Фан Клуб: ФК 11 Октомври

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Отвори тема за Европа лига и види дека тоа го потврди и Србинот.
Нема врска,тури му пепел на Србинот,нели гледаш дека е Гробар,сигурно ќе треска глупости против големите ривали од поранешните ју-простори.
Јас ти гарантирам дека Торцида се нема појавено на утакмица на Сплит,одат некој сосема трети личности.
Торцида навивала,навива и ќе продолжи да навива за Хајдук и само Хајдук.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Нема врска,тури му пепел на Србинот,нели гледаш дека е Гробар,сигурно ќе треска глупости против големите ривали од поранешните ју-простори.
Јас ти гарантирам дека Торцида се нема појавено на утакмица на Сплит,одат некој сосема трети личности.
Торцида навивала,навива и ќе продолжи да навива за Хајдук и само Хајдук.
Абе јасно ми е се брат,ама пак ти викам неможев да поверувам дека ги слушам нив,не знам која им беше целта можда имаа друга намера ама сепак се пееа песни за Хајдук на тој натпревар.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Зборував за прволигашки дерби натпревари, пошо Шкендија лани прв пат влезе првалига од нивното 3-4 децениско постоење, ако не се лажам. И доста јадиш овде, среди си ги тие од вашио град варварите, тие шо си се слободни навивачи че си навиваат за кого сакаат во прилеп, мајмуни со какво сакаат соопштение нека излегуваат, тебе ич да не ти е гајле. И уште еднаш, исчистете си го градот од такви неписмени планински луѓе, ако не знаете како да изгледа за пример земете го Прилеп!
Аххх, не смо јунаци како вас џабе :(:( Дај бе кажи нешто паметно, ебате неписмениот. Не само колку да кажеш нешто. Се гледа дека немаш појма од ништо, што кој ку*ац се мешаш не ми е јасно.
И не ми реплицирај, видов со кого имам работа.
Ајде создравје, и сезонава веруем дека ќе се покажете у добро светло. Зошто вие сте уникат, единствена група што навива за кого ќе стигне. Поздрав.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Абе после ние сме имале комплекс од нив,кога ние сме му пошле бе на нивен фан клуб и вака сме ги досадувале?никогаш...Кога на некој евент на фб сме му пишуеле како тие на нашите?никогаш...
дај ве молам малце видете па кажете кој има комплекс...
А сепак вистината многу ги боли...
Иначе кога ми стоеше на потпис сликата ЕБЕН Е ВАРДАР одма почнаја да ми ида по 20 пораки дневно и од тој комитата админот и од обични членови,мењај потпис ќе те банирам пернаментно,менувај потпис ќе те најдам ќе те отепам,менувај потпис ова ќе се деси...

Сепак,Победа и 11ти се братски клубови како што кажа еден член,ние кога треба одиме помагаме за 11ти,сепак е и тој клуб од Прилеп...
--- надополнето: Jul 29, 2011 12:41 PM ---
А пишуваат по фб, чекајте селанчиња ова она во вашето село вака така...
епа нема да оставиме да ни го валкаат градот некакви селани доселени во скопје и си мислат сеа се "градски момци"
Победа и 11-ти се прилепски клубови ама никако братски, барем не во моментов. Кога 11 ти беше второстепена фудбалска екипа од ПП и играше втора, трета лига, Победа многу често отстапуваше играчи таму ! Во моментов 11-ти во Победа гледа противник и екипа која шо сака да му го земи приматот. Во моментов е така без размислувајне. Прилеп отсекогаш навивал за Победа со некакви мали исклучоци кои ги имало отсекогаш, кои не одеа на фудбал за Победа туку одеа за 11-ти, ама таквите се ретки! Иако не сум активен со години и нема да бидам се дури е ваква ситуацијава, да се навива против Миравцивардар оправдувам. Комити навиваја против Победа на натпреварите Победа-Пјуник, Победа-Хамбург и т. н. со оправдувајне дека игра нивни голем ривал од домашното првенство. Епа случајо сега е ист дури и бетар, игра Вардар кој е вечен ривал на Победа уште од бивша ЈУ до ден денес(Вардар променливо играл втора,прва ЈУ лига, а Победа има убедливо најголем стаж во втора ЈУ од сите мак-екипи, и во сите досегашни мак-шампионати со исклучок на еден)! Оправдувам некои работи ама никако не оправдувам да се навива и за Победа и за 11-ти, а верувам дека на исто мислејне сум со 99% од вистинските навивачи на Победа!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Абе после ние сме имале комплекс од нив,кога ние сме му пошле бе на нивен фан клуб и вака сме ги досадувале?никогаш...Кога на некој евент на фб сме му пишуеле како тие на нашите?никогаш...
дај ве молам малце видете па кажете кој има комплекс...
А сепак вистината многу ги боли...
Иначе кога ми стоеше на потпис сликата ЕБЕН Е ВАРДАР одма почнаја да ми ида по 20 пораки дневно и од тој комитата админот и од обични членови,мењај потпис ќе те банирам пернаментно,менувај потпис ќе те најдам ќе те отепам,менувај потпис ова ќе се деси...

Сепак,Победа и 11ти се братски клубови како што кажа еден член,ние кога треба одиме помагаме за 11ти,сепак е и тој клуб од Прилеп...
--- надополнето: Jul 29, 2011 12:41 PM ---
А пишуваат по фб, чекајте селанчиња ова она во вашето село вака така...
епа нема да оставиме да ни го валкаат градот некакви селани доселени во скопје и си мислат сеа се "градски момци"
Кажи ми кога друг пат му имате помогнато на 11 Октомври? Или дојде Вардар, па наеднаш ви текна дека треба да му помогнете на братскиот клуб.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.781
И 11 Октомври и Вардар најавуваат победа на стартот !!!


Утре во Прилеп се игра сигурно најинтересниот дуел од Првата МФЛ помеѓу екипите на 11. Октомври и Вардар. Екипи што првпат ќе играат официјално за бодови. Прилеп по кратка пауза година ќе има повторно можност да гледа прволигашки фудбал а црвено-црните секогаш биле магнет за гледачите.
Тренерите на обете екипи, Николче Здравески и Илчо Ѓорѓиоски одлично се познаваат бидејќи имаат играно заедно во иста екипа, но играле и еден против друг и како играчи и како тренери. Обајцата посакуваат победа на стартот и победничко отворање на сезоната:
Николче Здравески ФК Победа: Мислам дека екипата е одлично подготвена и за разлика од нашиот противник ја сочувавме комплетната екипа од минатата сезона со две-три засилувања кои само ја зголемија конкуренцијата во составот. Според мене шансите се рамноправни иако Вардар е фаворит, барем на хартија. Тие имаат нов тим и нашата прилика ја гледам во нашата воиграност. Немаме повредени во составот и ќе играме на победа и освојување на три важни бода на стартот од првенството. Составот на екипата ќе го соопштам пред натпреварот.
Илчо Ѓорѓиоски ФК Вардар: Вардар е должен да победува, тоа мора да го посакува во секој момент пред се порди рејтингот и своите бројни навивачи. Ние создадовме нова екипа која одлично ги мина подготовките но првенствените натпревари се сосема друга приказна. Во Прилеп не очекува тежок противник, фудбалска атмосфера, полн стадион и сигурно ќе биде тоа докрај неизвесен натпревар. Ние имаме неколку повредени играчи како Лико, Стојаковиќ, Аргировски....Имаме и неколку мали дилеми но сепак сме доволно подготвени за ова тешко гостување на кое повторувам победата е нашиот единствен императив.
Натпреварот се игра со почеток во 17ч. со директен пренос на sportefe.com
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Тууу како ми е криво шансата на крајот како не даде ццццц :confused:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Абе да му еб*м ма*ката на судијата, колку пари му има даено Коце и компанија, толку да потроши за хемотерапија!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Абе да му еб*м ма*ката на судијата, колку пари му има даено Коце и компанија, толку да потроши за хемотерапија!
Шо знам за ситните фаули некои и шо не постоеја... ама не е крив судијата шо напаѓачите на 11 октомври не знаат да дадат гол ;)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.781
Тимов нема абер од прволигашки фудбал... под сите мои очекувања изигравте...
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Шо знам за ситните фаули некои и шо не постоеја... ама не е крив судијата шо напаѓачите на 11 октомври не знаат да дадат гол ;)
Абе дека дрвца беа, посебно Гешоски, да, ама многу прекини без врска непостоечки напрај, ја уби играта. + она 10кана од Миравци не ја чуваја добро, а игра ма*ето негово!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Абе дека дрвца беа, посебно Гешоски, да, ама многу прекини без врска непостоечки напрај, ја уби играта. + она 10кана од Миравци не ја чуваја добро, а игра ма*ето негово!
хеахаехуае сеа арно ме потсети за Гешоски напрај еден добар потег , и ние почнавме да го фалиме навивачиве и одма почна да кикса :D hahaha
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Колку имаше публика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom