Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.059
Незнам бајо само читав дека преголем финансиски терет бил. Можно е да бара енормна плата.
Сигурно нема да ја има платата на Раши а придонес ќе има преголем за разлика од нашиот вечити талент на 27 години, плус ако се консолидира одбрамата, пример Тодибо ( нешто ќе ја оспорувале одлуката на суд ) со Брантвајт или ДеЛихт и еден ЦМД ( Угарте ) плус Зиркзии ќе имаме солиден состав.

Само ме нервира што премногу се чека со продажба на играчи, дали европското си го прави своето или незнаеме да продаваме, еве Јуве го сака Санчо ама на позајмица, јас лично не би го позајмил би го продал.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.617
Сигурно нема да ја има платата на Раши а придонес ќе има преголем за разлика од нашиот вечити талент на 27 години, плус ако се консолидира одбрамата, пример Тодибо ( нешто ќе ја оспорувале одлуката на суд ) со Брантвајт или ДеЛихт и еден ЦМД ( Угарте ) плус Зиркзии ќе имаме солиден состав.

Само ме нервира што премногу се чека со продажба на играчи, дали европското си го прави своето или незнаеме да продаваме, еве Јуве го сака Санчо ама на позајмица, јас лично не би го позајмил би го продал.
Баце крила немаме Ентони ,Диало и Гарначо уште еден до двајца треба плус шпиц.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.059
Баце крила немаме Ентони ,Диало и Гарначо уште еден до двајца треба плус шпиц.
Па и со Раши немаме крила, неговиот придонес се множи со 0 исто како да не постои, Добро ние сме познати по тоа што им даваме можности од 10 години да фатат ритам и пак 0 придонес и пак си викаме ај догодина ќе исќине и пак исто и се така во круг ,. Во другите клубови ајде првата година аклиматизација втората веќе фајќа ритам третата незаменлив во прва постава, ако е обратно како нашите да го мрзи да трча ние му продолжуваме договор и го правиме најплатен во свет , абе идиоти управа имаме , Гледаш си го лади на терен никаков пристап абе продавај го. Еве го имаш Нико Вилјамс плати го од Раши парите што ќе ги земеш плус дај му пола плата што ја има нашиот вечити талент ќе дроби на лево крило, сигурен сум дека придонесот ќе му е многу многу поголем од нашиот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.873
Поени од реакции
63.658
Нико Вилијамс е скоро на 200к плата. Да дојде кај нас, би барал плата над 300к.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
285
Поени од реакции
374
И Одегард беше замена уРеал па види го сега си гази, Угарте мислам дека е од Уругвај и баш пред некој ден гледав прилично добро игра а особено енергијата што ја има и гинењето на терен ми остави добар впечаток, иначе ПСЖ со нивниот галактико тим не се многу за фалење што не освоија ништо,пример и Симонс е нивни па игра на позајмица а мислам дека е многу подобар од други играчи таму. На пример едно црнче што го праат голем талент со некое арапско име беше не е ни близу до Симонс, така да ништо не значи ако не можел демек да фати место во прв тим.
Автоматски споено мислење:

Тој Зеркси меркси тоа одпишувај одма, може ќе го земат ама ништо нема да ни реши.
Автоматски споено мислење:

Најверојатно како и до сега сите трансфери ќе бидат после 1ви Јули дека до тогаш завршуваат договорите на поединци, нова финансиска година почнува и слично, а со сите поврзувања што ги лиферуваат или нема блага веза или овие нашите уште немаат стратегија кој ќе биде составот,кој доаѓа а кој си оди.
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.059
Нико Вилијамс е скоро на 200к плата. Да дојде кај нас, би барал плата над 300к.
Платите не ги даваме ние навивачите тоа клубот си знае но сигурен сум оти ќе е многу подобар и по конзистентен од Рашфорд нашиот за џабе ги зима тие пари буквално за џабе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.873
Поени од реакции
63.658
Платите не ги даваме ние навивачите тоа клубот си знае но сигурен сум оти ќе е многу подобар и по конзистентен од Рашфорд нашиот за џабе ги зима тие пари буквално за џабе.
Се слагам, ама истово го викавме и за Санчо, па еве, никој не сака да го купи баш ради таа плата. Мислам дека шансите се минимални дека ИНЕОС ке му дадат таква плата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.617
Се слагам, ама истово го викавме и за Санчо, па еве, никој не сака да го купи баш ради таа плата. Мислам дека шансите се минимални дека ИНЕОС ке му дадат таква плата.
Најавија дека нема да претеруваат со плати па ќе видиме.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.617



Ако прифати мрзата да можеме на камило ебачите и 150 мил да побараме. Колку работа ќе ни завршат. :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.059
Ајде со среќа нека е. Welcome home Ruud. :ljubove:
Сега останува уште да почнеме со продавање и купување, сменети се Арнолд, Муртог, и овој келавиот не му го знам името, замените ни се строго фудбалски професионалци, Керингтон почна да се реновира конечно ќе имаме современа тренинг база, Инеос сега за сега се оттараси од ѓубрето во канцелариите сега е време и да се оттараси и од теренот почнувајќи од наш Раши,.

Ако е точна информацијата дека саудијците се интересираат за него уште подобро за него а и за нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom