Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
КАТАСТРОФАЛНА ИГРА! Само тоа можам да го кажам. Уште во првите десетина минути забележав несигурна игра на Реал. Гаго ( дете ) на Гути му ја дава, овај наместо на некој друг негов, тој на Тоти, и ред други слични ситуации. Една единствена акција саглам не направија. Голот од офсајд. Како може бе Салгадо ( старо магаре ) да го игра до 70 минута ? На неговото место треба да игра некој брз, а не тој. Некако многу ме нервираат последно време овие од Реал. Многу млади не искусни играчи става Шустер, кои неможат една единствена акција да направат. Се на се, КАТАСТРОФА.
На местото на повредените, ваљда би требало да има солидна замена, што ќе се случи ако Шанјдер, Робен и Нистелрој се на подолго време повредени ? - Тогаш што ќе прави Реал.
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
a inter pa ti misles deka ke pomine samo sonuvaj

eve edno prasanje kolku tituli imam inter vo LS

kazi mi
Две... И шо сакаш да кажиш со тоа!?



Ни се може. А и тимот за кој навиваш не е поарен, така да ќути си.
Мојте... Некој не ви рече дека не мојте...
А за тимот, верувај далеку е поарен (бар за Реал).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
a inter pa ti misles deka ke pomine samo sonuvaj

eve edno prasanje kolku tituli imam inter vo LS

kazi mi
Ни се може. А и тимот за кој навиваш не е поарен, така да ќути си.
Што ви е бе? Незнам што им обраќате пажња на вакви мочлиња. Нека пишуваат што сакаат. Бидна што бидна...нека јадат бурек ако немаат друга работа. Ретко на кој од нив нивниот клуб им е во срцето...така да...фак ит!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Две... И шо сакаш да кажиш со тоа!?




Мојте... Некој не ви рече дека не мојте...
А за тимот, верувај далеку е поарен (бар за Реал).
Се виде, освен Итаљанско во кое има два асални тима друго неможете да освоите. Секој со својот памет, тешко тој што го нема.

И не се замарајте со тие што пишуваат колку само да пишат, се гледа колку го познаваат фудбалот.
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Што ви е бе? Незнам што им обраќате пажња на вакви мочлиња. Нека пишуваат што сакаат. Бидна што бидна...нека јадат бурек ако немаат друга работа. Ретко на кој од нив нивниот клуб им е во срцето...така да...фак ит!
Другар, јас не реков нишо против Реал, јас ги кажав само фактите. :smir:

Се виде, освен Итаљанско во кое има два асални тима друго неможете да освоите. Секој со својот памет, тешко тој што го нема.

И не се замарајте со тие што пишуваат колку само да пишат, се гледа колку го познаваат фудбалот.
Абе, таму можит имат 2 тима асолни, ама вие изгубивте од Италијани... Не изгубивте, од Англиски тим, од Германски, од Грчки, од Албански, вие изгубивте од Рома, кај шо играт и Интер против Рома...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
КАТАСТРОФАЛНА ИГРА! Само тоа можам да го кажам. Уште во првите десетина минути забележав несигурна игра на Реал. Гаго ( дете ) на Гути му ја дава, овај наместо на некој друг негов, тој на Тоти, и ред други слични ситуации. Една единствена акција саглам не направија. Голот од офсајд. Како може бе Салгадо ( старо магаре ) да го игра до 70 минута ? На неговото место треба да игра некој брз, а не тој. Некако многу ме нервираат последно време овие од Реал. Многу млади не искусни играчи става Шустер, кои неможат една единствена акција да направат. Се на се, КАТАСТРОФА.
ziks vo pravo si i ja se nerviram od igrata vo posledno vreme nekako epten slabo opustni nemozat akcija da napravat

treba mali promeni vo sredniot red na real

treba da zemata igraci kako fabregas,de rosi od roma,alonso od liverpool diego od verder
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Утре ако можам ке пишам сеа ке кажам само дека овие од Реал се педери све до еден.Не вреди ама .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.729
Поени од реакции
43.940
Да ти кажам колку повредени има во Реал? И тоа цело време во одбраната. Знаеш колку пати изигра Шустер со посакуваната одбрана? Еднаш, против Барса, ја гледаше утакмицата? Клин шит со Барса во гости, ја мислам тоа е солидна одбрана. И шо сеа со Дел Боске? Ќе плачеме вечно? Било поминало.

Поентата не ми беше Шустер , него периодот со Дел Боске и периодот после него , не дека Шустер не е добар тренер али не е дораснат да води еден Реал , не сеуште , Реал на многу натпревари беше надигруван оваа сезона и во оние што ги изгубија и во оние во кои победуваа , а на времето на Дел Боске Реал ми беа синоним на моќ во фудбалот , да знам Флорентино Перез ја заеба работата со неговото отпуштање и тој афтерефект до ден денес егзистира во тимот .
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Абе што се расправате џабе...играа ко дечиња мали изгубија...отпаднаа...се посрамотија дома....катастрофа....десен бек денес немаа...замена за Рамос соодветна нема...Салгадо престар...едвај трча...Торес ветрушка....Хајнце треба централен да игра...а не бек...сепак и он е 30 години веќе....Марсело или Дренте...Шустер можеби погреши со играчите....ама он не е толку крив како они...не мрдаа на терен...се понашаа ко да имаат предност 5-0....и после примениот гол им текна дека уствари треба да играат и они...ама како што се покажа..касно беше....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom