се плеткај кај шо не ти е местото
кое место бе баце. Цел живот умирате од желба да навивате, да бидете јака навивачка група, да ве виде некој и да ве познаваат на улица, а сега кога имате можност да си го остварите својот сон изигравате некои големи фраери и тука на форумот си кажувате приказни ко мали деца. Ако сакате да навивате бујрум, сега кога го имате Македонскиот шампион во вашиот град барем е лесно, а ке ви биде и забавно, ќе ги тепаме сите а вие сеир ќе си гледате и ќе се зафркавате. Точно е дека без вас во сала е театар и никој не се замара за атмосфера, ама возот си поминува и на никој не му е гајле дали има лозари или не. Ама ти брате ако си прав лидер треба да си ги престроиш редовите меѓу навивачите и да навиваш за себе од срце, а не за Амир, Емил или некој друг па макар и какво зло да ти имаат направено тебе или на некој твој близок пријател.

Мислам дека разбираш што сакам да ти кажам.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
кое место бе баце. Цел живот умирате од желба да навивате, да бидете јака навивачка група, да ве виде некој и да ве познаваат на улица, а сега кога имате можност да си го остварите својот сон изигравате некои големи фраери и тука на форумот си кажувате приказни ко мали деца. Ако сакате да навивате бујрум, сега кога го имате Македонскиот шампион во вашиот град барем е лесно, а ке ви биде и забавно, ќе ги тепаме сите а вие сеир ќе си гледате и ќе се зафркавате. Точно е дека без вас во сала е театар и никој не се замара за атмосфера, ама возот си поминува и на никој не му е гајле дали има лозари или не. Ама ти брате ако си прав лидер треба да си ги престроиш редовите меѓу навивачите и да навиваш за себе од срце, а не за Амир, Емил или некој друг па макар и какво зло да ти имаат направено тебе или на некој твој близок пријател.

Мислам дека разбираш што сакам да ти кажам.
Море ај доста делите правда мислам дека се знае не се навива и готово.(Тиа шо се од лозари ги знаат причините):salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom