Фан Клуб: Тетекс - Тетово

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
aj ako se igra ke ojme ama mislam vo sk ke se igra:ban?:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
JOE напиша:
aj ako se igra ke ojme ama mislam vo sk ke se igra:ban?:
vi kazav jas predhodno! ako se igra so shkendija se igra vo sk...a ako se igra so sileks ce se igra ili vo bitola ili vo srtumica
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
bobi4e напиша:
vi kazav jas predhodno! ako se igra so shkendija se igra vo sk...a ako se igra so sileks ce se igra ili vo bitola ili vo srtumica
Nemoze be da se igra u bitola u skopje se igraa najverojatno,edniot na gradski drgiot na madzari stadionot ili na cair
 
П

Паспарту

Гостин
Tetovcanec напиша:
Nemoze be da se igra u bitola u skopje se igraa najverojatno,edniot na gradski drgiot na madzari stadionot ili na cair
точно и ја мислам во скопје ќе се игра иако пред 2 години едниот натпревар беше на градски во скопје, а другиот во прилеп, додека пак лани 2 беа во скопје како што кажа едниот натпревар се играше во маџари,а другиот на градски :) како и да е со среќа и очекувам да се пласира тетекс во прва лига иако како што кажав неколку пати до сега, многу работи ќе зависат и од утрешниот натпревар помеѓу шкендија и победа што се игра во тетово
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Tetovcanec напиша:
Nemoze be da se igra u bitola u skopje se igraa najverojatno,edniot na gradski drgiot na madzari stadionot ili na cair
vie razbirate deka ako se igra so sileks ke se igra ili vo bitola ili vo strumica, a ako se igra so shkendija vo sk!!!
i + se igra samo 1 utakmica a ne 2



ama najverojatno ke ja prodadat utakmicata teteks!!! deneska pobeda ke im dade mnogu pari na shkendija za da pobedi tuka vo tetovo, a so tie pari shkendija ke im ja plati na teteks i + ke ostane i za niv neshto!!!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
bobi4e напиша:
vie razbirate deka ako se igra so sileks ke se igra ili vo bitola ili vo strumica, a ako se igra so shkendija vo sk!!!
i + se igra samo 1 utakmica a ne 2



ama najverojatno ke ja prodadat utakmicata teteks!!! deneska pobeda ke im dade mnogu pari na shkendija za da pobedi tuka vo tetovo, a so tie pari shkendija ke im ja plati na teteks i + ke ostane i za niv neshto!!!
Све тоа организиран криминал :P
 
П

Паспарту

Гостин
bobi4e напиша:
vie razbirate deka ako se igra so sileks ke se igra ili vo bitola ili vo strumica, a ako se igra so shkendija vo sk!!!
i + se igra samo 1 utakmica a ne 2



ama najverojatno ke ja prodadat utakmicata teteks!!! deneska pobeda ke im dade mnogu pari na shkendija za da pobedi tuka vo tetovo, a so tie pari shkendija ke im ja plati na teteks i + ke ostane i za niv neshto!!!
грешно си го разбрал човекот :) се играат 2 бараж средби, а не 2 натпревара (дома - гости). сакаше да каже дека едниот натпревар се игра на градски, а другиот пр. на друг терен, лани беше на стадионот во маџари :helou:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Sea kako sto slusnav Teteks - Skendija se igra vo Bitola a Skopje - Sileks vo Skopje

Ne e fer Skopje da igraat vo Skopje a Tetks i Skendija vo Bitola

Sea ne sum siguren ama mislim deka take slusnav na Makedonsko Radio
 
F

fantomX

Гостин
Тетекс - Шкендија најверојатно во Прилеп (така кажаа на МТВ 1)
 
П

Паспарту

Гостин
ја мислам дека ќе играат во прилеп и главен судија ќе биде тој дебилот горан спиркоски и нормално ќе си победи шкендија не заради друго туку заради тоа што хари им е должник на Албанците :) ова се мој претпоставки и сето ова зависи од тоа дали бунгуров ќе ги делегира судиите,ако ги делегира он тогаш за жал нема да им биде дозволено на тетекс да влезат во прва лига верувајте, а ако ги делегира некој од новото раководство тогаш се е можно и се надевам на влез на тетекс во прва лига
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
DoolroX напиша:
грешно си го разбрал човекот :) се играат 2 бараж средби, а не 2 натпревара (дома - гости). сакаше да каже дека едниот натпревар се игра на градски, а другиот пр. на друг терен, лани беше на стадионот во маџари :helou:
abe kolku puta da vi kazem ? edna utakmica se igra razbirate ?
 
П

Паспарту

Гостин
bobi4e напиша:
abe kolku puta da vi kazem ? edna utakmica se igra razbirate ?
абе изгледа ти си тој што не разбира :) убаво пишав се игра една утакмица али освен тетекс и шкендија играат и скопје и силекс, а тоа се 2 натпревара значи се игра на 2 стадиона, разбра сеа? :helou: тетекс ќе игра во прилеп, а силекс и скопје ќе играат во битола официјално
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Barem neka se igra u Viena ili Pariz negde nemozea na podalecno mesto da od;uca da se igra teteks skendija ili na hari mu bese polesno u priliep da ja namesti utakmicata sve mu e*em.Da se nadevamo deka ce ima organizirano pa da idemo da ja gleamo utakmicata.

Da ne znae nekoj koga tacno se igra i dali ce ima organiziran prevoz?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom