Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Аман... Важно Пипо и Џила ни се на располагање, ке се врати и Пато за вториот па ке видиме што ке биде...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ич море, нека заврши сезоната и нека му удрат една клоца в газ.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Овај нека си оди од Милан, зошто од овај аир немаме, не може цела утакмица да изигра:tapp:
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Еј........ а го забраевте Горкуф тој треба 1 постава да игра наместо оној дрвоно Амброзини....А иначе Пато 88% ќе игра на првиот натпревар со Арсенал...и Кака исто така само што тој сигурно игра!!!А Палоши е голем талент што мислим дека Најдобар состав ќе биде ако ме послуша Анчелоти =) :Kалач,Одо,Неста,Каладзе,Јанкуловски,Пирло,Сидорф,Гатузо,Горкуф,Кака и Пато!!!Најдобар состав според мене !!!
Forza Milan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
ovoj ronadlo neznam dali e glup ili se pravi taka do koga vaka
ajd neka se vracat kaka pato i ge vidime sto e milan
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Еј........ а го забраевте Горкуф тој треба 1 постава да игра наместо оној дрвоно Амброзини....А иначе Пато 88% ќе игра на првиот натпревар со Арсенал...и Кака исто така само што тој сигурно игра!!!А Палоши е голем талент што мислим дека Најдобар состав ќе биде ако ме послуша Анчелоти =) :Kалач,Одо,Неста,Каладзе,Јанкуловски,Пирло,Сидорф,Гатузо,Горкуф,Кака и Пато!!!Најдобар состав според мене !!!
Forza Milan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А да не си грешка??? Амброзини има огроооомна улога во средниот ред пријател, тој го содржи столбот на Милан заедно со Гатузо, Пирло, Сидорф, ако некој треба да си оди, според мене тоа се Анчелоти, Џилардињо и Инѕаги. А веќе почна да станува јасно кој ќе биде светскиот тандем број 1 во многу блиска иднина: Пато - Палоши, малите едноставно го креваат цел Милан кога ќе влезат во игра, браво мајстори, ви симнувам капа... Она што според мене е убедливо нааааајголемата грешка на Анчелоти, е тоа што не ги става уште во почетен состав Пато и Палоши (зборам за Пато пред да се повреди).
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
А да не си грешка??? Амброзини има огроооомна улога во средниот ред пријател, тој го содржи столбот на Милан заедно со Гатузо, Пирло, Сидорф, ако некој треба да си оди, според мене тоа се Анчелоти, Џилардињо и Инѕаги. А веќе почна да станува јасно кој ќе биде светскиот тандем број 1 во многу блиска иднина: Пато - Палоши, малите едноставно го креваат цел Милан кога ќе влезат во игра, браво мајстори, ви симнувам капа... Она што според мене е убедливо нааааајголемата грешка на Анчелоти, е тоа што не ги става уште во почетен состав Пато и Палоши (зборам за Пато пред да се повреди).
Неможе туку така да ставаат млади играчи кога е најбитен дел од сезоната!Затоа ке мораат малце да почекаат да се искалемат.Тоа Пато не го става што е 3пати боље од Палоси а не па Палоси.позз
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Она што според мене е убедливо нааааајголемата грешка на Анчелоти, е тоа што не ги става уште во почетен состав Пато и Палоши (зборам за Пато пред да се повреди).
Еј па не е Милан Арсенал па да игра со деца. Палоши даде гол, но тоа не значи дека е подобар од Џилардињо или Инзаги, времето е пред него ќе видиме како ќе се покаже. Не викам дека не е добар играч, ама не се станува така лесно првотимец на Милан.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Еј па не е Милан Арсенал па да игра со деца. Палоши даде гол, но тоа не значи дека е подобар од Џилардињо или Инзаги, времето е пред него ќе видиме како ќе се покаже. Не викам дека не е добар играч, ама не се станува така лесно првотимец на Милан.
да , сепак ... Милан од секогаш преферирал искуство ...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас мислам колку и да е добар ке го пратат на позајмица!Дали ви текнува на Командини кога им даде 2 гола на ИНТЕР пазете на Интер и пак го продадоа!Во Милан не се станува толку лесно првотимец!Како и да е малиов со сигурност ке ломи само ке му треба време!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Милан следна со кој игра???некоја тешка е или може да се одмараат играчи!
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Играат со Ливорно во среда (13.02.2008) на Сан Сиро

Ливорно се 15. место, имаат 22 бода
Милан 5. 36


Многу се пред нив ама не се знае

ај со среќа нека им е

:eek:ftopic: Миланез ај да не кажеш дека сум ја заборавил темава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom