Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Denes uste eden biser go pustile Bakraceski ne deka bese nesto posebno no da go pustis a prethodno nikoj da ne zemis na negovo mesto e glupost so mozi da napravi samo ovaa uprava na "legendi" so koj ke igrame na sredina nemame notu eden zaden vezen ako se znaj deka prethodno I Buki si zamina no sreka toj vo Germanija nekoja podolna liga a bakracot ojde vo konkirent od 2liga se vrati doma vo Ohrid ovie skroz se izgubija gi potpisaa veteranite Lajmcevski I Boro oti kutat I za nisto ne se bunat a grant so isti plati iako trebase na site da mu gi namalat stom lani ne uspeja da vlezime prva liga I rekov edino Kice I Spirkoski trebas3 da ostanat plus Dragarot se drugo mozese slobodno da se pusti no ete prv go izbrkaa kapitenot oti e takov div kakov sto e 30 godini ama za so kur I bakracot ako ne mislat Kice da go igraat vezen a togas ke ni flat stoperi I pri ne daj boze povreda kw treba deca da popolnuvaat vistina ne mozam da razberam kuda plovi ovaj brod !
Sega uste nekoj da mu zamini I ke bidime duplo po slabi od lani da remiziram zaminaa 6 igraci (dragarot,buki,tome,faxliu,almir i bakracot)a zedivme samo eden (1) sime hristov plus decata nedokazani od Prilep odnosno Kararoman I sinot na trenerot


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
5.112
Да Бог да 7ми да завршиме.
На таткооо тој во Пелистер му се игралоооо, море мршшш таму сите до еден !!!
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
Denes uste eden biser go pustile Bakraceski ne deka bese nesto posebno no da go pustis a prethodno nikoj da ne zemis na negovo mesto e glupost so mozi da napravi samo ovaa uprava na "legendi" so koj ke igrame na sredina nemame notu eden zaden vezen ako se znaj deka prethodno I Buki si zamina no sreka toj vo Germanija nekoja podolna liga a bakracot ojde vo konkirent od 2liga se vrati doma vo Ohrid ovie skroz se izgubija gi potpisaa veteranite Lajmcevski I Boro oti kutat I za nisto ne se bunat a grant so isti plati iako trebase na site da mu gi namalat stom lani ne uspeja da vlezime prva liga I rekov edino Kice I Spirkoski trebas3 da ostanat plus Dragarot se drugo mozese slobodno da se pusti no ete prv go izbrkaa kapitenot oti e takov div kakov sto e 30 godini ama za so kur I bakracot ako ne mislat Kice da go igraat vezen a togas ke ni flat stoperi I pri ne daj boze povreda kw treba deca da popolnuvaat vistina ne mozam da razberam kuda plovi ovaj brod !
Sega uste nekoj da mu zamini I ke bidime duplo po slabi od lani da remiziram zaminaa 6 igraci (dragarot,buki,tome,faxliu,almir i bakracot)a zedivme samo eden (1) sime hristov plus decata nedokazani od Prilep odnosno Kararoman I sinot na trenerot


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Па си го спремат Дебрешлиоски за заден везен изгледа така ми мириса. Освен Љама и Марио моментално немаме средина играчи и то Дамјан од младинците ама знаејќи го Костов незнам колку ќе му дава шанси на младите, обично оди на проверени сили, тука е и Петар Љамчевски ама тој е далеку поофанзивен. Досега ниту едно засилување не е ни приближно до оние кои се пуштија и во Христов сумњам некако како испукана пушка ми делува, дајбоже да се лажам и да ме демантира, во Гостивар изигра под очекувањата.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Да Бог да 7ми да завршиме.
На таткооо тој во Пелистер му се игралоооо, море мршшш таму сите до еден !!!
И шо ако 7ми бидиме, нив курот ги боли шо рече важно синојте да си ги згрижат да земаат по една плата плус тие партиски(дпмне) шо се подобни и тие шо курој пушат(ветераните) кај управата ќе истераат уште една година и ние пак ќе се нервираме и ебваме по селата и следната година а тие ќе чекаат да одат погоре во ФФМ да го сменат Сејдини

P.S. Нај јако ќе биди сега кој ќе ја смени Ане Силекс како спикер оти и Новаци влезе во 2лига ако земат некоја нивна жена или ќерка ќе биди врв комплет цели фамилии да го превземат бизнисот оти ни за швалерки не ги бива да фатат "легендите" ако не беше партијата ни тука немаше да бидат само по една работа(плата) ќе работеја земаја

P.P.S. Уште за кучето на Митко да најадат некоја работа и функција(да го чува стадионот) се ќе биди како шо треба

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Па си го спремат Дебрешлиоски за заден везен изгледа така ми мириса. Освен Љама и Марио моментално немаме средина играчи и то Дамјан од младинците ама знаејќи го Костов незнам колку ќе му дава шанси на младите, обично оди на проверени сили, тука е и Петар Љамчевски ама тој е далеку поофанзивен. Досега ниту едно засилување не е ни приближно до оние кои се пуштија и во Христов сумњам некако како испукана пушка ми делува, дајбоже да се лажам и да ме демантира, во Гостивар изигра под очекувањата.
Не важно кој го спремаат прашањето и муабето е дека пуштивме појаки играчи а зедовме по слаби на сите места и било кој да го споредиме тие шо ги избркаа со тие шо дојдоа едино кај Фазлиу со Симе сме во подобра позиција на другите места сме со по слаби играчи од тие шо заминаа а имаше изјава на скопјанецот од партија шо сега е спортски директор дека ќе цитирам :
Имаме три нови имиња, а за нас преодниот рок ќе биде допрва, а ќе ангажираме првологашки фудбалери, а дел од овој играчки кадар ќе биде остстапен на Новаци. Во договор со тренерот подготовките ќе бидат во Битола, а ќе се одиграат и пријателски натпревари во Битола и Охрид.

Овие до сега не се прволигашки фудбалери и крај на приказната и лагата се виде шо рекоја уште од старт дека не чинат работите штом не оди Митко на прва прозивка па се заклучуваат со изјавата дека нема да се оди на припреми во некој град Охрид Дојран значи се штеди и го седнаа вскут новиот тренер уште не дојден ете му го зедоа и синот па сега не смеј да писни тој ќе дава список за играчи а директорот како и лани нема да се договора и така во круг по исто сценарио како лани односно бетер оти ќе се намали и буџетот сето тоа оти изминатата сезона не ја искористија шансата па и оваа така ќе биди освен Беса се чека друг клуб да крени гла и толку од нас со "легендите" и "ветераните " а ние ќе ојме бог иза леџа во Гостивар,Радовиш,Струмица, Струга ,Охрид ,Гевгелија и Врапчишта ај среќа се расипа колата за Џепџиште со кој ум бе за кој за шо први да бегаат од тн управа и "легенди" на секој пораз и сите беа криви само тие не и годинава исто продолжуваат а се се решава со два три играчи за да се смени цела слика и добијат симпатиите но за тоа нема пари најважно е тие шо се берат за василица да бидат сите на платен список и со функција во клубот нема потреба од играчи ко се згрижени тие од дпмне и кодошите само ми е криво шо ова го збораме година дена и ние сме хејтерите после ко ќе видат сите со какви луѓе си имаме работа во право сте биле абе ова е секта без лице и образ па дури се ви клубот и земаат пари сите се е мед и млеко после ќе фрлаат дрва и камења а не ја гледаат големата слика дека од лошо кон полошо одиме со "легендите " шо е исто како во ракометот само шо тука со наши пари си прат забава ај таму барем сопствени средства се но и таму и тука никој не сака да си одат управите оти после ќе ни донесат бетер некој партиски потрчковци шо не знаат ни за сала ни за стадион туку да си останат истите но да земат да работата и да докажат и покажаа дека знаат и можат да работата да се видат резултати а не сите тие да гледаат како навреди на лична основа и да се лутат па и да се лутат преку курот и така сите ќе си заминат еден ден а тука се само за плата и функција глумење лудило а не да работат и направат нешто за клубот и градот !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
7.822
nieden igrach asolen nemame nositel sho bi bil, ne znam kako mislat da vlegvat
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
nieden igrach asolen nemame nositel sho bi bil, ne znam kako mislat da vlegvat
Пак ќе речам ние сме криви не се тие легендите оти ова да беше пред две, три години имаше шамари да летаат и пеење да биди на секој тренинг но сега се сменаа и олабаја работите па овие користат прилика и само ќе потсетам и приватен беше клубот вака не беше понашањето на управата ши значи кај нас сакале неќеле мора со сила и лошо ко не се разбираат со арно нека си кратат на функции и тн тренери а да си донесат играчи а меѓувреме тие шо "мора" да бидат во клубот играчи нека ги пратат во Новаци оти мора да се напрај рез и пресечи работата доста е лажење !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
7.822
Пак ќе речам ние сме криви не се тие легендите оти ова да беше пред две, три години имаше шамари да летаат и пеење да биди на секој тренинг но сега се сменаа и олабаја работите па овие користат прилика и само ќе потсетам и приватен беше клубот вака не беше понашањето на управата ши значи кај нас сакале неќеле мора со сила и лошо ко не се разбираат со арно нека си кратат на функции и тн тренери а да си донесат играчи а меѓувреме тие шо "мора" да бидат во клубот играчи нека ги пратат во Новаци оти мора да се напрај рез и пресечи работата доста е лажење !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
abe ispagja deka tolku mu sechi, ne gi biva, legendi ama toe duri ne si zastani menadzer privaten nadvor od partijata se ti e dzabe, za da nosis rezultati vo neshto treba da osekjash osgovornost, ovie sloboda nikoj ne gi giba sho sakat si prat a nesposobnosta najmnogu isplivuva na povrshina, bi isfrlil zasega da zboram deka nekoj nesto namerno praj, zasega zaklucokot mi e samo nesposobluk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
abe ispagja deka tolku mu sechi, ne gi biva, legendi ama toe duri ne si zastani menadzer privaten nadvor od partijata se ti e dzabe, za da nosis rezultati vo neshto treba da osekjash osgovornost, ovie sloboda nikoj ne gi giba sho sakat si prat a nesposobnosta najmnogu isplivuva na povrshina, bi isfrlil zasega da zboram deka nekoj nesto namerno praj, zasega zaklucokot mi e samo nesposobluk
Баш на муабето денојве треба да дојдат луѓе од агенција да разговараат со општината за превземање на клубот а шо ќе се договорат ќе видиме иако мислам дека општината ќе бара начин како шо е можно побрзо да се куртули од клубот и трошоците а кој ќе го земи ќе видиме оти сме 2лига се да му ебам инаку порано имаше еден куп непристојни понуди и фирми агенции шо го сакаа клубот но среќа не се даде на никој оти само ќе ни оставија борч и наместени утакмици немаше некоја сериозна понуда а јас да знам иако имаше муабети замнекој турци шо биле најсериозни а другите како тој шпанецот,англичаните,срби и грци па и наши имаше си лопата да ги риниш
Си велам за тоа и легендите се тргнаа не одат поќе да не знаат уствари сигурно знаат ако има преговори а претходно имало само достава на понуда баш ќе биди интересно дали би дошол сега некој кога имаме тренер и дел играчи со договори плус без можност на странци

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

P.S.Најважното е да не се сменат курто со мурто и само помалото зло да се бира сите овие години туки некој со план визија и стратегија за 5-10-15 години
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
На прва многу малку пари сакаат да вложат и како мислат со тој буџет да играат Европа не можам да разберам нејсе податоците односно информациите за фирмата се порверуваат од ИТ секторот на Чкембари па се надевам се ќе ископаат за сите се околу агенциите и фирмата



Како по обичај кај нас идат срби и наши со газда од странство

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Старо нов член на ФК Пелистер е 23 годишниот Дарко Размоски кој игра на позиција крилен напаѓач. До сега настапувал во Брегалница, Беласица, Пелистер, Воска, Охрид и Вардар.

Чест ми е што сум повторно член на ФК Пелистер. Моите амбиции и амбициите на клубот се прва лига ќе дадам сѐ од себе да ја оствариме целта. - Дарко Размоски

Razmo e dobar transver kako i Simeon sega neka baraat care vo sredniot red i nazad

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Незадоволство пред се се акумулира ради недостиг на транспарентност (да се отворат картите), непотизам, непривлекување на приватен капитал и очигледна стагнација на клубот. За маркетинг, за пресс, за идни планови, за стадионот... НИШТО!
Ova istoto ko ke go barame na rk sme hejteri i negativni
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.193
Ova istoto ko ke go barame na rk sme hejteri i negativni
Дали си сериозен шо ми пиша????
Има непотизам во рк?
Нема приватен капитал?
Има стагнација на клубот?
Нема маркетинг клубот, дресој, ажурирани страни на социјалните мрежи ..?
Нема транспарентност од клубот?

Не се прајте будали со сила, "парите во гробо ќе ги носат", "живеат во друг свет", "за нив путин и ердоган".....и уште милион работи. Море чоек, не ти вели некој да не бараш нешто, начинот ви е спорен како да ти кажам, да ви нацртам не можам на форумот иначе и то ќе го напраев.
И уште еднаш подразмисли шо споредби прајш на клубојте, дај боже 20% барем да беше фк налик на рк.

Имаш редовни состаноци група-клуб, знајш дека можиш да одиш, прашај си дирекно шо сакаш да знајш, никогаш не ни било проблем да се праша било шо. Сала, играчи, платформа... ниедно прашање не ни останало неодговорено. Има работи шо се за меѓу нас има работи шо ко ќе дојди право време ќе се објават. Овде со трици џвакање, не само шо нема да покрениш никаква иницијатива, не само шо нема да добиеш никаков одговор, него јас мислам многу свесно знајте дека само негативни последици можи да има.
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Не се прајте будали со сила, "парите во гробо ќе ги носат", "живеат во друг свет", "за нив путин и ердоган".....и уште милион работи.
ajde od mene najdi eden takov post
За маркетинг, за пресс, за идни планови, за стадионот... НИШТО!
koga posledno imaja oficijalen press rakometot ? Koga imat kazano za idni planoj ? Za sala ?
Нема маркетинг клубот, дресој, ажурирани страни на социјалните мрежи ..?
Нема транспарентност од клубот?
dali spored tebe e vo red web stranata ? Online shopot kaj so cekaja so meseci za dres , kaj so mu se naplati kargo ako pisese deka e free ? Kakov marketing ima ? So ke se objavi i resharni na fb i insta ?
Ako ima transparentnost nema so da se prasva sami ke kazat , ne e samo za grupata i obicnite navuvaci ili vljubenici i tie treba da znat
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Без нервози ќе одиме во малата сала на коктел после на забава во Фелиција и се ќе се реши за ракомето само тука да не пишиме оти се прај лоша атмосвера а фудбалот само играчи ние спасот сега и брочот да дојди на нула оти како оние ѓупците од скопје ќе треба да се молиме за ебан денар

P.. S. Само ќе ве замолам без навреди трици да јадиме, лајнари хејтери и да одјебиме сите оти колку шо видов немаше навреди кон членој на форумот туку само критика за ракомето, клубот управата а тоа дека мема да ги носат парите во гробот е вистина и само провокација за да се освестат и дат нешто за градот па и навреда да биди тоа е за газдите не е за некој член на форумот па вие да му сте дрвени адвокати тука да враќате со навреди горе споменсти две подолу малку смирете страсти толку за друго ме се буните колку за овие во ракомето како фамилија некој да ви спомена сите се запалија да бранат да не се враел писето и компанија

Ај ќе ја ебиме и оваа тема како шо ми се гледа работата и никогаш нема да се разбериме
Не можам да ве препознаам поќето од пола ова шо го пишите и мавате лајкој па толку да се плашите и потценувате чудо едно и за шо утре ќе си заминат овие како ќе се погледнеме во очи оти не требало циле и зоран да прат сала и сега немало услови друг ветил имало време за играчи а платформата не треба да ни кажат нас се се само да не се прај муабет
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom