Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Переира е Јанузај тип на играч само што овој не е десно крило туку 10ка. Сега го видов голот, не ме чуди, кој прати знае за што е способно детиштево и како што рекоа, има мозок за разлика од некои.

Јанко и Пирсон се исто така добри играчи ама им треба позајмица следнава сезона, дали Чемпионшип дали ПЛ, ќе видиме.
 

BlackBeard

Тајната е во брадата
Член од
2 мај 2014
Мислења
15
Поени од реакции
11
Се спомнуе ли некој на местото на Гигс следеча сезона ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.797
Поени од реакции
63.404
Почнаа да се помируваат со Cross-over судбината во фан клуб Бајерн Монако... :pos:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Почнаа да се помируваат со Cross-over судбината во фан клуб Бајерн Монако... :pos:
Многу се напорни за читање ,пробав две страни и ме фати депресија ,ај ако можеш на кратко елаборирај , како што разбрав се шиткаат германците и ке ја купува пеп цела барса:pos::pos::pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.797
Поени од реакции
63.404
А бе знаеш како беше, кога прв пат се спомна дека е можно Крос да дојде кај нас.

Имаше вицови од стилот на, не иде тој у Миравци, Јунајтед не е доволно голем клуб за таков профил на играч, кај се видело Германец да иде у Англија, имал мало дете, па Баерн се моментално најјакиот колектив, па ракавиците, па не игра Тони Крос во ЛЕ или во клуб кој не игра ЛШ, пробирлив е, па Румениге до внукот на Хитлер го советувале Крос, па мајнд гејмс, па може да му дадат плата кога ке посакаат,па само идиот би посакал да си иде бла бла бла... сега се шушка дека ипак, можно е 3-4 играчи да ги напуштат на лето.

Денеска, преовладуваат умерени мислења, како од типот, се поизгледно е дека Крос ке не напушти на лето, перформансите му се вакви ради понуди од други клубови, не играл добро дефанзива, не се залагал при поразот од Реал етц етц...

Си легнуваат полека на брашното дека ништо не е невозможно во фудбалот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Мирор сеа вика 200милки ке му дале на ВГ за трошење ,нека троши дај му на чоекот натали!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Мирор сеа вика 200милки ке му дале на ВГ за трошење ,нека троши дај му на чоекот натали!
200 милки, во ова време на комерцијала и маркетинг, ти се колку за три играчи од типот на Даглас Кошта, Лукаш Моура (Мура) или Душко Тадиќ... Повеќе Глејзери, повеќе, нема љубов веќе :D

Поздрав
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
200 милки, во ова време на комерцијала и маркетинг, ти се колку за три играчи од типот на Даглас Кошта, Лукаш Моура (Мура) или Душко Тадиќ... Повеќе Глејзери, повеќе, нема љубов веќе :D

Поздрав
Не мислев на чоколади туку милиони фунти (£)
Иначе со 200 милиони се купува Роналдо & Бејл, а не такви просеци ко што ги наброја ;)

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom