Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Секако дека нема да го повтори ланскиот успех, друг тип на игра има во Шпанија, не ми се верува крило да постигне толку голови, но секако ќе пружи добра сезона. Незнам зашто има толку негативности кога Фиго одлично играше во Реал, сличен тип на играч, дури и Роналдо е помлад и кариерата е пред него.
Ни јас нејќам Робињо да замине, многу значеше во играта минативе две години, но најбитен е тимот, играчите доаѓаат и си одат. Во моментов според мене Роналдо е подобар за тимот одколку Робињо или Робен.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Роналдо не е ништо повеќе од Робен.Освен овој шо се повредува инаку во игра не е ништо повеќе
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Робен е миленик на Шустер, нема шанси да си оди, а и зошто би отишол кај Мурињо кога овој го држеше на клупа во Челзи, и колку што знам не се разделија баш во најдобри односи...
А сеа читав на трач.ком дека Челзи давале 35 мил. за Робињо.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Остај Фернандо :) Рамос игра феноменално, ја подобри играта, освен таа грешката за која што главно Чави беше крив, цело полувреме одлично игра. Како Раул не е таму, толку има направено за Шпанската репрезентација а нема да дигне трофеј.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Касиљас владееше во шеснаесетникот, сите топки ги фати. Играч на првенствово. Ќе видиме утре :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И сега ако не биде прогласен за голман на годината, ПУ!!!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Голман му е одамна повеќе од сигурна, сега за играч се бори:vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еј, не се губите бе, што ви стана :) Едно нешто ме радува, не се споменува името на Роналдо веќе на темава :vozbud: Ау бе, дај боже да не дојде...Робињо ако замине заради него мамицата мамина!!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе дај не ми го спомињај сега не се заебавај и ти. Нека си седи у Манчестер добро му е, има се што сака. Нека ни го остави Робињо на нас, не ни треба! Ајде сиктер!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ајде брзо бирај меѓу Роналдо и Игуаин?:vozbud:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Абе дај не ми го спомињај сега не се заебавај и ти. Нека си седи у Манчестер добро му е, има се што сака. Нека ни го остави Робињо на нас, не ни треба! Ајде сиктер!

кази му ... нека си седи у јунајтед тама му е арно со мајка ке тера у реал... нека остане уше 1-2год ....:vozbud::vozbud:(не го сваќајте како провокација)поз
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имаат намера да не го земат Негредо. Добро толку им отупе мозокот или што е работава.

Цело лето се зборит само за Роналдо де Роналдо ја друг немам чуено да сакаат да земат.

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=758599
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom