Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Аршавин иде сигурно :))
Вториот кој ке биде само.
Екстра би било ....конечно после Робињо да иаме саглам крило(Несметајќи го стаклениот Робен) :vozbud:

^ Или Гомез или Милито... мада Милито не е баш посакуван меѓу мадридистите пошто пред 2 години у купот 5 ни закачи :))))
Ух ух ух и јас го мразам....колку само сум го пцуел тој ден само жена му знае( од лцкање):baeh:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Јас сакам Подолски да дојде 15 милиончиња бара Баерн и Аршавин да дојди и доста ни се напаѓачи.:baeh:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јас сакам Подолски да дојде 15 милиончиња бара Баерн и Аршавин да дојди и доста ни се напаѓачи.:baeh:
Што знам за Подолски не ми го прави ќефот...Зарате да дојде ух ух мераци:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Juve are willing to sell for around £15 million, particularly with Amauri and Vincenzo Iaquinta both impressive so far this season.
Барса даваше 25 милиони летото за Трезеге, Јувентус не се дрзна да го продаде, па не мислам дека НЕМА ШАНСИ да се дрзне да го продаде за 15..Трезеге остана во Јуве во Сериа Б, а Претседателот на Јувентус Блан имаше изјава дека Трезеге ќе ја заврши кариерата во Јувентус, и нема да оди никаде.. Затоа мислам дека ова е само Шпекулација...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Барса даваше 25 милиони летото за Трезеге, Јувентус не се дрзна да го продаде, па не мислам дека НЕМА ШАНСИ да се дрзне да го продаде за 15..Трезеге остана во Јуве во Сериа Б, а Претседателот на Јувентус Блан имаше изјава дека Трезеге ќе ја заврши кариерата во Јувентус, и нема да оди никаде.. Затоа мислам дека ова е само Шпекулација...
Oф корсе дека е шпекулација :helou: Не ви го земаме
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Надал и Касиљас убедени дека Реал повторно ќе слави на Ноу Камп
Голманот на Реал Мадрид и тенисерот број 1 во светот Рафаел Надал велат дека Кралскиот Клуб ќе победи со 1-0 во големото дерби против Барса кое се игра на 14 декември
На денешната пресконференција одржана по повод хуманитарната манифестација која ќе се одржи помеѓу, Екипата на Икер и Екипата на Надал со цел обезбедување сретста за борба против Мларијата, двајцата успешни Шпански спортсити прокоментираа околу големото дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид. “Рафа и јас сме убедени дека повторно ќе победиме на Ноу Камп со 0-1.” – рече Касиљас.
Хуманитарниот натпревар ќе се одржи два дена по големото дерби и иако сеуште не се знаат сите играчи кои ќе настапат, Касиљас и Надал ветуваат интересни натпревари.
Манифестацијата ќе има три дела, фудбалски натпревар, тениски натпревар и трка со картинзи.
“Сеуште не сми го потврдиле сите учесници, но сигурно ќе бидат присутни, Фернандо Алонсо, Давид Ферер, Новак Џоковиќ, и Хуан Карлос Фереро.”
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Надал и Касиљас убедени дека Реал повторно ќе слави на Ноу Камп
Голманот на Реал Мадрид и тенисерот број 1 во светот Рафаел Надал велат дека Кралскиот Клуб ќе победи со 1-0 во големото дерби против Барса кое се игра на 14 декември
На денешната пресконференција одржана по повод хуманитарната манифестација која ќе се одржи помеѓу, Екипата на Икер и Екипата на Надал со цел обезбедување сретста за борба против Мларијата, двајцата успешни Шпански спортсити прокоментираа околу големото дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид. “Рафа и јас сме убедени дека повторно ќе победиме на Ноу Камп со 0-1.” – рече Касиљас.
Хуманитарниот натпревар ќе се одржи два дена по големото дерби и иако сеуште не се знаат сите играчи кои ќе настапат, Касиљас и Надал ветуваат интересни натпревари.
Манифестацијата ќе има три дела, фудбалски натпревар, тениски натпревар и трка со картинзи.
“Сеуште не сми го потврдиле сите учесници, но сигурно ќе бидат присутни, Фернандо Алонсо, Давид Ферер, Новак Џоковиќ, и Хуан Карлос Фереро.”
hahah...ubavo oni sho se nadevaat :smir:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Real Madrid are expected to move for Coritiba striker Keirrison in January.

After Real president Ramon Calderon's revelation yesterday that two, young attacking players would be signed during the winter market, Keirrison has emerged as a likely target.

Indeed, the Brazilian's name was put to Calderon, who refused to deny interest during his interview with Radio Marca.

Also in the frame are Benfica winger Angel di Maria and Ajax striker Klaas-Jan Huntelaar. All three will be able to play in the Champions League in the second-half of the season.



:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Креспо:pusk::dudlac:.....ептен е кретен ц ц ц ц
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Керисон е супер талент ама нема да биде лесно да го земете. Има понуди од Интер, Ливерпул и Барселона. Сите од овие три тима им нудат на Кортиба да им ја платат цената што ја бараат за Керисон и да им го остават уште една година на позајмица. Вас ви треба итно и ќе сакате да го земете веднаш што многу помалку им одговара на Кортиба.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ќе смисли нешто Кулдерон :smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Керисон е супер талент ама нема да биде лесно да го земете. Има понуди од Интер, Ливерпул и Барселона. Сите од овие три тима им нудат на Кортиба да им ја платат цената што ја бараат за Керисон и да им го остават уште една година на позајмица. Вас ви треба итно и ќе сакате да го земете веднаш што многу помалку им одговара на Кортиба.

Едноставно може да се реши, ќе понуди Калдерон повеќе од тоа што тражат и завршена работа :) Парите си го прават своето...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Керисон е супер талент ама нема да биде лесно да го земете. Има понуди од Интер, Ливерпул и Барселона. Сите од овие три тима им нудат на Кортиба да им ја платат цената што ја бараат за Керисон и да им го остават уште една година на позајмица. Вас ви треба итно и ќе сакате да го земете веднаш што многу помалку им одговара на Кортиба.

Секогаш е така дека ке има понуди и од други тимови ц ц ц ц реал има специјално испратено скаути само за него....а овие другиве сто посто виделе од реал или youtube:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom