Фан Клуб: Милениум - Струмица

Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
moja greska se izvinuvam:smir: ne Goce Delcev ... Ilinden :helou:

Кој ќе е дома?:vozbud:
Aba ke bide doma!!! Ke bide interesno :helou::helou:

koga sme veke kaj milenium da kazame oti vcera se odigra gradskoto derbi 94godina
Gorani Basket vs Milenium vo koj milenium pobedi so 4 razlika bese nogo interesno !! Vcera bese den za MILENIUM!!:helou::smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Прекрасна игра, залагање од сите.Ајде газиме понатаму :)
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
ajde vecer odame na nova pobeda pprotiv Akademija Basket:helou::helou::helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ајде и вечер, 30ка :) Па у сабота и Џајми да го крка ^^
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Лошо почнавме, али ОКеј е се поправивме како и у секоја утакмица :)Ебем ти Академија Баскет, се собрале од маало и ајде ќе играме втора лига ^^
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Лошо почнавме, али ОКеј е се поправивме како и у секоја утакмица :)Ебем ти Академија Баскет, се собрале од маало и ајде ќе играме втора лига ^^
2ра лига беше тава денеска или генерациска?:vozbud:...Иначе за дербито у сабота нешто не ми штима баш за победа ак се знаа дека Милениум имат саме 1 класичен центар а у АБА имат 2ца + тава квалитетот на бековите како Караманолев и Цветков е нa повисоко ниво од бековите на Милениум ама сепак ке биде интересно и ќе га напнат саалта :toe:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
точно Тимче и јас мислам исто оти АБА се поквалитетни, ама иднината е у милениум заради подобри младински категории
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
2ра лига беше тава денеска или генерациска?:vozbud:...Иначе за дербито у сабота нешто не ми штима баш за победа ак се знаа дека Милениум имат саме 1 класичен центар а у АБА имат 2ца + тава квалитетот на бековите како Караманолев и Цветков е нa повисоко ниво од бековите на Милениум ама сепак ке биде интересно и ќе га напнат саалта :toe:
Ke praame maabet u sabota posle utakmicata :helou::helou::smir:
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Милениум 81:40 Академија Баскет.Одиме на победа и во сабота.:vozbud::vozbud:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
2ра лига беше тава денеска или генерациска?:vozbud:...Иначе за дербито у сабота нешто не ми штима баш за победа ак се знаа дека Милениум имат саме 1 класичен центар а у АБА имат 2ца + тава квалитетот на бековите како Караманолев и Цветков е нa повисоко ниво од бековите на Милениум ама сепак ке биде интересно и ќе га напнат саалта :toe:
Koi se tie 2 klasicni centri u ABA?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom