Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
Пред утакмицата поточно кој тренираа играчите Мики поранешниот играч на Тетекс сега игра у Силекс го знаемо кој е... Кажа дека натпреварот ќе заврши 0:2 Ја мислев дека се заебава па глуп останав да ја гледам утакмицата и сварно таке заврши ...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе има прошируење на лигава ја сум 200% сигурен. Брацо му еба мајката, се изналапа паре. Мести ги утакмицеве од Тетекс, мести ги утакмицете на Вардар...му еба мајката.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
Па затоа нема људи по стадиониве више само места утакмице...Ти ќе идеш на стадион да навиваш за Тетекс ќе се нервираш кој губи а некој зема паре од све тоа...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
ЛОлл кој рече бе дека кладилницеве се богатат на сметка на клуботт? Па фала богу дека клубот т.е. играчите добиваат пари или поточно сето тоа го потикнал некој играч што не е од Тетово... Кажи ми што корист имаа кладилнициве ако местат Тетекс да заврши со обратен резултат? Кој игра у кладилница Македонска лига толку бе... размисли логично зошто сум пишал. Првите две се изгледа сигурно наместени се шпекулира и дека сеа со Силекс е наместена... па крај краева толку е сумливо што и обичен човек би се посомневал со толку големи коефиценти кој што ги наведе и @tetovcanec... а уште поголема "случајност" е тоа што тие утакмици се последните три на Тетекс, па ништо чудно Работнички-Тетекс да заврши 0-2... Ги сваќам играчите знам каква е состојбата у клубов, нема топки за тренинг ка што слушнав... а за отпаѓање немајте гајле имаме победа на крај со Пелистер и Скопје би требало да ги тепаме ако играчиве не ја наместат... и да се надеваме дека ќе влеземо у финале (ако ги тепамо Тиквеш) куп и ќе тепамо и барем тие пари од Европа ќе стигнат кај играчите...
Bold 1 : Ne veruem deka Rabotnicki ce si rizikue plasman u Evropa radi cejfojte od Braco da mesti utakmice ili koj i da gi mesti
Bold 2 : Brat ja ni u najlos slucaj nejcem da se desi da ne se plasiramo u finale, samo me plasi ako bide koeficientot za dvojka okolu 7-8 togas mislim deka Skopjancinjata u timov ce bida umorni i ce nemoze da trcaa ili Marko moze ce naprae nekoj kiks :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Bold 1 : Ne veruem deka Rabotnicki ce si rizikue plasman u Evropa radi cejfojte od Braco da mesti utakmice ili koj i da gi mesti
Bold 2 : Brat ja ni u najlos slucaj nejcem da se desi da ne se plasiramo u finale, samo me plasi ako bide koeficientot za dvojka okolu 7-8 togas mislim deka Skopjancinjata u timov ce bida umorni i ce nemoze da trcaa ili Marko moze ce naprae nekoj kiks :)
За првото чисто ради реда го кажав и мене не ми се верува да тепаме 0-2
Мислам дека брацо не е вмешан у местенкиве, туку играчиве виделе дека не добиваат пари од брацо и почнале да местат пред се мислам на тие надвор од Тетово, зошто и самите гледате како играа Тетовчаниве у тимов... За купот ќе зависи од брацо, ако мисли да пушти пари при евентуалното освојување на купот, го освојуваме.. ако не понуди пари знаете дека губиме сигурно. :/

еве нешто добро :) 9 секунда
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па затоа нема људи по стадиониве више само места утакмице...Ти ќе идеш на стадион да навиваш за Тетекс ќе се нервираш кој губи а некој зема паре од све тоа...
Затоа не сум бил подолго време на стадион, ни па планирам да идем искрено. Мие дур губимо живци на трибина, некој на терен си зел паре и си го лади ку*от. Ја мислим дека е редно постариве членоој да реагираа, знаете и самите како. Појќе од моменталниве играчи не беа присутни и не беа у Тетекс лани, после поразот од Ренова. Знаа и самите играчи од тоа време како можеше да заврша пред соблекуална, ама тоа им беше последна опомена. После таја утакмица почнаја да играа пак ка што треба. Сега исто треба да се реагира, па ако продужа тек тогај да си го добиа тоа што го бараа.

Единствено криво ми е за нашиве деца што гина свака утакмица на терен, а за кого?? Само за нив немам лош збор, и да изиграа лошо знаем дека не е до тоа дека зеле паре од некого, дека само не им е денот.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
Незнам лоша е работава... може да го јадемо курот имамо тежок распоред до крај
Работнички - Тетекс : Не очекуем бодоој иако работнички игра слабо дома
Тетекс - Скопје : Натпревар кој едноставно мора да го добиемо
Ренова - Тетекс : Не очекуем бодови
Тетекс - Вардар : Свите знаемо дека Брацо ќе намести победа за Вардар
Металург - Тетекс : Металург се бори за титула не очекуем бодови
Тетекс - Пелистер : Натпревар што мислим дека ќе го добиемо
Ова е мојата проценка или ќе играмо бараж или ќе го јадемо курот освен ако не се прошири лигата...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.190
Бтв со Работнички ќе играте во Чаир најверојатно :)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Епа супер баш сакав да го видим тоа стадионче..:) кого му се иде а е од Скопје(дека овде сум моментално) нека пише пп :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Епа супер баш сакав да го видим тоа стадионче..:) кого му се иде а е од Скопје(дека овде сум моментално) нека пише пп :)

ke go vidis ? :pos2: nemozes da vlezas nemozes da ides u tetovo da go gledas teteks ke ides vo cair :tapp:

slatko ke pomines ako vlezas vo stadion:back:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^


А тоа дека неможемо да идемо на стадион у Тетово, повели утре да ни забраниш, добредојден си.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
ke go vidis ? :pos2: nemozes da vlezas nemozes da ides u tetovo da go gledas teteks ke ides vo cair :tapp:

slatko ke pomines ako vlezas vo stadion:back:
Ajде бе колку си паметен :) фала што постоите...ми го продужиете животот со вашиве "интересни коментари" :)
секој ден сум у Чаир и ти сеа ќе кажуеш дали ќе идем или не:pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.190
На утакмицата Слога-Тетекс во младински категории пред две недели која заврши 1-1 блчагодарение на судиите имаше доста Тетовчани во Чаир :wink:
Стадионот беше добро исполнет, па никој ништо не им направи, дури клога тгетгекс даде голче со лоб им дадоа голем аплауз...
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
^


А тоа дека неможемо да идемо на стадион у Тетово, повели утре да ни забраниш, добредојден си.
Брат со кого збориш види жити све :)) И со тиквеш не се игра утре туку наредна среда :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе според нивната теорија јас кога шетам ако ме видат одма партали ме прават,дека сум македонец со кеса на глава шетам. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom