Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Ќе се крене Бруно мислам, му треба две недели да одмори, замор е кја него мислам, да е проблем малку е ама и највеќе утакмици мина на терен, ако одмори малку може и тие никаквите топки нема да ги пушти веќе.
Не може цела сезона да е уморен. Не знам дали три добри натпревари има изиграно оваа сезона. Плус воопшто не одговара за possession based фудбал, плус веќе начука 30 години. Јас него прв би го продал летово, само не знам кој би го купил.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
ПСЖ го планираат Раши како замена за Мбапе. :zloo:
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
ПСЖ го планираат Раши како замена за Мбапе. :zloo:
Нека го трампаат за Хакими. Ајде сега сериозно, значи го продаваш Рашфорд, го враќаш Гарначо на лево крило (инаку Рашфорд кога е во форма е МНОГУ подобар фудбалер пд Гарначо) и после кој ќе игра на десно крило? Антони?
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Нека го трампаат за Хакими. Ајде сега сериозно, значи го продаваш Рашфорд, го враќаш Гарначо на лево крило (инаку Рашфорд кога е во форма е МНОГУ подобар фудбалер пд Гарначо) и после кој ќе игра на десно крило? Антони?
Гринвуд. :D
ПС Рашфорд кога е у форам игра 1 натпревар други 3 си го лади.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.630
Поени од реакции
62.834
Нека го трампаат за Хакими. Ајде сега сериозно, значи го продаваш Рашфорд, го враќаш Гарначо на лево крило (инаку Рашфорд кога е во форма е МНОГУ подобар фудбалер пд Гарначо) и после кој ќе игра на десно крило? Антони?
Педро Нето.

Гринвуд 95% сум сигурен дека нема да го вратат. Летово мора да се продадат Дони, Линделоф, Мегваер, Санчо, Гринвуд. Во втора рунда ке идат двајца од Рашфорд, Ериксен, МекТоминеј, Касемиро и Варан. Се надевам дека ке ја воспостават структурава што ја планираат до Мај, за да може летово да се испазари соодветно, и да се пополнат дупките во екипата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Гринвуд е недефиниран фудбалер, нешто помеѓу крило и шпиц. Играше на десно крило и не беше ништо посебно. И ниту на сон не е подобар од Рашфорд.
Незнам само со кои аргументи го браниш толку Рашфорд, колку глупости направи сезонава да имавме малку подобри крила од Диало, Ентони и Пелестри ќе скапеше на клупа.
Со Бруно не зимаме титула, али со мичко како Рашфорд у прв тим никад нема ни да помирисаме позначаен успех.
Има уште една сезона да си ја подобри формата али како игра независно како што пиша Видук ќе лета.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Педро Нето.
Ти знаеш дека јас сум прв да се донесе Педро Нето, но ајде да го видиме ова сценарио. Го продаваш Рашфорд, го продаваш Санчо (него веќе го сметам заминат) и го носиш Педро Нето. Сега ги имаш на крилните позиции Гарначо и Педро Нето, и НИКОЈ ДРУГ. Ја оставаш судбината на сезоната на едно дете, и на еден играч кој е склон кон повреди. Миџетите Диало и Пелистри не ги сметам за живи, никој не може да ме убеди дека имаат место во Јунајтед. За Антони не вреди да се зборува.

Сити ги имаше Фоден, Грилиш и Бернардо Силва како екстра фудбалери кои можат да играат на крилните позиции, го донесоа плус и Доку.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Ти знаеш дека јас сум прв да се донесе Педро Нето, но ајде да го видиме ова сценарио. Го продаваш Рашфорд, го продаваш Санчо (него веќе го сметам заминат) и го носиш Педро Нето. Сега ги имаш на крилните позиции Гарначо и Педро Нето, и НИКОЈ ДРУГ. Ја оставаш судбината на сезоната на едно дете, и на еден играч кој е склон кон повреди. Миџетите Диало и Пелистри не ги сметам за живи, никој не може да ме убеди дека имаат место во Јунајтед. За Антони не вреди да се зборува.

Сити ги имаше Фоден, Грилиш и Бернардо Силва како екстра фудбалери кои можат да играат на крилните позиции, го донесоа плус и Доку.
У таква позиција не остави неспособната управа.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Незнам само со кои аргументи го браниш толку Рашфорд, колку глупости направи сезонава да имавме малку подобри крила од Диало, Ентони и Пелестри ќе скапеше на клупа.
Со Бруно не зимаме титула, али со мичко како Рашфорд у прв тим никад нема ни да помирисаме позначаен успех.
Има уште една сезона да си ја подобри формата али како игра независно како што пиша Видук ќе лета.
Рашфорд има лоша сезона, но има и една објективна причина за да има лоша сезона, а тоа е што немаше соодветен партнер на позицијата на лев бек. Кога Шо се врати во тимот Рашфорд почна да игра подобро. Не знам кои се ТОЛКУ ГЛУПОСТИ што ги направи. Еднаш излезе во ноќен клуб и излага за тоа. Јакиот кур.

Инаку го бранам Рашфорд затоа што кога е тој во форма, Јунајтед нема подобар фудбалер од него во тимот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.630
Поени од реакции
62.834
Ти знаеш дека јас сум прв да се донесе Педро Нето, но ајде да го видиме ова сценарио. Го продаваш Рашфорд, го продаваш Санчо (него веќе го сметам заминат) и го носиш Педро Нето. Сега ги имаш на крилните позиции Гарначо и Педро Нето, и НИКОЈ ДРУГ. Ја оставаш судбината на сезоната на едно дете, и на еден играч кој е склон кон повреди. Миџетите Диало и Пелистри не ги сметам за живи, никој не може да ме убеди дека имаат место во Јунајтед. За Антони не вреди да се зборува.

Сити ги имаше Фоден, Грилиш и Бернардо Силва како екстра фудбалери кои можат да играат на крилните позиции, го донесоа плус и Доку.
Се надевам дека бидат доволно паметни од управа да погледаат играчи од и типот на Нико Вилијамс, кој делува дека може да игра и на двете крила, би дал опција од клупа и за двете крила. Педро Нето последната утакмица што видов на хајлајци, уствари играше лево крило, не знам зошто.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Се надевам дека бидат доволно паметни од управа да погледаат играчи од и типот на Нико Вилијамс, кој делува дека може да игра и на двете крила, би дал опција од клупа и за двете крила. Педро Нето последната утакмица што видов на хајлајци, уствари играше лево крило, не знам зошто.
Нико Вилијамс е топ играч, ама за него Билбао ќе бара 100 милиони. Не е тоа за опција од клупата. Нето најчесто го играат на десно крило, но подеднакво е опасен и од лево.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Инаку го бранам Рашфорд затоа што кога е тој во форма, Јунајтед нема подобар фудбалер од него во тимот.
Ќе видиме што ќе направи следната сезона, али од натпревар во натпревар се повеќе е незинтересиран за фудбал.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
У таква позиција не остави неспособната управа.
За ситуацијата со крилните фудбалери не е виновна управата. Не е дека не дадоа пари. За Антони ДИРЕКТЕН И ЕДИНСТВЕН кривец е Тен Хаг, за Санчо општиот хајп што се направо околу него, како Мбапе да го купуваше Јунајтед. Не знам чиј избор првично беше Санчо.
Автоматски споено мислење:

Ќе видиме што ќе направи следната сезона, али од натпревар во натпревар се повеќе е незинтересиран за фудбал.
Ова не е точно, на последните 3-4 натпреаври баш изгледа дека му се игра фудбал.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
За ситуацијата со крилните фудбалери не е виновна управата. Не е дека не дадоа пари. За Антони ДИРЕКТЕН И ЕДИНСТВЕН кривец е Тен Хаг, за Санчо општиот хајп што се направо околу него, како Мбапе да го купуваше Јунајтед. Не знам чиј избор првично беше Санчо.
Автоматски споено мислење:



Ова не е точно, на последните 3-4 натпреаври баш изгледа дека му се игра фудбал.
Тан хаг е крив што го препорача играчот, не рипна он да фрли 90 мил за цреп тоа е крива управата, за Санчо крив е Вудвард.

Како бе заинтересиран за друго можда си во право за оваа не си, погледни колку е заинтересиран и Ѓаволрулз постираше и јас претходно.


Да имавме уште едно асално крило ќе леташе уште летово, 350к плата зима да си џогира ноншалантно по терен оваа не е понашање на најдобар играч во клубот оваа е понашање на просечен играч. Никад несмееш да си дозволиш да не се трудиш, како професионалец поготово у голем клуб кога си најплатен играч мора да даваш 100% на секој натпревар на секој тренинг.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom