Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.898
Поени од реакции
24.484
Каква ѕверотиња од играч земавме од Фенербахче за 20 милиони во Арда Гулер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.268
Поени од реакции
29.252
Милитао на трибини против Дортмунд, не е во форма типот.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.281
Поени од реакции
1.976
Форсира стариот да ги уигра цело време Милитао и Рудигер за финале али не иде едноставно. Вон форма е како дете испаѓа. Мора Начо да почне на Вембли.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Официјално Крос во пензија на крај на сезоната и после европското.

Снајпер, легенда, мајстор, лектира за секој играч од средината на теренот. Перфекција.

Ќе ни фали, но доаѓа нова генерација и имаа среќа да тренираат и играт со снајперот. А ние имавме среќа да го гледаме. Белингам догодина ќе игра подлабоко во средината така да сигурно има изучено многу.

Искрено очекував и се надевав да остане уште година две, но човекот сакал да ја заврши кариерата додека е на врвот на играчките способности, без да оди во Америка или Арабија по еден последен дебел чек.

Ништо освен респект.

ЛЕГЕНДА!
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.663
Поени од реакции
5.282
*6 финалиња
Веќе подолго не сме ни приближно топ 10 трошаџии. А во успеси сме топ 3.

Тоа е тоа паметно водење на организација.

Со овој терк и следни 10 сезони очекувам и испод топ 20 трошаџии да бидеме. И пак топ 3 во успеси :))

Перез кралевина невидена.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.663
Поени од реакции
5.282
Иначе како би сакал да игра Реал без Крос.

Вини--------------‐-------Мбапе-----------------------Родриго
------------------------------------------------------------------------------
------Белингам------Камавинга------Валверде--------

, И за време на напади и посед

Вини--------------‐-------Мбапе-----------------------Родриго

---------------------------Белингам----------------------------------

-----Алфонсо Д.------Камавинга------Валверде------
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.663
Поени од реакции
5.282
Од пар концерти неделава на Тејлор Свифт на Бернабе. Ќарот на Реал после сите давачки ќе бил 9 милиони евра според Марка....

Не е лошо некако :icon_lol:
Едно трансферче.
А како за летово имале букирано 10тина настани...
Што ти е добро раководење на клуб.
Мислам дека Перез моментално ги прави најцврстите темели на кои ќе се базира несомнена успешност на клубов у наредни 2 децении, како ништо. Какви и да случајно срања проба некој после него да направи.
Гради цела династија у пм.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.268
Поени од реакции
29.252
Од пар концерти неделава на Тејлор Свифт на Бернабе. Ќарот на Реал после сите давачки ќе бил 9 милиони евра според Марка....

Не е лошо некако :icon_lol:
Едно трансферче.
А како за летово имале букирано 10тина настани...
Што ти е добро раководење на клуб.
Мислам дека Перез моментално ги прави најцврстите темели на кои ќе се базира несомнена успешност на клубов у наредни 2 децении, како ништо. Какви и да случајно срања проба некој после него да направи.
Гради цела династија у пм.
На дедо Перез бизнисот му е у малиот прст за разлика од некои други претседатели на клубови, не за џабе од 1997 е на чело на една од најголемите градежни компании у светот Acs Group.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.268
Поени од реакции
29.252
Се навикнавте на титули и нема веќе кој да пише во фан клубот, честито 15та ушлеста.
Наредена сезона може во групи да испаднеме па да се активираме малку тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom