Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.432
и Ванјама во Саутемптон за 12 милки...
 
2

~2A

Гостин
Штом сите не корпосале, че види че невиди и Тиаго ќе не корпоса! :гик:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.011
Поени од реакции
5.329
Не ми е јасно што само чекаат да напраат некој трансфер. Кој ќе игра у средина? Почнувам да се нервирам!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не ми е јасно што само чекаат да напраат некој трансфер. Кој ќе игра у средина? Почнувам да се нервирам!
Абе 10јули сме до 31 август има 52дена!!
А ова за кевин не ми се верува пошо кажаа и од ПСВ и самиот кевин дека не сака да иде таму,а управата кажа дека ке го даде у италија ако дадат многу пари,а 15милки не се многу пари

Не знам некако повеќе сакам да го потпишат кевин од тиаго
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Originally, FC Barcelona president Joan Laporta had promised to bring David Beckham to the club, but following his transfer to Real Madrid, Barcelona entered the running for Ronaldinho and outbid Manchester United for his signature in a reported EUR30 million.
Сепак му помагал на Лапорта да го победи другиот противник,и бил "само" заменик претседател Росел.Јас си рачунав дека тој беше претседател,моја грешка.(y)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.011
Поени од реакции
5.329
Абе 10јули сме до 31 август има 52дена!!
Златни играчи ни бегаат за смешна сума на пари.. Тоа е работата..

иначе
Manchester United are negotiating the contract renewal Nani and offers an annual salary of 5.2 million euros, more prizes, and big fat signing bonus.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Абе 10јули сме до 31 август има 52дена!!
А ова за кевин не ми се верува пошо кажаа и од ПСВ и самиот кевин дека не сака да иде таму,а управата кажа дека ке го даде у италија ако дадат многу пари,а 15милки не се многу пари

Не знам некако повеќе сакам да го потпишат кевин од тиаго
Абе има, ама кога другите екипи ќе ги искупат фудбалерите кои се актуелни на трансфер пазарот ние на 31ви август ќе ги земеме Фелаини, Јелавиќ и Аничебе. :D А и поарно сега, да се прилагодат на турнејата и да се вклопат во тимот.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.765
Поени од реакции
20.485
Стротман за Јунајтед не е на продажба ова лето според Вутбол, а истиве го преселија во Рома една недела по првата изјава. Fuck Logic:coffee:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Златни играчи ни бегаат за смешна сума на пари.. Тоа е работата..

иначе
Manchester United are negotiating the contract renewal Nani and offers an annual salary of 5.2 million euros, more prizes, and big fat signing bonus.
Е тука да во право си ,вајнама у саутемптон :pos:,тиаго веќе не сум сигурен што со него,кевин ако иде у рома:facepalm::facepalm:.
Ајде еве нека помине турава па ке видиме што ке се деси
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Абе има, ама кога другите екипи ќе ги искупат фудбалерите кои се актуелни на трансфер пазарот ние на 31ви август ќе ги земеме Фелаини, Јелавиќ и Аничебе. :D А и поарно сега, да се прилагодат на турнејата и да се вклопат во тимот.
Мислам ДМ влече да го купи бакенбардата,па се друго.

Ko шо прочитав на твитер Ilumious иде за манчестер па ке ги имаме најсвежите детали:)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.432
Ова со Нани ми се свиѓа...

Нани и Заха по крила... мх мх мх..

Иначе, почнав да губам верба во тоа дека ке земеме некое ново засилување....
Се стиши работата со Тиаго, Стротман ни беше на дофат, зашто не го купат, стварно не знам, посебно затоа што ни е потребен таков играч...
Роналдо само хинтал убав живот во Манчестер за да си извади нов договор, како и обично...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Еј ај да не стануваме депресивни ко ливерпул,малку весело
 

Kajgana Shop

На врв Bottom