Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Која е прчината поради која Војводи не навиваат на натпревариве на Тетекс? Не сфаќам зошто се собираат пари за сезонски, а нема навивање...
Исто така, одлучено ли е каде ќе игра Тетекс на домашен терен или и вас ќе ве шетаат како нас?
Вчера у Охрид се навиваше ма првата на Градски со Велешта исто. Далеку од тоа дека не се навива ама со самото играње во Боговиње и Речица нема ни дозвоча од СВР Тетово а нит услови. Сезонските карти немаат врска со тоа дали ќе се навива или не ... нема кеш и е тешка состојбата
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.539
Поени од реакции
69.369
Што се случува со Тетекс во моментов? Ги следам преписките со фб профилот навивачка група - Тетекс, ама не сфаќам кои се двете завојувани страни. Војводи на чија страна се?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Што се случува со Тетекс во моментов? Ги следам преписките со фб профилот навивачка група - Тетекс, ама не сфаќам кои се двете завојувани страни. Војводи на чија страна се?
ne sum upaten sto se slucuva vo klubot, ama so transferite letovo klubot e eden glavnite kandidati za ispaganje, taka sto logicno e da ima revolt kaj navivacite.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.539
Поени од реакции
69.369
ne sum upaten sto se slucuva vo klubot, ama so transferite letovo klubot e eden glavnite kandidati za ispaganje, taka sto logicno e da ima revolt kaj navivacite.
Абе тоа јасно, кај стапнал Захариев, немало просперитет. Ама фб профилот не е од Војводи, туку апла се гледа дека е некој екс член на управата на клубот. Од Војводи нема официјална реакција.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
260
Поени од реакции
428
Абе тоа јасно, кај стапнал Захариев, немало просперитет. Ама фб профилот не е од Војводи, туку апла се гледа дека е некој екс член на управата на клубот. Од Војводи нема официјална реакција.
Која реакција па ти, зар се активни војводи, можеби 15 души што се активни за случувањата, дно дна клубот и навивачите.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.206
Поени од реакции
3.210
Што се случува со Тетекс во моментов? Ги следам преписките со фб профилот навивачка група - Тетекс, ама не сфаќам кои се двете завојувани страни. Војводи на чија страна се?
Го избркаа Војо нека ми јадат к...т сеа..
Вака така со него стабилни бевме башка имавме давање земање.. Сигурно ќе опстаневме да беше сега он.. Сега се љангарана обична багра кој и да е ќе го приберат за кеш да подкрадат малку..
Нема ништо сите спијат не ми се отвара уста овде да зборим секој чита..
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
 
Член од
20 јули 2022
Мислења
62
Поени од реакции
567
shto e be ova be, sekoj 3 mesec smenate upraven odbor :D
Конечно људи шо го сакаа Тетекс и со искрени намере.. опстанок у втора е приоритет сезонава :) ако си упутен ќе знаеш шо беше со прошлите управе...
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
ФК Тетекс почна со подготвки, екипата ја предводи Љупчо Марковски-Калц

Фудбалската легенда Љупчо Марковски-Калц од денеска почна да го води ФК Тетекс во намерата клубот да обезбеди опстанок во Втората лига. Марковски ја направи првата прозивка на фудбалерите по што започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната.

-Со ново раководство на ФК Тетекс стапија со мене во контакт. Тетекс е во незавидна ситуација, и е еден предизвик за сите нас, и за управата и за мене како тренер, да успееме да го спасиме Тетекс да остане во Втората лига. Она што не очекува е подготовки, денеска е старт на подготовките, до понеделник сме во Тетово, потоа заминуваме на осум дена во Дојран. Потоа се враќаме во Тетово и продолжуваме со работа. За да се оствари оваа мисија потребно е сите да влеземе 100 посто посветено. Тоа значи и стручниот штаб и фудбалерите и Управата и секако навивачите Војводи кои ќе ни бидат потребни да оставиме посакуваното да остане во Втора лига, изјави Марковски.

Во клубот веќе пристигнаа и неколку засилувања.

-Има нови фудбалери, има доста и млади. Од поискусните Христијан Кировски, Трајче Стојковски, Мики Митров, Јусуф Мустафа. Има доста имиња нови, се надевам дека на оние позиции на кои недостасуваат фудбалери ќе најдеме играч-два да ја засили конкуренцијата и да бидеме конкурентни во Втора лига. Тетекс тргнува со минус шест бода од оние местата што се над црта за испаѓање и е тешка работа, рече Марковски.

Во сабота ќе се игра приајтелски дуел во Тетово со ФК Беса, а натпревари се закажани иза време на престојот во Дојран.

Марковски како шеф на стручен штаб ќе го има Дејан Савевски, како прв асистен, Филип Павловски како кондиционен тренер, а Миле Спировски тренер на голманите.

ас
 

Attachments

Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Денеска официјално ги претствуваме новите засилувања за понатамошниот дел на првенството:

Христијан Кировски
Трајче Стојковски
Михаило Митров
Матеј Николов
Емил Скоко
Димитриј Попоски
Давид Спасовски
Мустафа Јусуф
Стефан Богдановски
Бојан Тимевски
Меритон Салији
Амзаи Елвир
Андреј Јаневски

Сезона 2022/2023 е една од најтешките за нашата фудбалска икона. За таа цел градот под шара, се обедини како никогаш до сега се со една цел, опстанок во втората фудбалска лига на Македонија.
Момци ви посакуваме топло добредојде и убедени сме дека заедно ќе ги израдуваме сите подржувачи и верните Војводи.

!!!СРЕЌНО!!!
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1676555673150.jpg FB_IMG_1676555670551.jpg FB_IMG_1676555667939.jpg FB_IMG_1676555665198.jpg FB_IMG_1676555662758.jpg FB_IMG_1676555660104.jpg FB_IMG_1676555657246.jpg FB_IMG_1676555654956.jpg FB_IMG_1676555652579.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom