Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Добри 30-тина минути у секој случај, не сакам да се навраќам на шансите кои ги испромашија оти само се нерирвирам.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.025
Реал да играше прво полувреме бар 10% како што одигра второ, резултатот ќе беше 5-1 за нив.
Мора да се најде начин да се проба да се наметне своја игра уште од прва минута.
Само и оној Касиљас е во многу лоша форма.Штета.
Ако до лани две првенства освоија благодареќи на него , оваа сезона веќе неколку натпревари , максимално ги укопува.
Робен е човекот кој може да промени игра од корен.Се виде денеска многу убаво.Со негова подршка , и другиве се разигруваат.Само да се научи уште малку повеќе да не себичи.Некако слабо ми е ориентиран кон асистенција при неговите продори.Вториот жолт картон што го доби , му лежи на судијата на душа.Штета , поради тоа , кај и оваа текма , киднаа три бода , туку ни со Барса нема да игра.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Дали е можно до толку да се нема одбрана:kesa::kesa:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Да се поправам не ми должи Шустер пари. КОПИЛЕТО СУДИСКО ми должи се да му ебам и ќерката да му ја стаам на кур :pos2:
И мене ми долже 3000 денари да му ебам и на Шустер и на Судија све да му ебам на сите :drk::drk:и на крајот на Робен најпосебен поздрав ќе му дадам да му ебам сестрата да му ебам ашлакот глуп каков само наивен фаул направи а копилено судиско само тоа го чекаше:tapp::nesvest::kesa:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Нападот функционира супер...ама одбраната катастрофа. За со барселона се надевам на победа ама овој хендикеп сеа без Робен ...:nesvest:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Море да бидеме годинава меѓу први 4 е добро, тешка работа сме...каква предродба какви чуда, од кого стигнавме по 3-4 гола примаме...Само не заебале Спортинг Хихон, тие по 7-8 примаа!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Леле кој стигне ни дава голови :kesa:
Играта од прво полувреме беше катастофа...не треба да примат 3-4 гола па потоа да се брка резултат ....во последно време примаме голови во првите минути...добро не е во 11 секунда:kesa:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
катастофа:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако може некој да најде статистика ќе биде добро да се види...во 90% од утакмиците каде што примаме гол (а примаме на секоја утакмица), мора да примиме гол во први 5 мин. Ќе сфатат ли конечно дека утакмицата се игра од почеток до крај, а не кога ќе им текне нив?!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Доброо изиграаа и двете екипи но тука пишам кој гледал на СИТЕЛ 3, коментаторот беше аууу :pos::pos::pos:
Вика:
'' аииии Гаго мајгери во стилот на Брус Лиии ''
'' е ова е директен црвен картон па шо? ''

:pos::pos: закон беше :pos:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Доброо изиграаа и двете екипи но тука пишам кој гледал на СИТЕЛ 3, коментаторот беше аууу :pos::pos::pos:
Вика:
'' аииии Гаго мајгери во стилот на Брус Лиии ''
'' е ова е директен црвен картон па шо? ''

:pos::pos: закон беше :pos:
Хахахаха али и Буено дефанзивецот добро изигра во напад....и патем Игуаин е обиде да бие атрактивно односно Гаго...а уствари тоа беше Рамос...дегенче е Игорче....али ме расположи кога сум нервозен.

П.С На секое име додава вишок на букви...Гаааго...Кер Каиљас
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тимче и katalonec10 се банирани од тема, со опција за проширување на банот за цел форум ако продолжат да серат по другите теми.

Ае.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ме радува што има оптимисти барем нема да биде во стилот на: па јас ти реков ќе изгубиме што сега ме јадеш со тоа...Вака ќе има жртви мухаха
abe na clasico nikogas ne se znae. nema forma i tabela
sigurno i real ce dade maksimum ama ipak sum optimist
aj ce vidime do sabota pozdravv GRACIAS SEVILLA
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Тимче и katalonec10 се банирани од тема, со опција за проширување на банот за цел форум ако продолжат да серат по другите теми.

Ае.

На здравје! Не верувам вака оние вистинските мадриѓани и каталонци да се јадат...овие на форумов се изедоа меѓу себе. Фудбалот треба да носи позитивни емоции а не уште малку да се тепаме заради него.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
На здравје! Не верувам вака оние вистинските мадриѓани и каталонци да се јадат...овие на форумов се изедоа меѓу себе. Фудбалот треба да носи позитивни емоции а не уште малку да се тепаме заради него.
Не се тепаме туку не сакаме да не провоцирате во фаза на лудило:tv:

Немам ниту еден провоцирачки пост на вашиот фан клуб затоа оди бркајте си работа и навивајте си за вашиот тим без провокации:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom