Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ха ха... Интер и со 300 милиони ке бидат лузери, како по обичај ке го земаат купот на Италија, додека серија А и Л.Ш ке им ја земаат од пред нос Милан и Јувентус.

Стварно треба засилувања во тимот (особено за позициите на Пирло и Јанкуловски), но чекајте ова е рекорд за управата. Веќе зедоа 3-4 играчи, но сеуште трансфер пазарот не е затворен, па може да изненадат.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Па овој Бонера можит да играт и како десен, лев бек и централен. Подобро нека купат уште еден централен и да го вратат тој Лино. И вака би изгледало во одбранбената линија:

Одо(Бонера)-Неста(Лино)-Каладѕе(?)-Јанкуловски(Замброта)

или

Замброта(Одо)-Неста(Лино)-Каладѕе(?)-Јанкуловски(Бонера)

или

Одо(Бонера)-Неста(Лино)-Каладѕе(?)-Замброта(Јанкуловски)



Нека се одлучат дали да земаат лев бек или централен.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки да не има некаде во Ск, или било каде дрес од Малдини? Знам дека има од Кака секаде, ама мене ми треба 3-ката.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Дечки да не има некаде во Ск, или било каде дрес од Малдини? Знам дека има од Кака секаде, ама мене ми треба 3-ката.
Ако ти е за оригинал дрес од Малдини подобро порачај си од страната на Милан - тука. Гледам нешто попуст имале.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Abe decki so e rabotava citav denes vo vesnik Milan objavil zaguba od 20 milioni evra poslem ne plasiranjeto vo ligata na sampionite ako e takaa togas malce potesko ke bide da zemat nekoj dobar igrac.:nesvest:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ха ха... Интер и со 300 милиони ке бидат лузери, како по обичај ке го земаат купот на Италија, додека серија А и Л.Ш ке им ја земаат од пред нос Милан и Јувентус.

Стварно треба засилувања во тимот (особено за позициите на Пирло и Јанкуловски), но чекајте ова е рекорд за управата. Веќе зедоа 3-4 играчи, но сеуште трансфер пазарот не е затворен, па може да изненадат.
за ова си у право интер се од увек лузери тоа им е у ДНА:) а на милан и на јуве у ДНА им е да освојуваат титули па затоа они увек се борат за скудето али овие лузериве гледаат не можат на терен и ги наместија јуве и си лапнаа играчи и пари и ете ти


п.с http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=720504

изглеа ништо од Липи, не ве сака многу
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па не ни треба липи си го имаме анчелоти..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Замброта може да игра и лев и десен бек..а Бонера може да игра десен бек и централен дефанзивец кај Неста..немаме замена кај каладзе се надевам на некој добар дефанзивец кај каладзе..а кај Пирло го имаме гуркуф но изгледа ќе го дадат на позајмица да почекаме..
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
BEMI.............................IDI LECI SE!!!
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
ne ni treba lipi be
ancheloti spored mene e bolje.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Галијани пак се сврти кон Фреј..
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
добри се купиа нешто досега ама може секогаш и подобро
има време до 31 август ќе видиме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom