Фан Клуб: Пелистер

Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
Кој црни играчи у Вардар бе кореец со 2 гола у кариера,ви го перат мозокот биди малце реален огледај се на другарите од трибината на кој му е јасно колку е саат. Или земаш хонорарче од партија или си козарот па мораш вака на социјални мрежи да ги дигаш и воздух. На 15 дена пред почеток на првенство немате екипа за турнир у Стојаково не па на врвот ке сте биле.
hahahaha kako be go gledav deckoto gazi ajde ke go vidis znam vaka zboris ne si go videl imate vie bolje igraci dada hahahaha nema vrska ajde ne sum ja niciv ja sum poedinec koj ja kazuva realnosta ke vidis koj e Vardar i koj bil i koj ke bide ajde ajde
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.576
hahahaha kako be go gledav deckoto gazi ajde ke go vidis znam vaka zboris ne si go videl imate vie bolje igraci dada hahahaha nema vrska ajde ne sum ja niciv ja sum poedinec koj ja kazuva realnosta ke vidis koj e Vardar i koj bil i koj ke bide ajde ajde
Колку повеќе пишиш толку повеќе ја истакнуваш мизеријата. ФК ПЕЛИСТЕР е градски клуб и никој да не го спонзорира ќе опстани бидејки градот стои зад името ФК ПЕЛИСТЕР. ФК ПЕЛИСТЕР има дом градскиот стадион Петар Милошевски. За разлика од вас кои го изгубивте градот па со тоа и не можите да бидите градски клуб, ќираџии ако не платите нема ни градски да го почуствувате. Ви треба власта да најде најмалку уште 5 вакви спонзори по 1М да си го вратат газдите борчот кон сопствените фирми од порано. Одите на припреми со 14 души управа и требери и 3 играчу. Толку сте умрени што ништо не ви помага ќе плачите пак за спонзорства од народот ќе соберете пак нешто ситно 15К од донации за да ја почните сезоната парите од така наречени спонзори ќе ги лапат О.К. и М.Н. ама за глупи луге ко вас и тоа е многу.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.527
Поени од реакции
6.098
@Комита Ултрас како што бришиш од нас мислења на ваша тема , ок така не е , зачисти и овде и на РК мислења од овај на Миленко дудлачот
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
449
Поени од реакции
711
@Комита Ултрас како што бришиш од нас мислења на ваша тема , ок така не е , зачисти и овде и на РК мислења од овај на Миленко дудлачот
neka brise nema veze vistinata ke ostane u vozduhot i na krajot na sezonata i po 569 pat ne se znam ni so milenko ni so butur samo biznisot go pratam kako ide sho e planot a planot veruval ili ne e samiot vrv
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
405
Поени од реакции
1.254
На секој 24сати по еден телетабис никнува и лечи фрустрации на темите поврзани со Пелистер.

Браво!

Ве избезумија в партија, незнајте кај терате поќе. :kafence:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
880
Поени од реакции
1.070
to sho e na oficijalnata fkpelister to e tocno
Во 17:50 почна, не дека менва воопшто ама ај.

20' минута, 0-0.

Крај на прво полувреме - 0:0.

60' минута 2-0

Новаци 2-3 шанси за гол не ги реализираа.

75'та, 5-0.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom