Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Каква тензија беше на крајот, за момент си реков ќе загубат Реал со 3-2. Ама, затоа прекрасна игра на Пепе и Хајнце, а и Нистелрој многу дефанзивно ми играше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.743
Каква тензија беше на крајот, за момент си реков ќе загубат Реал со 3-2. Ама, затоа прекрасна игра на Пепе и Хајнце, а и Нистелрој многу дефанзивно ми играше.
Овој вториов не , за првиот гол тој беше виновникот , на ниска топка со глава отиде , лош потег , башка што на крај неда беше измрдан од Аршавин заедно со Руд . Место Хајнце стави го Канаваро , на крај спаси сигурен гол .
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кај точките си го сокрил: voted by Real Madrid fans.

:)


п.с Имаше пенал, Рамос ја пикна раката кај што не треба.
"Пенал е кога ќе свирне судијата"!:pos: Ај нека ни е честито победата многу се опуштивме у второ полувреме ама најважна е победата.Who is next? Juventus?
Јуве да го тепаме и најголем кеиф ќе ми направат!!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кај точките си го сокрил: voted by Real Madrid fans.

:)


п.с Имаше пенал, Рамос ја пикна раката кај што не треба.
Ќе видите сите што се сомневате. Итс Икер

Овој вториов не , за првиот гол тој беше виновникот , на ниска топка со глава отиде , лош потег , башка што на крај неда беше измрдан од Аршавин заедно со Руд . Место Хајнце стави го Канаваро , на крај спаси сигурен гол .
Не беше Канаваро тоа, Пепе беше. Икер и Пепе беа најдобри.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ај честита победа.....а нема дилеми дека Икер е незаменлив:wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честито победа, нека ни се множат :) Мора да ја подобриме играта на гости, ни треба тоа...посебно во нокаут фазите. Касиљас и Пепе најдобри беа, заедно со Де ла Ред, цар е братот. И Игуаин изигра добро, секоја чест на сите сепак :)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
честито победа .... мора да се признае дека зенит беше подобар тим немаа среќа
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Алелуја победа во гости :cuc:

Абе Де ла Ред ептен пријатно ме изненадува, драстично ја подобрил играта лани во Гетафе, сега најдобро се забележува тоа, а и повредите на Снајдер и Гути добро му дојдоа :) само така да продолжи, има иднина за него во Мадрид.
Икер... уствари не Икер, Saint Iker. Доволно кажав. :back:
Пепе вака ако продолжи дефинитивно ќе конкурира за најдобар дефанзивец на крјот од сезоната, таква експлозивност споена со неверојатна игра 1-1 и вештина за одземање на топката без фаул ретко се гледа, има карактеристики на перфектен дефанзивец.
Уште малку синхронизација при изведувањто на контрите ни фали и незапирливи ќе бидеме.
Со оглед на тоа што ни фалат двајцата главни плејмејкери од лани задоволен сум од играта, уште повеќе од трите бода.

Само ме изнервира оној од Зенит шо не сакаше да му подаде рака на Диара, ебате копилето расистичко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom