Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
60 милиони за Мората?! Уште сега нега го пуштат! Не мора да чекаат до после финале, ќе се оправиме некако ;).

Мората е далеку од материјал за Реал Мадрид. Ај за резерва, можеше да покрива, ама бара дечкото првотимски статус.

Е сега.... проблем е што и Бензема е надвор од било каква пристојна форма , долго време. Треба да се купи асален шпиц,

нема друго чаре.
Алексис Санчез и адиос мучачос[DOUBLEPOST=1495908982][/DOUBLEPOST] Ваљда сте заборавиле поголем дел од головиве..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
Ќе оди некој од овде у Велес у Сабота на тоа собиранката преку пењата?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.885
Ќе оди некој од овде у Велес у Сабота на тоа собиранката преку пењата?
Ja sum od stip, sea za sea sam ke prasam od stipiani so kako se, ako ima nekoj za druzenje da doagam nataka

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
јас ќе одам натам, мислам дека ќе биде интересно ...од дома секако ќе е поинтересно, а у рандом кафиќ не ми се оди пошто секогаш ќе има гомнојадци шо може да те извадат од такт..

А таму се луди как нас ќе се, и да испцуеш, и да рипнеш и да удриш на маса се е тоа нормално :D
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.885
јас ќе одам натам, мислам дека ќе биде интересно ...од дома секако ќе е поинтересно, а у рандом кафиќ не ми се оди пошто секогаш ќе има гомнојадци шо може да те извадат од такт..

А таму се луди как нас ќе се, и да испцуеш, и да рипнеш и да удриш на маса се е тоа нормално :D
Epa ke se dogovoreme, ako ne e problem ke dojdam nas ako ste poveke ke se uzdruzeme

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
какооо бе не е досудил пенал? па тоа е криминал бе..ццццц... франко тука има замешано прсти, Перез ги купил судиите, па ова е веќе неподносливо......
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.067
Поени од реакции
52.354


Можда нема да замине како една од најтесниот круг на легенди ама сигурно заминува ко еден од играчите кои направиле многу за клубот.

Чист пример за играч кој е фан на клубот за кој игра и гине за него. Штета што замени за него и Арбелоа се Варан и Данило, ај вториов е циган ама првиов се повеќе не само шо стагнира со напредокот туку и делува ко незаинтересиран за тоа кај се наоѓа, ко сонародикот негов у нападот. Да се надеваме Ваљехо ќе го има тоа.

И штета што му се деси глупата скршеница инаку кинеше со играта, сезонава му беше една од подобрите и ни беше убедливо најдобар штопер, ќе излгедаше мнооогу подобро со него одбраната во финалето отколку со Варан.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
14.844Змејо и Ладно небо на апарати...[DOUBLEPOST=1496174151][/DOUBLEPOST]Икер мекотелецот ќе навива за Реал а ќе се надева дека Буфон ќе ја освои :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.314
Поени од реакции
9.734
Еве го дечкото у балетанки по домашала на страна, веројатно ноктите у копачки му поцрнуваат (што често се дешава кај спортисти), па носи балетанки и се лакира (не знам само зошто чорапи не облече, изгледа се осеќа ко права жена вака, богзнае како затруднела Џорџина). :)
 
На врв Bottom