Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.434
Ама да, сепак ЛВГ е Ајакс школа, во некој поасален тим веројатно ќе профункционираше.
Демек, не беше во Барса и Баерн со класа играчи. Подалеку од инатов.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да де, му ги накалемија. Рохо,Дармиан,Шо сигурно баба му на Глејзер ги имат барано, не Ван Гал...
Лук Шо и Ерера беа желби на Мојс, беа договорени пред да се потпише ЛВГ.Нека ти текне дека Шо уште во Февруари/Март "по грешка" лајкна пост кој вика дека ќе оди во Јунајтед, па кога го тргна лајкот рече дека му се стиснало само, телефонот му бил во џеб.
За Дармијан ЛВГ се побуни дека не бил трансфер цел или бил 4ти 5ти избор и дека ниедна примарна трансфер желба не му се исполнила(освен Депај и Швајни).
Автоматски споено мислење:

Демек, не беше во Барса и Баерн со класа играчи. Подалеку од инатов.
Он им направи смена на генерации, во 2та наврата ама друг пат во детали за таа тема.Ужасен карактер е, тоа е факт.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Лук Шо и Ерера беа желби на Мојс, беа договорени пред да се потпише ЛВГ.Нека ти текне дека Шо уште во Февруари/Март "по грешка" лајкна пост кој вика дека ќе оди во Јунајтед, па кога го тргна лајкот рече дека му се стиснало само, телефонот му бил во џеб.
За Дармијан ЛВГ се побуни дека не бил трансфер цел или бил 4ти 5ти избор и дека ниедна примарна трансфер желба не му се исполнила(освен Депај и Швајни).
Ван Гал мојт да си кажвит шо сакат за да го оправдат катастрофалниот престој во Јунајтед ама факт е дека во негово време имавме најмногу неуспешни трансфери и игравме најдосаден фудбал во цела Европа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лук Шо и Ерера беа желби на Мојс, беа договорени пред да се потпише ЛВГ.Нека ти текне дека Шо уште во Февруари/Март "по грешка" лајкна пост кој вика дека ќе оди во Јунајтед, па кога го тргна лајкот рече дека му се стиснало само, телефонот му бил во џеб.
Не е баш вака, Ван Гал во интервју кажа дека Ерера и Шо биле желби на Мојс и веќе имало преговори со нив за кој и тој дал зелено светло, што значи не е дека му ги натопориле.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Decki kaj sme sega so pasovite na DVB :) , sverov e najneiskoristena altka na Ole ,i yoa e nesto so ne moze da mu se prosti , rado bi go stavil Doni na pozicija na Mata 10/10 pati. Moe mislenje.
Може да се проба, ама не е Дони таков тип на играч! Плус засега како уплашен игра, може само мене така ми се чини, ама во Ајакс имаше многу поголема слобода!
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Може да се проба, ама не е Дони таков тип на играч! Плус засега како уплашен игра, може само мене така ми се чини, ама во Ајакс имаше многу поголема слобода!
Ogra so strav zosto znae i ako zeme vozdyh pogresno ole prv kw go smeni :( , ne znam sto mu e na ole pa ne go igra detevo, plus ne znam kolku e vistina no juve navodno e zagrean za doni.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
“Any advice to Marcus? I think he's the one who should give me some advice because what he's doing at 23 is fantastic. I think there is humility in the way he lives his life, he has his feet on the ground. These are great qualities."
- Sir Alex Ferguson on Marcus Rashford.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
“Any advice to Marcus? I think he's the one who should give me some advice because what he's doing at 23 is fantastic. I think there is humility in the way he lives his life, he has his feet on the ground. These are great qualities."
- Sir Alex Ferguson on Marcus Rashford.
Стариот малку е сенилен, не му земајте за озбилно ;)
Памтам имаше прогноза дека Лингур е играч кој бавно се развива и кај е да е на 24 години ќе биде бисер и предводник на Јунајтед:toe:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Стариот малку е сенилен, не му земајте за озбилно ;)
Памтам имаше прогноза дека Лингур е играч кој бавно се развива и кај е да е на 24 години ќе биде бисер и предводник на Јунајтед:toe:
Нешто како Велбек ... :D
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Стариот малку е сенилен, не му земајте за озбилно ;)
Памтам имаше прогноза дека Лингур е играч кој бавно се развива и кај е да е на 24 години ќе биде бисер и предводник на Јунајтед:toe:
А што е толку погрешно во изјавава на Ферги за ти дојдеш до заклучок дека е сенилен ?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
А што е толку погрешно во изјавава на Ферги за ти дојдеш до заклучок дека е сенилен ?
Во целост изјавата е Ок!
Ама мене ми личи на ПР за Рашфорд, кој нема врска со неговиот фудбалски развој. Дури можеби и го дефокусира од неговата главна цел! Такво нешто од стариот не очекувам, сетики е фудбалски менаџер. Тоа мене ми дојде, како на ружна девојка да и дадеш комплимент дека има прекрасни очи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Во целост изјавата е Ок!
Ама мене ми личи на ПР за Рашфорд, кој нема врска со неговиот фудбалски развој. Дури можеби и го дефокусира од неговата главна цел! Такво нешто од стариот не очекувам, сетики е фудбалски менаџер. Тоа мене ми дојде, како на ружна девојка да и дадеш комплимент дека има прекрасни очи.
Ок си е Ферги нели го напаѓаа медиумите пред некое време брилијантно ја заврте најак Рашфорд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom