Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Изумираат традиционални Македонски клубови на сметка на нечија лежерност и неспособност.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Жално сега ќе биде многу тешко да се вратите во втора ќе ве изедат по селата само да не успеете да бидете први.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392

-клубот ќе игра под името Лабуништа 2011 Тетово.
-потоа од нова година клубот ќе го носи името Тетекс 1953
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.349
haha ajrlia... ako ima neshto shto nikogash nema da mu go posakam na Shkendija, e da ne mu smeni imeto nikogash, makar eden den!

Kako i da e, ve sakam shto pobrzo da se vrakate na 1 Liga!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Stadionot go gradel Teteks! Mozesh da prasash postari ! A i stariot kaj shto si stavivte nova treva isto ne e vash !
Доволно сум стар да знам дека имаше самопридонес на граѓаните на Тетово, а и фабриката Тетекс ( која тогаш во време на комунизмот беше на граѓаните :),) придонела со одредена сума...
Ниту стариот ниту новиот не е на Шкендија, тука го имаат под концесија од општина Тетово...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Доволно сум стар да знам дека имаше самопридонес на граѓаните на Тетово, а и фабриката Тетекс ( која тогаш во време на комунизмот беше на граѓаните :),) придонела со одредена сума...
Ниту стариот ниту новиот не е на Шкендија, тука го имаат под концесија од општина Тетово...
Когај бил Тетекс на граѓаните?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Пред да го приватизира Џобе...
Остај тие муабети, Тетекс никад не бил на граѓаните. Имало тек тук некој работник со акции ама мнозинството акции увек биле кај тие ко Џобе.

Инаку и ја се сеќавам татко ми коај идеше да работи у сабота за самопридонес за стадионот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom