Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
30.521
Поени од реакции
58.843
А ЕТХ со цел памет, "имаме опции да го замениме Касемиро" ... :гомце::гомце::гомце::гомце:
Teн Хаг не е тренер што ке се жали дека му фали одреден играч. Секогаш досега кога имавме отсуство, велеше, битен играч ни е, но ке се снајдеме.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Настрана резултатот, не доминираше Фулам до 70 минута на Олд Трафорд, што е понизно. Нерви искинав, малце фалеше Мегваер да направи втор жолт неколку минути пред пеналот за нас и да замини тотално во друг правец утакмицата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.194
Поени од реакции
19.247
А замислете да не беше Санчо труп и мизерија и да не се влечеше по терен и да дадеше одма гол. Немаше да има црвен за Вилиан и Митрович и ќе беше 1-1 и ќе игравме сега продолженија.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.541
Поени од реакции
6.321
А замислете да не беше Санчо труп и мизерија и да не се влечеше по терен и да дадеше одма гол. Немаше да има црвен за Вилиан и Митрович и ќе беше 1-1 и ќе игравме сега продолженија.
Ти држи вода ова :ROFLMAO:
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Денес да игравме со Ливерпул пак ќе примавме 7 комада.
Ова беше полош перформанс и од таа утакмица. Барем солидно прво одиграа таму. Тука дебакл беше од 1 до 70 минута, висеше голот, Де Геа ја извади 2 пати.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.178
Поени од реакции
42.019
Мечов потсеќаше на очајот од ланската сезона. Хари Мегваер никогаш повеќе не треба да го заигра за Јунајтед. Дечкото не знае каде се наоѓа, се надевам ќе си сфати и сам и се ќе биде решено лесно на лето.

Санчо подобар во второ, но перформансот целокупно му е загрижувачки. Како да заборавил да игра фудбал. Никаква брзина, не е доволно директен и на моменти изгледа како да се плаши да финишира.

За Вегхорст џабе збориме. И него не му е јасно како се најде тука.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.131
Малку да намалиме со критики, 3 месеца играме секој трети ден и вие сакате секоја утакмица да изгазат, нели е побитно тоа што победивме, земавме еден трофеј, уште за два сме во игра и плус сме трети на табела во ПЛ
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Мечов потсеќаше на очајот од ланската сезона. Хари Мегваер никогаш повеќе не треба да го заигра за Јунајтед. Дечкото не знае каде се наоѓа, се надевам ќе си сфати и сам и се ќе биде решено лесно на лето.

Санчо подобар во второ, но перформансот целокупно му е загрижувачки. Како да заборавил да игра фудбал. Никаква брзина, не е доволно директен и на моменти изгледа како да се плаши да финишира.

За Вегхорст џабе збориме. И него не му е јасно како се најде тука.
Мегваер треба и сам да побара да си оди, кога и да беше топката во него осеќам некој немир, а и прв пат слушам цел стадион да урла кога е топката во наш играч.
Антони гејм чејнџер.(y)
Воглавно цел тим со исклучок на Де Геа беше дупка до 70 минута. Мислам дека не би дале гол до крај да не се случеа сите работи после 70 минута. Центар не можеа да поминат, тотално издоминирани беа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.307
Поени од реакции
21.844
Ова беше полош перформанс и од таа утакмица. Барем солидно прво одиграа таму. Тука дебакл беше од 1 до 70 минута, висеше голот, Де Геа ја извади 2 пати.
Се е тоа во ред но игравме без Варан, Каземиро, Ериксен.. Неможеме да очекуваме креирање на шанси од Мектоминеј дечкото едноставно не е за во Јунајтед но мораше да крпиме..

Се надевам последна сезона за него и за Мегваер .. Инаку од летниот преоден рок мора да се мисли и за клупата мора да се има квалитетно решение ако некој од првотимците е повреден или суспендиран.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.089
Нека прават што ќе прават, ама Мегвајер и Мектоминеј да не ги гледам летово. Ако можат 50-60 милиони да им извадат заедно на двајцава, на коњ ќе бидат.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Се е тоа во ред но игравме без Варан, Каземиро, Ериксен.. Неможеме да очекуваме креирање на шанси од Мектоминеј дечкото едноставно не е за во Јунајтед но мораше да крпиме..

Се надевам последна сезона за него и за Мегваер .. Инаку од летниот преоден рок мора да се мисли и за клупата мора да се има квалитетно решение ако некој од првотимците е повреден или суспендиран.
Рано е за клупата, се уште немаме комплетна стартна постава. Затоа и мислам дека можно е некои играчи да се провлечат уште сезона, две тука. Сабицер дефинитивно треба да се донеси ако го дадат за некои 20 милиони, одличен е за ротација.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.131
Рано е за клупата, се уште немаме комплетна стартна постава. Затоа и мислам дека можно е некои играчи да се провлечат уште сезона, две тука. Сабицер дефинитивно треба да се донеси ако го дадат за некои 20 милиони, одличен е за ротација.
Сабитцер да се откупи, на Фред да му се продолжи договор Бруно, Ериксен, Касемиро плус засилување и некое дете треба да се форсира
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.546
Поени од реакции
10.668
Среќа пеналот и двата црвени, инаку ќе беше смеење.
И што би рекол Едгар Алан По за Хари и Скот, невермор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom