Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
10 јули 2018
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.934
Многу ми е криво што не ги здробивме вчера. Можевме, а и моравме да ги тепаме ако сакаме пролаз во 1/2 финале. Фудбал е, али мислам дека немаме што да бараме во Англија.

Имаше удел нашето повлекување, али и кога се повлековме Сити не претставуваше реална закана за нас. Јебига, они се што шутнаа влезе, а нашите шутеви не беа ич прецизни.

Со оглед на повредите и фактот што цела сезона играме без напаѓач, и со титула во Ла Лига јас сум задоволен.
Е ова ми е најкриво. Пред мечот ке потпишев 3-3. Ама на онаков Сити да му се повлечеш намерно со само 2-1 водство, а знаеш дека немаш тепано никогаш на Етихад, е самоубиство. Не ми беше јасен Анчелоти. Само негова кривица е поразот од вчера. Со Едерсон, Де Брујне и Вокер има да не осакатат во среда. Уште имам проблеми со притисокот од вчера. У пичку матер нека иде Анчелоти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.028
Каква нога има братов на 17 години(No homo)...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.218
Поени од реакции
29.082
1711606226_new-project-2024-03-28t114002-053.jpg

Уште еден од небитните факти, Јамал е најмладиот професионален фудбалер што го видел Ендрик како дава гол у живо.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.871
Поени од реакции
24.379
Поради вакви несериозности пред гол, титули се губат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.631
Поени од реакции
5.169
Спремни им се газоите за Ел класико :sekcza:
Ги подмачкаа убаво Дембеле и Килијан
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.218
Поени од реакции
29.082
Спремни им се газоите за Ел класико :sekcza:
Ги подмачкаа убаво Дембеле и Килијан
Гледај си ти за Реал остај ја Барса, немој и нас да не подмачкаат вечер.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.934
Господ само ако ни помогне вечер со составов.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
Составот на Сити вришти, буквално на секој дел од теренот се подобри од нас. Начо и Рудигер против Халанд, Де Брујн, Фоден, Бернардо Силва и Грилиш. Со среќа.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.064
Поени од реакции
666
Nikogas ne e dosta za Don Carlo Anceloti , majstor na svojot zanat , ako slucajno osvojuva titula , ne veruvam deka treba da ima vise Liga na sampioni kako natprevaruvnje , daj da igrame super league .
I neka se ubijat komentatorite ne Mrt , za komemtarite protiv Nachoo
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.934
Не бев психички припремен за овој меч. Она што Анчелоти не смееше да го направи на Бернабе, тука го спреми и спроведе маестрално. Играчите перфектно сите до еден, Сити само 3 шанси имаше цел меч. Се плашев од Начо али маме им еба. На пенали знаев дека тепаме, одличен е Лунин тука. Не извади и против Лајпциг и денес. Тоа што Кепа бранеше пред него е криминал, затвор треба да лега Анчелоти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom