Фан Клуб: Рома

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Pa se stishivme minatata utakmica so Livorno zavrsi sezonata za nas.Taman ke imame sansa da se doblizime do Inter ke dojde Livorno ili Empoli i ke se zaebeme.Ova e godini nanazad.Pred dve sezoni koga zavrsivme 1-2 boda zad Inter sezonata ja izgubivme so Empoli vo gosti pri vodstvo od 2-0 ni izednacija 2-2 vo 90 min mislam deka bese Giovinco.Mora da se promeni mentalitetot na timot.So Napoli vodime 2-0 pak 2-2.So Panatinaikos dva presvrti od skapan tim.Ne znam sto e rabotata.:toe:
Тоа е проблемот ќе Рома за тоа не може да земе титула Интер или Милан кога водат одма се бранат или ќе ја задржат топката а Рома дозволуваат да ги стигнат.:toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
за мечот со Удинезе играчи кои се суспендирани се: Де Роси,Пизаро,Тадеи и Мексес
значи средината ќе ја држат Фати и Бриги и баш ме интересира да видам како ќе се справат со Удинезе со ваков десеткуван состав
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
за мечот со Удинезе играчи кои се суспендирани се: Де Роси,Пизаро,Тадеи и Мексес
значи средината ќе ја држат Фати и Бриги и баш ме интересира да видам како ќе се справат со Удинезе со ваков десеткуван состав
Ќе биде многу тешко без Пизаро и Де Роси а Тадеи и Мексес ќе може да се заменат ,ама ќе биде добро да се викнат некој од младите и да се види како може да се држат и онака мислам дека 3 место е загарантирано.:toe:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ако има некој од младите ќе биде стандардно стојан,младен или евентуално скиара
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
ако има некој од младите ќе биде стандардно стојан,младен или евентуално скиара
има двајца Скардина(напад) и Петинари(средина) на кој им предвидувам добра иднина

пс на ТВ ќе не има?? гледам у ист термин Палермо-Интер веројатно таа ќе оди во пренос
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
има двајца Скардина(напад) и Петинари(средина) на кој им предвидувам добра иднина

пс на ТВ ќе не има?? гледам у ист термин Палермо-Интер веројатно таа ќе оди во пренос
Изгледа ќе нема на телма ама на сателитска ќе има а за тие младите добро ќе биде да се види како би се снашле на терен .:tv:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
нема на тв а за тој петинари имам слушнато а и на фудбал менаџер го имав видено :)
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
нема на тв а за тој петинари имам слушнато а и на фудбал менаџер го имав видено :)
Ги даваат Интер поради Пандев,ама на сателитска може да се најде. :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ги даваат Интер поради Пандев,ама на сателитска може да се најде. :)
ние што немаме сателитска ќе се нервираме со стримови или како што ми е заминат интернетов ќе гледам на резултати.цом :jaj:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
dajte linkovi za gledanje vo zivo Roma - Udinese pleaseeee :)
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ај со среќа нека ни е,да победиме.:smir:

Лука Тони 1 0 тоо мајстореее :)

2 0 Миркоооо Вучинич газимее :) ај до 5
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Леле пенал 2 1 .Леле ако не победиме при водство од 2 0 .:nesvest:

Кај виде судијата пенал незнам,не гледа кај го повелекол туку кај паднал играчот.:nenene:

Нека иде у пм и фудбал и се после 2 0 водство 2 2 па до кога вака .После титула,титула вака не се зима.:tapp:

Миркооооо 3 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom