Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
затоа сега си дозволувам да се насмеам малку :kesa:

Реков да не ти реплицирам, ќе ти пројде...ама гледам упорен си па морав. Добро кажано од Шурикен погоре, Барса без Меси, ко село без кучиња! Една утакмица не ви игра и одма се гледа по резултатот. А не е само вечерва, и на претходни неколку утакмици кога не играше губевте, па кога влегуваше од клупа успеваше да ве врати во игра.

Заклучок: БАРСА = МЕСИ!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
затоа се комшиите за да ти помогнат честитки за гетафе
а и конечно ние изигравме наптпревар без да примиме гол :pipi:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Чудно бе, никој не го спомна нерегуларно поништениот гол на Весли :) се навикнавте а :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Чудно бе, никој не го спомна нерегуларно поништениот гол на Весли :) се навикнавте а :)
па се навикнавме кога играат судии против тебе шо ќе праиш:helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Заклучок: БАРСА = МЕСИ!
И сам знаеш, али другпат кажи си. И заклучокот ти паѓа во вода.
МАНЧЕСТЕР= Роналдо!
ЈУВЕНТУС= Дел Пиеро!
ИНТЕР= Ибрахимович!
ЛИВЕРПУЛ= Џерард!
РЕАЛ= Ван Нистерлој!
ЛАЦИО= Пандев!
...

Ви се дига егото кога нема да тепа Барселона и сте нафурани...тоа е. :toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И сам знаеш, али другпат кажи си. И заклучокот ти паѓа во вода.
МАНЧЕСТЕР= Роналдо!
ЈУВЕНТУС= Дел Пиеро!
ИНТЕР= Ибрахимович!
ЛИВЕРПУЛ= Џерард!
РЕАЛ= Ван Нистерлој!

Ви се дига егото кога нема да тепа Барселона и сте нафурани...тоа е. :toe:

Хммм, Реал = Ван Нистелрој? :nesvest:

Па Реал падна во криза уште Руд кога не беше повреден, така да тебе сето ова ти паѓа во вода. Ние еве и без Нистелрој се снаоѓаме, за разлика од вас кој сте како муви без глава без Меси. Не е првпат, затоа и го споменав ова. Од една утакмица не се донесува заклучок, се докажало многу пати.

И да, многу ми се прави ќејф кога Барселона губи...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Лани игравме без Нистелрој, поголемиот дел од сезоната. Затоа Раул беше топ стрелец. Можеби не зависи Барса толку од Меси, како што Манчестер зависи од Роналдо, ама пак.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не си праи бајрам во главата...фактите покажуваат дека секој тим си има уникатен играч кој неговата резерва неможе да ги исполни задачите кој тој ги исполнува...и најчесто кога тој отсуствува, тимот ја губи концепцијата и игра нестабилно.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Лани игравме без Нистелрој, поголемиот дел од сезоната. Затоа Раул беше топ стрелец. Можеби не зависи Барса толку од Меси, како што Манчестер зависи од Роналдо, ама пак.

Го гледаат само тоа што им одговара...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не си праи бајрам во главата...фактите покажуваат дека секој тим си има уникатен играч кој неговата резерва неможе да ги исполни задачите кој тој ги исполнува...и најчесто кога тој отсуствува, тимот ја губи концепцијата и игра нестабилно.
Таков играч во Реал нема, бар не со толкаво значење.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Хммм, Реал = Ван Нистелрој? :nesvest:

Па Реал падна во криза уште Руд кога не беше повреден, така да тебе сето ова ти паѓа во вода. Ние еве и без Нистелрој се снаоѓаме, за разлика од вас кој сте како муви без глава без Меси. Не е првпат, затоа и го споменав ова. Од една утакмица не се донесува заклучок, се докажало многу пати.

И да, многу ми се прави ќејф кога Барселона губи...
Ti izgleda si vo zabluda...BARCA = MESII ? Vaka sega ke ti obrazlozam za da mzoesh poveke da svatish...Ako ne vide protiv Getafe ne igraa...Messi,Iniesta,Henry(vo 65 minuta vleze),Abidal...Toa ti se 4 prvotimci...a i
MAN UTD = Ronaldo
Real = Nisterloy
Milan = Kaka
Arcenal = Adebayor
Inter = Ibrahimovic
Valencia = Villa
Ima ushte ama me mrzi da pishuvam...pa sega ti razmisli malce...a da zaboraviv da ti kazam deka ovaa godina Barca se shampioni ! Real daj boze da pochant pak da gubaaat :helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
bb[noone];1900937 напиша:
Ti izgleda si vo zabluda...BARCA = MESII ? Vaka sega ke ti obrazlozam za da mzoesh poveke da svatish...Ako ne vide protiv Getafe ne igraa...Messi,Iniesta,Henry(vo 65 minuta vleze),Abidal...Toa ti se 4 prvotimci...a i
MAN UTD = Ronaldo
Real = Nisterloy
Milan = Kaka
Arcenal = Adebayor
Inter = Ibrahimovic
Valencia = Villa
Ima ushte ama me mrzi da pishuvam...pa sega ti razmisli malce...a da zaboraviv da ti kazam deka ovaa godina Barca se shampioni ! Real daj boze da pochant pak da gubaaat :helou:

Еве, штом побара ти да губат ќе им се јавим сега, и ќе им кажем да почнат да губат...за тебе нема проблем.

Кој Реал = Нистелрој бе што тропате овде глупости?! Добро кажа Иван, лани скоро половина сезона ја игравме без него, и знаеш колкава беше разликата меѓу Реал и Барса? Потсети се малку. Како што се справивме лани, ќе се справивме и сега. Вие бркате некој работи, или пак ги местите како што ви одговара. Реал не е во криза затоа што Руд се повреди, Реал е во криза поради тоа што немаме напаѓач, останавме само со Раул и Савиола, е во тоа е работата, а не дека Руд не игра. Нормално дека фали многу, ама далеку од тоа и дека РЕАЛ = Руд. Глупост на годината.

А тоа што спомна 4 првотимци не играле, Анри се утепа од играње цела сезона е стартер па сега влегол како замена, не треси...За Иниеста да, Абидал и не ви фали толку зошто и Силвињо не е за фрлање, а за Меси и тоа како ви фали, зошто кога не игра Меси Барса или нерешено или губи, во тоа е разликата.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Барса вчера играше без Ињеста и Меси. Тоа се двајца од тројцата креатори на играта што ги има. Барса моментално зависи од Меси бидејќи Ињеста е повреден. Кога Андрес игра не зависиме од Меси. Исто игравме без Маркез кои и дава голема стабилност на одбраната и придонесува во креирање на контра нападите. Неиграњето на Абидал беше исто така голем недостаток бидеќи Силвињо колку и да е добар во напад е прилично слаб во дефанзините задачи. На крај Анри не го почна натпреварот, Хлеб не е во форма и Кркич играше на позиција десно крило што не му одговара.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Барса вчера играше без Ињеста и Меси. Тоа се двајца од тројцата креатори на играта што ги има. Барса моментално зависи од Меси бидејќи Ињеста е повреден. Кога Андрес игра не зависиме од Меси. Исто игравме без Маркез кои и дава голема стабилност на одбраната и придонесува во креирање на контра нападите. Неиграњето на Абидал беше исто така голем недостаток бидеќи Силвињо колку и да е добар во напад е прилично слаб во дефанзините задачи. На крај Анри не го почна натпреварот, Хлеб не е во форма и Кркич играше на позиција десно крило што не му одговара.


Како што реков и претходно, заклучок не се донесува од една утакмица. Сум го приметил на многу утакмици кога не игра Меси, а сигурен сум дека и вие го знаете тоа ама ајде...нека ви биде.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На кој му докажувате бе луѓе, видовме вчера колку е моќна Барселона без Меси, сите натпревари со него по 5-6 гола сеа 3 шанси се на се, факт е дека на големо зависите од Меси, незнам зошто го одрекувате тоа.

И Реал зависел од Руд :nesvest:
Реал ќе ја игра цела сезона без него, да е ист случајот со Барселона и Меси какви мислите дека ќе бидат последиците?
Не мора одговор, пошто го знам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom