Фан Клуб: Славија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Резили...
Локомотива-Славија 5-0
Славија-Аеродром 1-4
Срамотилаци живи. Послаб или поубаво кажано потром тим во животов не сме имале. Па уште дел од играчите се мислат дека големи ѕвезди се. и после татковците ги пикаат во прволигашки екипи или ги носат во странство. Алоооо цел живот фудбал тренираат а неможат да одат ебате инвалидите ебате...
Да оставиме сепак повеќе време пошто фалат можеби клучните играчи кои се на одмор:D
Денес можам да кажам дека само два-тројца убаво изиграа и тоа од стариот тим Кецко ака Мартин Ѓошев, матераци ака Димитар Николов, Андреја Стефановски и само еден од новите играчи, кој воедно е и член на кајгана и по моја препорака дојде кај нас :D
Тренерот хаварија. Какви само утки прави на позиции тоа е чудо едно. Катастрофа, во три меча една акција немаме сврзано...
Никаква игра, голот падна среќно поради ретардираноста на нивниот голман...
Од што се накурчив не ги ни догледав, нешто што ретко ми се случува. истава оваа екипа лани, во истиот состав ја совладавме два пати без проблеми а сега еден играч кој лани не мрдна ни даде два-три гола...
Тој од Љубин што го донесовме им го повреди пола тим:pos:
Против екипа со брзи и млади играчи играме со некои неподвижни стапови. Па така во пшрво полувреме без потреба централните дефанзивци играа средина, бековите исто, тој еден што одма би му дал исписница играше лев бек....
Ајајај мајко мила...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Резили...
Локомотива-Славија 5-0
Славија-Аеродром 1-4
Срамотилаци живи. Послаб или поубаво кажано потром тим во животов не сме имале. Па уште дел од играчите се мислат дека големи ѕвезди се. и после татковците ги пикаат во прволигашки екипи или ги носат во странство. Алоооо цел живот фудбал тренираат а неможат да одат ебате инвалидите ебате...
Да оставиме сепак повеќе време пошто фалат можеби клучните играчи кои се на одмор:D
Денес можам да кажам дека само два-тројца убаво изиграа и тоа од стариот тим Кецко ака Мартин Ѓошев, матераци ака Димитар Николов, Андреја Стефановски и само еден од новите играчи, кој воедно е и член на кајгана и по моја препорака дојде кај нас :D
Тренерот хаварија. Какви само утки прави на позиции тоа е чудо едно. Катастрофа, во три меча една акција немаме сврзано...
Никаква игра, голот падна среќно поради ретардираноста на нивниот голман...
Од што се накурчив не ги ни догледав, нешто што ретко ми се случува. истава оваа екипа лани, во истиот состав ја совладавме два пати без проблеми а сега еден играч кој лани не мрдна ни даде два-три гола...
Тој од Љубин што го донесовме им го повреди пола тим:pos:
Против екипа со брзи и млади играчи играме со некои неподвижни стапови. Па така во пшрво полувреме без потреба централните дефанзивци играа средина, бековите исто, тој еден што одма би му дал исписница играше лев бек....
Ајајај мајко мила...
И мене ми фати око 17-та :)
Немам што да коментирам, се осеќа дека фали нешто... се надевм на подобри денови и резултати
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
И мене ми фати око 17-та :)
Немам што да коментирам, се осеќа дека фали нешто... се надевм на подобри денови и резултати
17-кава менува броеви секој меч, денес 14-ка :D
Пак меѓу подобрите во составот денеска. инаку Славија-Вардар младинци 1-1.
Нема што повеќе да се каже, УЖАС...:D
Инаку претходно сме го тепале Илинден со 3-4 :D
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
^Што ќе му даде чичко Диме, тоа :)
Инаку осеќам дека ми фалат утакмици, како ќе иди, ќе бидам подобар. Ова денеска не е на некое посакувано ниво.
На ниво на екипа не можи да просперираме ако не играме тимски, не може 2-3ца да трчаат ко луди, а другите да се однесуваат дијаметрално спротивно.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Утре пријателска со втор тим на Лисиче, задутре со Аеродром :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Фала богу тепавме во утакмица во која изигравме добро и имавме многу повеќе од играта.
Славија-Лисиче (втор тим) 1-0 (1-0).
Имавме повеќе шанси денеска, а особено радува враќањето на Бојан Секуловски кој направи дар-мар во второ полувреме :D Кајганџијава The dude, продолжува да гази :D КОнечно гол даде и Деко, по одличната акција на Мартин Ѓошев. Одбраната од лани ни е најсилна алка, али тенки сме на голманска позиција.
Имавме сто шанси да дадеме уште некој гол, али резултаот остана непроменет. кај противниците најистакнат беше Мартин Кешкец кој неколку меча изигра за нас, али најверојатно нема да ни се приклучи...
Утре пријателска со Аеродром во Пржино.
Познат е и распоредот за лигата, ама засега ги знам само првите три меча.
Прво коло игхраме со Бутел на гости (0 бодови:D), втората играме дома со Кумановскиот Карпош и третата на гости кај Аеродром.
Карпош мора да ги победиме, пошто се едни од послабите во лигата:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
После Лисиче паѓа и соседскиот Аеродром. Славија-Аеродром 2-0 (0-0).
И двете екипи играа со измешани состави, со по неколку првотимци и по неколку резерви. Славија изигра поубаво од противникот, особено во вториот дел. Конечно нашиот капитен Костадинов, кој долго време не тренираше, постигна гол :) Откако влезе во игра ветеранот Јанкуловски се се смени. Се покажа дека таков играч нема и неможе да има во трета лига :D
Дели топки ко од шала, ова децава може да сонуваат таква топка да дадат. Вториот гол го постигна Мартин Ѓошев кој продолжува да гази :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Ќејф ми е да објавам дека Штела повеќе не е тренер на Славија :D Од денеска е тренер на Локомотива.
Нов тренер ќе има во понеделник. Инаку во недела во 10 играме пријателска со Бабуна од с.Мартолци :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Како што и помислував без да знам кој би можел да биде новиот тренер, ми се остварија очекувањата :)
Најверојатно тренерите на младите категории во Вардар и школата Јанг Старс која годинава ќе настапува како млада категорија на ФК Славија, и екс тренери на Лисиче и најавувани на Тетекс, ќе бидат на чело на Славија. Влатко Костов и Сашо Тодровски ака Рап-тап :)
Инаку распоредот паѓа во вода, а одново ќе се знае во вторниик. Проблемите настанаа откако се очекува одговор од екипата на Башкими дали ќе настапува во лигата...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
1 коло Бутел-Славија 27.08.2011 сабота
2 коло Славија-Карпош 93 31.08.2011 среда
3 коло Аеродром-Славија 04.09.2011 недела
4 коло Славија-Марино 08.09.2011 четврток (за празник го ставиле ебате дебилите)
5 коло Алумина-Славија 10.09.2011 сабота
6 коло Славија-Маџари 17.09.2011 сабота
7 коло Раштак-Славија 25.09.2011 недела
8 коло Славија-Илинден 01.10.2011 сабота
9 коло Беса-Славија 09.10.2011 недела
10 коло Славија-Бунарџик 11.10.2011 вторник
11 коло Албарса-Славија 16.10.2011 недела
12 коло Славија-Кадино 22.10.2011 сабота
13 коло Драчево-Славија 30.10.2011 недела
14 коло Славија-Шкендија 05.11.2011 сабота
15 коло Цементарница-Славија 12.11.2011 сабота
16 коло Башкими-Славија 20.11.2011 недела
17 коло Славија-Фортуна 26.11.2011 сабота
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
И 10 коло паѓа на празник,многу кола се затоа..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Катастрофа во првото коло...
Бутел-Славија 4-1...
Засега немам некое поголемо инфо за утакмицава. Знам дека ни играле жустро, а на младите толку им е силата.
Годинава сме еден од поголемите кандидати за четврта лига(n)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Славија-Карпош 93 2-0 (1-0)
Можеби и единствен меч што ќе го добиеме годинава:pos:
Имавме некои 1637862783627836278 100% шанси, али со инвалдиизирани напаѓачи толку ни се можнсотите. Потапа екипа од Карпош дефинитивно немам видено во животов. Аууу да ја имавме старата екипа на ЈСП овие ќе ги истресевме едно 20-0...
Ги замислувам да играат против некоја прволигашка екипа, ако не примат 100 гола ја главава си ја сечам. Без одбрана играа цел меч, па нашиве сто пати излегоа сами со голман, али затоа имаа ѕвер голман:D
Тепавме, али никој не беше задоовлен. Овие ако не ги тепаш над 5 разлика исто како да не си тепал...
Двајца играчи иизграа добар меч, Костадинов и кајганџијава (не ти знам презиме морееее :D), а стрелец на двата гоола беше Беба. Даде два гопла и утна 5 сто процентни шанси.
Јас да сум тренер одма распуштам екипа и се откажувам од сите натпреварувања :D
Во недела одиме во Аеродром и очекувам да изгубиме едно 8-0 минимум...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom