Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.705
Среќен роденден Капитену. Еден од најдобрите дефанзивци во историјата на Јунајтед.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Среќен роденден за нашиот Капитен тако-звани Видиминатор, но денеска и уште некој има роденден...нашата мамба Пол Инс
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Nicky Butt joins coaching staff
--- надополнето: 21 октомври 2012 во 13:38 ---
Rooney and Van Persie: 5 goals and 8 assists in just 3 games played with each other.

Новите Торес и Дрогба :свиркам::sleep:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Страшни се заедно... Мило ми е барем што влага ме во каква таква форма против Челзи.. Ќе биде колење на терен таму!
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Уште еден натпревар во кој одбраната и средниот ред потфрлаат и напаѓачите не вадат од гомна.

За престојниот меч со Брага воопшто не ме загрижува и се надевам дека во него конечно ке настапи Пауел и останатите младинци кои ќе можат да одговорат на брзата португалска игра.

Сепак мечот со Челзи ке биде и тоа како важен за титулата со оглед на лошата форма на одбраната и спората средина како и крилата кои не се во којзнае каква форма е загрижувачки се надевам дека Фергусон нема да ја направи истата грешка како со Тотенхем сепак позитивната страна е формата на Робин и Руни.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Не бев вчера во можност да го гледам мечот, го видов само првиот гол што го примивме и денес ги гледам останатите голови. Можам да видам дека повторно примаме два глупи гола искрено. Не треба вака да си дозволуваме да примаме гол и да се враќаме. Ваквите победи се подобри за тимот но не се баш добри за Де Геа и одбраната кои примија два гола. Се надевам дека ќе се подобриме и нема да примаме вакви голови во иднина. Нападот одлично ни функционира добро е што Велбек и Руни конечно за прв пат дадоа гол сезонава за нас а и РвП е одличен и добро комбинира. Вчера ни на клупа не беше Кагава а гледам не спомнавте ни збор за него, исто и Клеверли.

Задутре сакам да ги видам во одбрана Смолинг и Вутон нека одморат Фердинанд и Еванс бидејќи ќе ни бидат потребни за следните два меча против Челзи. Се надевам и Чичарито дека ќе биде стартер заедно со Нани, Јанг, Флечер и Андо. Во секој случај очекувам интересен меч за гледање и да не примиме гол. :) Ќе видиме што ќе каже утре Ферги на прес.

Believe
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Знаете што ќе биде најдобро против Челзи? Уште од прва минута да си дадеме автогол барем за што порано да почнеме да играме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.705
Da te potsetam, posledni 10-11 godini nemame pobeda tamu(Premier Liga)
Искрено, ако играме со побрзите играчи, Андерсон или Клеверли во комбинација со Кагава, имаме големи шанси.
Ако излеземе со Керик, па и со Сколс, против екстра брзите Мата, Хазард и Оскар, уф, не ни се пишува добро.
Не викам дека Сколс не е добар, само не сум сигурен колку ке може да се носи со брзиве играчи на Челси.
Фердинанд против Бејл говори се. Не може да се дозволи било кој од Мата, Хазард, Оскар или Торес да остане еден на еден со него.

Ги гледав со Тотенхем, и нешто што ме плаши е што ја имаат филозофијата на Барселона во некои сегменти.
Ке ја држат топката на средина, се дур не се отвори можност за пас во шеснаесетникот, како што му наместија гол на Мата против Тотенхем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom