Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
На таа слава уште да неможеш ваква риба да фатиш стварно треба да си пешкир.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу беше грда и старо изгледаше оваа на Уницеф галата, мислев со стрина му е дојден.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
На крајот од сезоната на Керик ќе му биде понудено едногодишно продолжување на договорот кој му истекува следното лето 2014 така да до 2015 сигурно ќе биде тука. :)

Ми се допаѓа што Реднам го цени талентот на Фабио и редовно го игра и можам слободно да кажам дека им е најдобар играч од одбраната сезонава, се надевам следна сезона останува на ОТ со значително поголема минутажа ќе биде супер за ротација на левата и десната бековска позиција.

Се бориме со Сити за младинец на Цирих, Димитри Мфомо, се шпекулира дека ќе ни се приклучи нас кога ќе наполни 16 години.

Пазете ја изјавава. :)

Kenya Football Association president Sam Nyamweya has stoked the flames regarding talk of a move to United for Celtic's Victor Wanyama. Quoted by The Scotsman, Nyamweya said of his fellow countryman: "Wanyama will soon be joining one of the big two clubs in the world. It is an exciting moment for us which means that Kenya is a powerhouse in football."
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Викторче од интервју составено од 500 збора, го спомна клубов во 498. Не за џабе го накрена САФ на Паркхед :) и што е најважно православен христијанин е (y) нема постење, чудни фризури и остали чуда што го нервираат САФ.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Судија на натпреварот со Саутемптон ќе биде Ли Мејсон, а за натпреварот со Фулам назначен е Кевин Френд.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Судија на натпреварот со Саутемптон ќе биде Ли Мејсон, а за натпреварот со Фулам назначен е Кевин Френд.
Прв пат го слушам овој, да не е некој наш од академијата?:icon_lol:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Сезоната 2013/2014 ке започне на 17 август, Сабота.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom