Фан Клуб: Рома

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
ајде нека ни е честито победава :)
интер ги глеав не покажаа некоја шампионска убедлива игра па можеви да ги добиеме во сабота :vozbud:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Да ве потсетам на едни славни времиња.Се надевам дека и годинава ќе биде вака.За со Болоња утакмицава, издвојувавме рутинска победа без многу замарање...
Дај боже и годинава да биде така.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
не ја гледав утакмицата ако знае некој што ја гледал да ми каже како се одвиваа настаните и ако може да ги постира головите... нека ни е честита победата па во Недела што биде нека биде, јас ќе кажам во стилот на Раниери: притисокот ќе биде на страната на Интер:helou:

Форца Рома другари
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Честито па со среќа против интерашиве
 
П

Паган-др

Гостин
Головите :рома4:

Ај нека ни е честита победата, исто бодови со Милан, 4 бода разлика со Интер. Очекувам максимална игра со Интер, ако ништо друго имаме добар мотив.

Forza Roma! :рома3:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
е сега со победата над Болоња работата стана поедноставна, ако го победиме Интер ќе се надевам на титула, доколку изиграеме нерешено шансите се сведуваат на минимум, не правам муабет за титула доколку изгубиме... но ќе ми го направат меракот доколку победат, одамна не се славело победа над Интер на Курва Суд... мислам дека 80.000-те навивачи кои ќе бидат во сабота присутни го заслужуваат тоа, оние 6-2 веќе не се во мода :)

******************************************************************

еве една невкусна шега од страна на Тоти

Roma Ace Francesco Totti Jokes: I Will Not Play Against Inter

Francesco Totti announced the news that no one at Roma wanted to hear: He will not play against Inter. But after a moment when fans held their breath in disbelief, his serious side emerged, and to the relief of everyone, he confirmed his availability.

"I don't think that I am able to play against Inter," he told Sky Sport Italia during a presentation at the University of Rome on Thursday morning.

"It will certainly be a special game for the team, and for the city of Roma."

Students and fans were disappointed with his comments, believing he would not play following a recent knee problem.

But, after the conference, Totti confirmed he was fit and ready to play, much to the delight of those present.

"I am ready for the game, and I will be there on Saturday," he concluded.
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Заслужена ни беше победата над Болоња,шансите,поседот на топка се беше на наша страна уште победа во сабота со интер и титулата ќе биде многу блиску до Олимпико.Ај со среќа нека ни е во сабота.:vozbud:

е сега со победата над Болоња работата стана поедноставна, ако го победиме Интер ќе се надевам на титула, доколку изиграеме нерешено шансите се сведуваат на минимум, не правам муабет за титула доколку изгубиме... но ќе ми го направат меракот доколку победат, одамна не се славело победа над Интер на Курва Суд... мислам дека 80.000-те навивачи кои ќе бидат во сабота присутни го заслужуваат тоа, оние 6-2 веќе не се во мода :)

******************************************************************

еве една невкусна шега од страна на Тоти

Roma Ace Francesco Totti Jokes: I Will Not Play Against Inter

Francesco Totti announced the news that no one at Roma wanted to hear: He will not play against Inter. But after a moment when fans held their breath in disbelief, his serious side emerged, and to the relief of everyone, he confirmed his availability.

"I don't think that I am able to play against Inter," he told Sky Sport Italia during a presentation at the University of Rome on Thursday morning.

"It will certainly be a special game for the team, and for the city of Roma."

Students and fans were disappointed with his comments, believing he would not play following a recent knee problem.

But, after the conference, Totti confirmed he was fit and ready to play, much to the delight of those present.

"I am ready for the game, and I will be there on Saturday," he concluded.
Ај кога ги спомна веќе оние 6 2 да се потцетиме на нив и да се надеваме на уште едно такво издание во сабота.:vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
у пм нека одат овие од Телма... една од најважните утакмици во сериа а сезонава нема да оди во пренос... така е другари Рома vs Интер ќе ја бараме на стримови или ќе ја гледаме на сателитска(кој има) друго чаре нема... е тоа ти се вика македонска работа, некогаш ме нервирале кога почесто го даваат Интер,ама ајде ги сваќам ради Пандев, но ова сега што го направија е ептен смешно и мизерно, уште еднаш ќе повторам типично македонска работа... ЖАЛНО
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
у пм нека одат овие од Телма... една од најважните утакмици во сериа а сезонава нема да оди во пренос... така е другари Рома vs Интер ќе ја бараме на стримови или ќе ја гледаме на сателитска(кој има) друго чаре нема... е тоа ти се вика македонска работа, некогаш ме нервирале кога почесто го даваат Интер,ама ајде ги сваќам ради Пандев, но ова сега што го направија е ептен смешно и мизерно, уште еднаш ќе повторам типично македонска работа... ЖАЛНО
Зошто нема да ги даваат на телма? Кај виде?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Зошто нема да ги даваат на телма? Кај виде?
ќе ја даваат ама реприза во 20:45 прочитав во фан клуб Интер

ROMA-INTER: TUTTO ESAURITO ALL'OLIMPICO
Олимпико распродаден до денес:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
П

Паган-др

Гостин
Добро, зарем имаат грам мозок овие од Телма? Очигледно не...:уби:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Добро, зарем имаат грам мозок овие од Телма? Очигледно не...:уби:
Ќе им се јавам таму ќе им кажам Рома да даваат,тука еден пријател има број па он еднаш им се јави кога беше Пандев во Лацио и се нив ги даваа,а Рома Наполи играа тогаш и он дека е за Наполи им се јави и Рома ја даваа а сакаа Лацио да ги даваат.Ако пуштат добро ќе биде ако не на сателитска ќе си ја гледам и ќе слушам Италијански коментатор.:toe:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ќе има добри стримови што не сецкаат, гарант.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom