Фан Клуб: Рома

Член од
18 јули 2012
Мислења
1.058
Поени од реакции
661
Имаш кафе и боза ако го тепамо Наполи..
Тешко они да пуштат големо е ривалството помеѓу Неапол и Рим ,глави летале во минатото..Не дека не можеме, со машка игра само до 3 бода..И веројатно како што кажа со 1 нога сме таму во ЛШ..
Pazi zbor ahahha , Napoli e boranija ekipa sezonava , Roma so vakva igra 5 od 5 ima do kraj , me ni 3 cudno i Atalanta da ja nadigrat
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Pazi zbor ahahha , Napoli e boranija ekipa sezonava , Roma so vakva igra 5 od 5 ima do kraj , me ni 3 cudno i Atalanta da ja nadigrat
Нема лаф уживај..
Да со таа игра ама навратисе наназад прочитај ги моите мислења и се ќе ти биде јасно дека ЛЕ си го зема данокот..
Да игравме од викенд на викенд воопшто не би се секирал..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Добра вест, Ндичка утре прва постава, се било во ред со него, во прав момент бидејќи Смолинг се здобил со ситна повреда. Уште Лукаку да се оправи овие 2-3 дена, па да го гледаме прва постава против Левер.

За со Наполи ќе се ротира, Бове ќе игра прва постава.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Наполи - Рома
Многу важен натпревар 7 финалиња 5 во Италија до крај..Ајде Рома сега му е мајката..
Најверојатни први 11 доколку Де роси се одлучи за 4-3-3 :
Свилар, Челик, Манчини, Хујсен, Анхелињо, Бове, Кристанте, Пелегрини, Дибала, Азмун,Ел Шарави.

Суспендирани : Љоренте, Паредес.
Повредени : Лукаку, Смолинг.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Наполи - Рома 2 : 2

Утрово прочитав вест дека ако Аталанта или Рома освојат ЛЕ а бидат 5ти во серија А тогаш и 6тиот ќе оди во ЛШ..
Накратко финалето на ЛЕ ако е Рома - Аталанта тогаш и 6ти да сме секако сме во ЛШ..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Наполи - Рома 2 : 2

Утрово прочитав вест дека ако Аталанта или Рома освојат ЛЕ а бидат 5ти во серија А тогаш и 6тиот ќе оди во ЛШ..
Накратко финалето на ЛЕ ако е Рома - Аталанта тогаш и 6ти да сме секако сме во ЛШ..
ама јас мислам дека ако аталанта освои и заврши 5та а ние 6ти, тогаш како 6ти нема да одиме во ЛШ туку ќе си останат 5 претставника
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
ама јас мислам дека ако аталанта освои и заврши 5та а ние 6ти, тогаш како 6ти нема да одиме во ЛШ туку ќе си останат 5 претставника
И јас така мислев еве од уефа појаснија тоа што јас го напишав..Да навиваме за Аталанта да влезе во финале па ако не сме ние таму секако за нив ќе сме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom