Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
со кого игра викендов бе тетекс?
кажите порано за да знам дали да одам да гледам или да седим дома.
Значи ако играа со појаки ќе идеш, а ако не немора а? Еееееех од вакви ка тебе идемо надоле!
Со Нов Милениум играа!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ај нека каже некој што напраеја Тетекс ја глеав само прво водеа 1:0 на крај како заврши?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Победи Тетекс 1-0 . Од пенал дадоја
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тетекс е на 6-то место...ама нема врска зошто зад 2-от заостанува само 2 бода, а зад 1-от 5.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
Значи ако играа со појаки ќе идеш, а ако не немора а? Еееееех од вакви ка тебе идемо надоле!
Со Нов Милениум играа!
lol кј си ти бе на стадион против нов милениум а?
играше фудбал у балон и после со вакви ка мене идемо надоле а???
а прашуав со кого играмо за да знам од кај се што се а и да не кажеше сигурно ќе отиднев па таму ќе видев.
Затоа не избрзуј со мене учиш а не кажуеш дека не беше на стадион туку играше фудбал и после некој ќе ти каже дека било 1 - 0 и одма ќе почнеш да постираш демек си бил на стадион. :DDDD

еве и линк за табелата во втора лига
http://ffm.com.mk/mak/liga.asp?liga=2
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
deneska imase zdrepka za 1/8 finale od kup
i na 24 Oktomvri TETEKS- VARDAR na Gradski u Tetovo u 14h.
ajde konecno da go napolnimo gradski
 
П

Паспарту

Гостин
супер натпревар ќе биде :) штета што не играте доста време во прва лига али оваа година сигурно ќе влезете. одамна не сум бил на натпревар во тетово, шкендија-вардар ми е псоледен, копиљ бев тогаш, се сеќавам како заедно со војводи ги тепавме Албанците и им ги кршевме колите... поздрав па се гледаме во тетово
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
секако дека ќе биде интересен но да знаеме дека вардар се многу поквалитетна екипа од тетекс но тоа не треба да значи ништо оти во фудбалот се е можно така да очекувам интересен натпревар ако победиме дома уште повозбудлив меч во скопје.
Па нека победи подобриот!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Вардар значат за фаворити на овој натпревар , ама не победува секогаш фаворитот...

 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
eve edna informacija od FFM. natprevarot ke se igra na 23.10.2007, a ne na 24.10.2007 kako sto bese prethodno kazano, poradi toa sto istiot den igra i renova, a posto Albancite imaat prednost, Teteks e toj sto ke igra porano.
znaci TETEKS-VARDAR na 23.10.2007 vo 14n na Gradski stadion- Tetvo

P.S. pred 4-5 godini isto vo Kup igraa TETEKS-VARDAR i u Tetovo pobedi Teteks so 1-0 so golot na Dare u 90min, a na revansot Vardar pobedi isto so 1-0, po sto Varad projde na penali u narednata runda.

P.P.S. i dvata kluba mi se u srce ama ovde ke navivam za TETEKS, a normalno i revansot ne smee da se propusti
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
lol кј си ти бе на стадион против нов милениум а?
играше фудбал у балон и после со вакви ка мене идемо надоле а???
а прашуав со кого играмо за да знам од кај се што се а и да не кажеше сигурно ќе отиднев па таму ќе видев.
Затоа не избрзуј со мене учиш а не кажуеш дека не беше на стадион туку играше фудбал и после некој ќе ти каже дека било 1 - 0 и одма ќе почнеш да постираш демек си бил на стадион. :DDDD

еве и линк за табелата во втора лига
http://ffm.com.mk/mak/liga.asp?liga=2
Не серендај бе мајмуне! Не реков ја нигде дека сум бил со Милениум...! Ваљда има и за мене одмор. Ти си нашол да збориш...си бил на последниве 3-4 натпревара и на глава ми се качи. 2 год. немам 1 утакмица на домашен пропуштено, прошли пут таке излезе...морав да идем на фудбал. А со Вардар ќе биде посебно...ако треба и не идем у школо.

Нека победи подобриот...добар натпревар ќе биде.

НАПРЕД ТЕТЕКС!!!

И стварно овја пут ако нема публика...штета. Може нема да има зош е работен ден, и у школо многумина са. Штета стварно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom