Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
ne se seguvaat nema sansa da igra samo ke trenira so niv
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
еев јас ќе се потсетам, Барса лани беше мизерна, никој не одрекува, и Реал не беше толку добар колку што Барса беше за нигде, немаше кој да парира, затоа толку се одлепивте, не бевте кој знае што, не летај во облаци
само погледни статистика од Реал и Барса годинава и лани, и ќе видиш што зборувам

и за ова што сте се закачиле за меси, вчера беше комплетно нова формација и тактика, така да не беше се резултат на неиграњето на меси, не чека напорен период и пеп е луд ако не истактизира добро со играчи
Летам, ми се лета...Никаде не споменав дека Реал лани биле феноменални, да беа феноменални ќе беше 30 бода разликата. Како и да е, вие не успеавте ни на второ место да стигнете.
А која статистика? За гол разлика, за изгубени натпревари или што? Ај кажи ми те молам која статистика, баш ме интересира. Статистиката што лани ве тепавме и дома и гости, статистиката што имавме далеку подобра гол разлика или што...дај објасни.

А по што забележа дека вчера имало друга тактика, ти ја кажа Пеп? :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Абе Реал кога освојува, тоа е заради слабата форма на Барса. Секат така викаат.
@liana
Статистиките од лани ова време не ти одат во прилог, не ги спомнувај.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Pateticno se tesat fanovite na farsa deka real tepal samo zaradi toa sto farsa bila vo kriza.....lani statistikite pokazaa zosto real ubedlivo bese najdobar....
Najdobra gol razlika
Najveke pobedi
Meguseben duel so farsa 5:1:vozbud:
ciao:baeh::baeh::baeh::baeh::helou::helou::helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не си праи бајрам во главата...фактите покажуваат дека секој тим си има уникатен играч кој неговата резерва неможе да ги исполни задачите кој тој ги исполнува...и најчесто кога тој отсуствува, тимот ја губи концепцијата и игра нестабилно.
Таков играч во Реал нема, бар не со толкаво значење.
Баш ме интересира како ке игра Реал ако се повреди Касиљас. Ако мојава теорија држи на тоа дека секој тим има истакнат поединец(од цитатов погоре)...тоа за Реал значи Касиљас.

Јас баш би сакал да се повреди каталонскиот наш.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајде исполнуваме желби, само кажете...ајде ајдее. И мене би ми било криво Барса да има голман како Реал што има, ама вие имате месечар јбг.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Баш ме интересира како ке игра Реал ако се повреди Касиљас. Ако мојава теорија држи на тоа дека секој тим има истакнат поединец(од цитатов погоре)...тоа за Реал значи Касиљас.

Јас баш би сакал да се повреди каталонскиот наш.
Коцкар голман е друго
ама кој било Играч да се повреди во реал,реал ќе си продолжи добро да си игра а та не е случај со барса,манчестер...... тоа е мое мислење
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Хех, значи играта на Реал сега зависи од Икер?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Хех, значи играта на Реал сега зависи од Икер?
:nenene::nenene::nenene::nenene:
порано мо=еби зависеше од некои играчи како зидан,фиго,роналдо ама сеа не зависи од никој :back:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Потполно исто е и голман.
На Јувентус им се повреди Буфон...али они пак имаат солидни резултати. На манчестер им се повреди ВанДерСар и пак играат стандардно.
А за Реал не би го рекол тоа, дудук се моли да не застане меѓу стативи.

@боби
И мене би ми криво Реал да има играч како Меси. Тоа е јбг.

@Иван
Резултатите на Реал зависат од Касиљас.

едит- Ете ти, исто е...исто како шти вие неможете да прифатите дека зависите од еден играч, така и ние. Исто како што и вие сакате да се повреди Меси, така и ние сакаме да се повреди Касиљас. :toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Тоа не е до Касиљас, ако имаш солиден голман и солидна одбрана и Валдес да го стаиш ќе биде добар. Гледаш колку голови има примено Реал сезонава, не е до Икер тоа. Факт е, многу повеќе зависи Барса од Меси, одколку Реал од било кој играч. Лани можеби Робињо беше играч кој ако не игра ни Реал не игра, ама годинава нема таков.
 
V

Viktoranius

Гостин
Летам, ми се лета...Никаде не споменав дека Реал лани биле феноменални, да беа феноменални ќе беше 30 бода разликата. Како и да е, вие не успеавте ни на второ место да стигнете.
А која статистика? За гол разлика, за изгубени натпревари или што? Ај кажи ми те молам која статистика, баш ме интересира. Статистиката што лани ве тепавме и дома и гости, статистиката што имавме далеку подобра гол разлика или што...дај објасни.

А по што забележа дека вчера имало друга тактика, ти ја кажа Пеп? :)
Зошто ја гледате само ланската статистика? Кој има подобра статистика оваа сезона? Гол разлика? Изгубени натпревари?

Долго е првенството има време, а голема дилема ќе решат и тие 4 натпревари на врвот што ќе се играт во следните 3 недели.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И минатата сезона беше истата одбрана. Имаше исто повреди и све тоа...али Касиљас бранеше прекрасно.

Сезонава одбраната попушти на големо. И головите што ги прима Реал се грешки на Канаваро-Салгадо-Хајнце и Касиљас а и ниеден друг голман неможе да ги одбрани.
А кај Барселона е сосема спротивно, ако попушти одбраната, ке губиме 0-6 а не да тепаме 6-0. Барселона од една единствена акција на цела утакмица, прима гол. Ете тоа ти е разликата.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Зошто ја гледате само ланската статистика? Кој има подобра статистика оваа сезона? Гол разлика? Изгубени натпревари?

Долго е првенството има време, а голема дилема ќе решат и тие 4 натпревари на врвот што ќе се играт во следните 3 недели.
liana рече за ланската статистика, не ние :)

И минатата сезона беше истата одбрана. Имаше исто повреди и све тоа...али Касиљас бранеше прекрасно.

Сезонава одбраната попушти на големо. И головите што ги прима Реал се грешки на Канаваро-Салгадо-Хајнце и Касиљас а и ниеден друг голман неможе да ги одбрани.
А кај Барселона е сосема спротивно, ако попушти одбраната, ке губиме 0-6 а не да тепаме 6-0. Барселона од една единствена акција на цела утакмица, прима гол. Ете тоа ти е разликата.
Абе иста е одбраната, само што е една година постара. Праат ненормални киксови, а и Икер не е тоа што беше. Колку и да пишуваме, Барса не е иста со Меси и без него.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И минатата сезона беше истата одбрана. Имаше исто повреди и све тоа...али Касиљас бранеше прекрасно.

Сезонава одбраната попушти на големо. И головите што ги прима Реал се грешки на Канаваро-Салгадо-Хајнце и Касиљас а и ниеден друг голман неможе да ги одбрани.
А кај Барселона е сосема спротивно, ако попушти одбраната, ке губиме 0-6 а не да тепаме 6-0. Барселона од една единствена акција на цела утакмица, прима гол. Ете тоа ти е разликата.

Абе можеме да тераме инает до утре...не е тоа работата! Факт е дека Касиљас многу ги има спасувано Реал, ама далеку од тоа дека ако не брани Касиљас готово е, како исто што е факт дека Барса без Меси е сосема, СОСЕМА друг тим. Нема никаква игра, нема реализација. Како што кажав го имам ова забележано на повеќе натпревари кога не играл Меси, не е само од вчерашната. И кога ќе влезе Меси од клупа одма Барса почнува да игра и ќе даде барем 2 гола да ја сврти утакмицата. Тоа што зависи од Меси е точно, сега можеби нема секогаш да губи ама барем до досегашниве одиграни натпревари без него се покажа дека Барса неможе без него.

btw, иста е одбранта од лани, само што е далеку далеку послаба формата на Хајнце и Рамос. Рамос во последниве 2-3 утакмици покажува знаци на живот, се враќа во формата по која го знаеме, а за Хајнце не треба да се збори. Канаваро за разлика од лани е подобар ама сепак не е тоа што треба да биде. Се на се одбраната ни е во катастрофална форма, немаме напаѓачи...и токму затоа е кризата а не дека зависиме од Руд или Касиљас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom