Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
аллоооо КАРЛО АНЧЕЛОТИ ајде бе нека ти текне да купиш фудбалер од нападот
Баптиста
Фред
Вагнер Лове
Рафаел Собис
Чуваат пари за Роналдињо....а можна е замена Кака - Роналдињо
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Pa go kupi Pato i toj e napagac za vo januari:toe:
Пато е премногу мал и не е доволно агилен за да биде напаѓач, особено во Серие А. Ќе го тепаат :)

На Милан им треба некој напаѓач од типот на Дрогба, или Анри. Нека го одврзат ќесето веќе еднаш.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Напишано од Milanez`
аллоооо КАРЛО АНЧЕЛОТИ ајде бе нека ти текне да купиш фудбалер од нападот
Баптиста
Абе него му текна за Баптиста ама не може да го добие
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
абе овој Laporta што мисли дека Berlusconi ќе прифати тоа сака трампа Ronaldinho за Kaka ???:vozbud: пишуваше на www.goal.com
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Берлускони сака да му понуди замена Кака-Роналдињо
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
абе КАКА е подобар од тоа коњот РОНАЛДИЊО
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
iiiii moze da ja napravat taja glupost kaka za ronaldinjo ...... c c c c ....izdisana glava
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
eee KAKA е мн. подобар од РОНАЛДИЊО не треба да го напушта МИЛАН а слушам МИЛАН пак во преговори со МОТА
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не си прајте филмој бе, сонот на Берлускони е да играт Кака, Роналдињо и Роналдо заедно. Берлускони никогаш нема да го продај Кака, барем не во следните 5 години. Шевченко е единствениот играч кој Милан досега во цело претседателствување на Берлускони го продаде и тоа под многу специјални услови. Милан не е тим шо продава, Берлускони е милијардер и не му требат пари. Во никој случај нема да си го ризикува рејтингот кај навивачите до продажба на Кака. Размислете пред да поверувате на вакви смешни приказни, ама добро инаку како ќе продават весници ако нема вакви испади.
 

Jan|4ka

Luda Devojka
Член од
21 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
najdobriot tim e milan morame da se soo4ime so vistinata:)
the best *Gatuzo* and *KaKa*
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
dosta so sporedbite.kaka i ronaldinjo se razlicni futbaleri i nemoze da se sporeduvaat.son na berluskoni e 3te najdobri karioki da igraat u ist tim kaka ronaldinjo i ronaldo.laporta veti deka drugata godina ke go pusti ronaldinjo
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
"As I am president of the board, I do not get involved in management.

"However, for the tribute we gave to (Demetrio) Albertini I spoke with Laporta and proposed an annual exchange of Kaka for Ronaldinho between the two clubs.
"And he responded to me: 'I don't think so'."
dobar odgovor dobil od laporta:pos2:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
e sto cuvaat pari, ovaa godina sekako ronaldinjo ne doaga ....... neka dovedat drugi zasiluvanja ...... uste ke igraat starite pr4ovi

А кое засилување да го донесат???

Кажи ми ти кога последен пат си ги гледал Милан да играат, и после кажи ми кој играч од првата постава на Милан може да биде сменет со подобар кој има реална шанса да биде купен на пазарот.

Милан има потреба само од еден играч од средниот ред кој ќе има улога во ротацијата со Пирло, Гатузо, Амбро и Броки, зошто тројца од овие мора да играат а само еден е замена. Емерсон е идеален за оваа улога, играч кој има доволно искуство за да игра во Милан, играч шо е проверен во Италија и е докажан победник и најважно од се играч кој има реална можност да биде доведен за малку пари и кој ќе ја прифати клупата.
Сигурно дека подобра опција за оваа позиција постои, ама нема никаква па ни теоретска можност да се доведе таков играч. Пример играчи како Виеира, Диара, Есиен итн. е невозможно да се купат и со сите пари на светот, зошто едноставно не се на продажба.

Друго место каде Милан има потреба од засилување е на позиција лев бек (LB), само поради слабите игри на Јанкуловски во одбрана. Јас мислам дека идеално засилување на оваа позиција е Замброта, ама можноста Барса да го продаде е многу мала. На пазарот добар лев бек нема, барем од Јанку подобар не. Замени има многу Фавали и Сержињо, а може и Каладзе и Малдини да играат на та позиција.

Муабето ми е дека на Милан му треба играч од класата на Роналдињо, Ето итн. а не му треба шогоде играч да дреми на клупа. Не можи само да се купват играчи, не се парите за трансферот само фудбалерите земат по 3 - 6 миљони евра годишно во Милан, ако немат никаков придонес на теренот ова се огромни пари да се ризикуваат. Милан секоја година вметнуваат по некој млад играч, лани тоа беа Бонера и Гуркуф, сега Пато. За 2-3 години тие сигурно ќе бидат во првите единаесет на Милан.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
"As I am president of the board, I do not get involved in management.

"However, for the tribute we gave to (Demetrio) Albertini I spoke with Laporta and proposed an annual exchange of Kaka for Ronaldinho between the two clubs.
"And he responded to me: 'I don't think so'."
dobar odgovor dobil od laporta:pos2:
Абе ова е од лани ко се играше ревијалниот меч за Албертини. И ако знајте англиски ќе видите дека предлогот е за ГОДИШНА (annual) размена помеѓу Роналдињо и Кака. Ова е поќе ко на мајтап, никогаш во фудбало не се случила ваква работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom