Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
hehehehe nogo smesno elajte da gledate jaka kosarka a vii ako sakata da navivate navivajte ama izgleda i ako navivate nema da se slusate oti za u nedela AJDUCITE podkotvuuvat nesto STRUMICA SAMPIONI -AJDUCI ZAKON
Убаво убаво спремајте се супер да видиме што знаете на дело да го покажете тоа јас според мои сознанија но сепак гОДХЕАД има посигурни информации можеби и ќе постира во врска со ова ќе има организирано 2 автобуси за во недела со Струмица а тоа се околу 150 души а и башака ќе има и со приватни коли некои кои ќе доааѓаат па сега очекуваме добар пречек од ваша страна а ако не тепате да не доаѓаме оти ни е страв..:smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
tii so ke dojdat so privatni koli mos ke najdat mesto a za vas ke ima u koseto znaate deka i elajte na navivate fer i nem da gi provocirate na ajducite , neka pobedi podobriot na terenot.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
tii so ke dojdat so privatni koli mos ke najdat mesto a za vas ke ima u koseto znaate deka i elajte na navivate fer i nem da gi provocirate na ajducite , neka pobedi podobriot na terenot.
Ок сета е убава ама ќе те молам да пишуваш на Литереатурен Македонски јазик пошто никој од нас не го разбира вашиот дијалект ај поздрав.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
tipce kako prvo ti govori literaturno a kako vtoro nii si govarame na nas dijalek tii so sakat da procitat ke razberat a i ti ne se pravi oti ne razbiras hehehsamo da provocirate
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
tipce kako prvo ti govori literaturno a kako vtoro nii si govarame na nas dijalek tii so sakat da procitat ke razberat a i ti ne se pravi oti ne razbiras hehehsamo da provocirate
Таму на вашиот форум можеш да си говориш на ваш дијалект а на Фени форумот не бе баце пошто ние не сме од Струмица па за да те разбереме што збориш а сега после 5 месеци пишување никој не ми рекол дека неможе да го разбере она што јас го пишувам се најде ти просветителот да ми кажеш дали пишувам литературно баце ни едно никакво..:pos2:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
tipce kako prvo ti govori literaturno a kako vtoro nii si govarame na nas dijalek tii so sakat da procitat ke razberat a i ti ne se pravi oti ne razbiras hehehsamo da provocirate
Колку што знам јас сите пишуваат литературно македонски. Како сите така и ти.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Колку што знам јас сите пишуваат литературно македонски. Како сите така и ти.
Ама ај докажи му на дечкото дојде вчера на форумот и на сите ни кажа што да правиме ама ај на таквите му се одбива пошто паметниот прв попушта.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe ee TOGETHER LOZARI ti ga pocna prv i aj nem veke da se karame za gluposti ok li :D
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро бе ај еве ја ќе ви кажам шо како ќе биде. У Струмица одиме еден автобус т.е. 60 души и ништо повеќе, иако Фени ни понуди три автобуси на располагање ние одбивме. Сега за сега плановите се такви, ама не верувам дека нешто ќе се промени, тоа е реалноста сеа за сеа, не можеме да си дозволиме поголема бројка на луѓе, ние можеме да дојдеме и двеста луѓе ама нема да биде тоа шо треба да биде, се уште е рано, луѓето едноставно не знаат шо се дешава у првенството, се се случува многу набрзина, знаеме за важноста на оваа утакмица дека може многу работи да реши во борбата за титула ама мислиме дека нема потреба толку да форсираме на оваа утакмица, има уште многу да се игра не е ништо загубено секој си калкулира со своите шанси така што ова ќе биде една обична утакмица како и сите други до сеа, сепак има уште многу да се игра што и да се случи ќе биде интересно до самиот крај, и да изгубиме не треба да го сфаќаме тоа толку трагично, после толку победи по ред не е страшно и да се изгуби макар било тоа против директниот конкурент за титула, важно е да го покажеме тоа што го знаеме па сеа кој е подобар нека победи.
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Добро бе ај еве ја ќе ви кажам шо како ќе биде. У Струмица одиме еден автобус т.е. 60 души и ништо повеќе, иако Фени ни понуди три автобуси на располагање ние одбивме. Сега за сега плановите се такви, ама не верувам дека нешто ќе се промени, тоа е реалноста сеа за сеа, не можеме да си дозволиме поголема бројка на луѓе, ние можеме да дојдеме и двеста луѓе ама нема да биде тоа шо треба да биде, се уште е рано, луѓето едноставно не знаат шо се дешава у првенството, се се случува многу набрзина, знаеме за важноста на оваа утакмица дека може многу работи да реши во борбата за титула ама мислиме дека нема потреба толку да форсираме на оваа утакмица, има уште многу да се игра не е ништо загубено секој си калкулира со своите шанси така што ова ќе биде една обична утакмица како и сите други до сеа, сепак има уште многу да се игра што и да се случи ќе биде интересно до самиот крај, и да изгубиме не треба да го сфаќаме тоа толку трагично, после толку победи по ред не е страшно и да се изгуби макар било тоа против директниот конкурент за титула, важно е да го покажеме тоа што го знаеме па сеа кој е подобар нека победи.
So planovi ke bea tie be??:pos2: Vi nudele 3 avtobusa a vie odbivate da odite vo sto pogolema brojka na najteskoto gostuvanje?? So navivaci ste vie samo neznam :tapp: ili pa nesakas da kazes deka nemozete da se soberete poveke??m?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ти кажав јас, ние можеме да дојдеме и 200 души ама си признавам сепак ние сме млада навивачка група и да сме во голем број ќе изгледаме смешно пошто не сме добро вклопени, така што подобро е да дојдеме 60 души кои што стварно ќе дадат се од себе отколку да дојдеме во голем број а ништо конкретно да не покажеме. Може вам глупо ви звучи ова што го зборувам ама тоа е реалноста и не се преценуваме ние дека сме појаки туку едноставно сакаме да помогнеме колку што можеме па сеа шо биде нека биде
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ти кажав јас, ние можеме да дојдеме и 200 души ама си признавам сепак ние сме млада навивачка група и да сме во голем број ќе изгледаме смешно пошто не сме добро вклопени, така што подобро е да дојдеме 60 души кои што стварно ќе дадат се од себе отколку да дојдеме во голем број а ништо конкретно да не покажеме. Може вам глупо ви звучи ова што го зборувам ама тоа е реалноста и не се преценуваме ние дека сме појаки туку едноставно сакаме да помогнеме колку што можеме па сеа шо биде нека биде
te svakam...podobro da se 60 dusi ama da navivaat odkolku 200,a pola od niv semki da jadat...vo nedela ke bide super...ke osetite atmosfera,pa neka pobedi podobriot:D....pozdrav
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Е тоа го ценам, важно е да се напраи добра атмосфера, ние не одлучуваме кој ќе победи, тоа кошаркарите нека си одлучат на теренот, а од вас Струмичани очекувам добра атмосфера и јако навивање оти кај нас у Кавадарци многу слабо е си признавам ја, нема никаква атмосфера у салата па еве кај вас да видиме како е, сигурно ќе биде многу појако отколку кај нас, ама се нека биде во границите на дозволеното оти се што ја минува границата не е убаво, па и да се случи нешто лошо може само вам да ви штети, така што нема потреба од инциденти и слични глупости..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Е тоа го ценам, важно е да се напраи добра атмосфера, ние не одлучуваме кој ќе победи, тоа кошаркарите нека си одлучат на теренот, а од вас Струмичани очекувам добра атмосфера и јако навивање оти кај нас у Кавадарци многу слабо е си признавам ја, нема никаква атмосфера у салата па еве кај вас да видиме како е, сигурно ќе биде многу појако отколку кај нас, ама се нека биде во границите на дозволеното оти се што ја минува границата не е убаво, па и да се случи нешто лошо може само вам да ви штети, така што нема потреба од инциденти и слични глупости..
Одлично кажано, не треба некој инциденти да се направат оти знаеме што може да се случи и да ја казнат Струмица во момент кога и е потребна најголема подршка. Знаеме како ги казнија МЗТ на почетокот на првенството (парична казна и играње на три натпревари на домашен терен без публика), знаеме како го казнија сега во најскоро време Пелистер со играње надвор од својот град.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom