Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Aман бе,што сте запнале со Филе сеа? :)

Јас него отсекогаш сум го почитувал,отсекогаш ги глеам Топки-те негови,а и оваа Ноќ со Шампионите,интересен типац е..Е сеа јебига,не значи ако го мрази Јунајтед дека е и лош човек нели? :) Секој од нас мрази некоја екипа,така да мислам дека тоа си е негово и нас ич не треба да не боли дали го сакал Јунајтед или не..А за таа закачката меѓу него и навивачите шо биле у Шенклис,нема да зборувам,бидејќи освен шо имало закачка,не знам ништо друго..Како и да е,мое мислење е дека ако Филе убаво ги покани фановите на Јунајтед у студио,можеби и би можеле некои да одат..Ете на фејбук,не има многу во групите за Јунајтед,па од неколку илјади,сигурно ќе се најдат 20 души,шо ни чуле,ни прочитале за закачката и ќе идат :)...
Сепак води таква емисија каде треба да е колку толку неутрален, а не апла да пишува свои ставови кога му се без врска. Плус најмногу ме иритира што е вртивера, денес сум за овој, утре за оној, другиден за некој сосема трет. Не е дете мало кое менува клубови после секое дерби:tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Сепак води таква емисија каде треба да е колку толку неутрален, а не апла да пишува свои ставови кога му се без врска. Плус најмногу ме иритира што е вртивера, денес сум за овој, утре за оној, другиден за некој сосема трет. Не е дете мало кое менува клубови после секое дерби:tapp:
Својот став си го пишува на блогот,ако не ти се допаѓа не го читај,едноставно е.

Тоа за Лацио „навивал“ како и сите нас, и јас сакав да победува Лацио,заради Пандев,сега слободно нека испаднат во втора лига.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Својот став си го пишува на блогот,ако не ти се допаѓа не го читај,едноставно е.

Тоа за Лацио „навивал“ како и сите нас, и јас сакав да победува Лацио,заради Пандев,сега слободно нека испаднат во втора лига.
Тој ако не знаеш беше многу гласен навивач на Лацио од времето кога Пандев не ни играше таму, кога тренер им беше Свен Ериксон. Сакаш да кажеш дека сега навива за Интер?:pos2:
Човек кој менува клубови како чорапи не може да има квалитетен став:toe:

p.s. Инаку не го читам воопшто, овде на форум постираа и случајно прочитав, инаку немам намера да читам неаргументирани ставови кои се пишувани од ум, без ни малку логика во нив, само за инает!
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Може да го пише некој можниот состав за денеска ?? ми треба хитно :) онака отприлика кој би требало да игра..и кој се повредени во манчестер...

прочитав нешто дека руни имал оток на едно колено ама незнам колку е точно...
 
B

BooBojan

Гостин
^^
Многу паметно од твоја страна.

Па како не.Цело време ги даваат Реал Мадрид а Манчестер Јунајтед-Милан само дали 20 минути целосно го емитуваа а и повеке голови имаше.Возбудувања.
Значи типот си смислил комбинација баш за тој натпревар да дават два натпревари на иста програма а за други натпревари нема гајле,хахаха:tapp:
Па тогаш што биде и со канал пет плус?демек и таму ке емитуваа а испаднаа имбецили овој пат:uvo:
Филе тоа намерно го направи од шо неможеше да издрже да гледа како Манчестер си гази и си вика поарно ке гледам Реал како се маче отколку како овиа газат и како за потсетување таа вечер у нок со шампионите имаше навивачи на Реал Милан и уше една група не знам кои беа тие.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
За денес мислам дека вака би играле

---------------ВДС---------------
Рафаел-Фердинанд-Видиќ-Евра
Валенсија-Флечер-Керик-Нани
---------Бербатов-Руни------------

Може да го пушти Сколс место Керик,а може и некој од Парк и Гигс место Нани,но вака мислам дека би излегол Ферги денеска :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Само Парк да одмора денес, за у вторник да ги реше Баерн. :vozbud:
Би го ставил и Гигс место Нани, другото е добро.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Денеска и нема да биде така лесен меч како што сите очекуваат. Овен Којл веќе еднаш го надмудри Ферги со Барнли. Плус Болтон годинава и не се толку лоши кога играат со појаките екипи. Најважно ќе биде да се сопрат нивните високи топки и секако нивниот најопасен играч Кевин Дејвис.

Најдобро би била една висока победа, чисто да им се даде до знаење на Челзи и Арсенал дека не се откажуваме така лесно од првото место. Притисокот е врз нас. Ние сме шампионите и сме пред тешка задача за одбрана на титулата која воедно би била 4-та по ред и рекордна 19-та во ПЛ. Плус притисокт ќе биде поголем во случај ако Арсенал победи со Бирмингем од 4 часот, бидејќи и самите играчи ќе знаат дека мора да победат.

Околу Руни супер што се опоравил од незгодниот оток на ногата, ама стварно заслужува малку одмор. Следи дуелот со Баерн во вторник и дербито со Челзи. Тоа се три екстремно тешки натпревари во рок од 8 дена. Јас дури и би го одморил за денешниот дуел. Имам целосна доверба во Бербатов и мислам дека би бил доволен, ама целата моја теза за негов одмор е тешко возможна, бидејќи победата против Болтон е и тоа како важна па така Ферги тешко дека ќе го одмори Руни.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
^^
Многу паметно од твоја страна.

Па како не.Цело време ги даваат Реал Мадрид а Манчестер Јунајтед-Милан само дали 20 минути целосно го емитуваа а и повеке голови имаше.Возбудувања.
Значи типот си смислил комбинација баш за тој натпревар да дават два натпревари на иста програма а за други натпревари нема гајле,хахаха:tapp:
Па тогаш што биде и со канал пет плус?демек и таму ке емитуваа а испаднаа имбецили овој пат:uvo:

Е заради оваа јас повеке не сум гледал фудбал на Канал 5..Ни лига на Шапмиони ни Лига на Европа... Има и други канали не е само Канал 5...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Филе тоа намерно го направи од шо неможеше да издрже да гледа како Манчестер си гази и си вика поарно ке гледам Реал како се маче отколку како овиа газат и како за потсетување таа вечер у нок со шампионите имаше навивачи на Реал Милан и уше една група не знам кои беа тие.
Па Манчестер тогаш веќе беше решено кој ќе иде. Реал го пуштија второ зашто беше неизвесно, а прво полувреме манчестер го гледавме со еднаш двапати влегување во реал лион. :tv:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Денес очекувам победа, макар и со еден гол разлика.

Го очекувам овај состав:

- ВДС -

- Рафаел - Рио - Видич - Евра -

- Нани - Флечер - Сколс - Гигс -

- Бербатов - Руни/Диуф -

Мислам дека Валенсија заслужува одмор, веќе 10 натпревари ако не и повеќе ги игра како стартер, а треба да го имаме одморен за против Баерн. Па затоа мислам дека Нани ќе стартува десно, а Гигс лево. Во нападот Бербатов сигурно ќе игра, а Руни иако е не е повреден јас мислам заслужува одмор. Очекувам доколку водиме и Обертан да добие шанса. :toe:

Мој тип:
0-2

п.с: Знае некој што е со Мачеда? Едно време пишуваше дека се вратил на тренинзи. :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Излагам сега од дома, во 18:15 ќе чекам пред Шенклис кој сака да дојде, бујрум, Хелс и другиве, у случај да не идете, пишете смс да не ве чекам, ако идете, нп, се чекаме ко минатиот пат :)
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
п.с: Знае некој што е со Мачеда? Едно време пишуваше дека се вратил на тренинзи. :toe:
Почнал да тренира, тешко дека ќе добие шанса во овој дел од сезоната, секој натпревар е многу важен, така да освен (не дај Боже) повреди на Руни, Берба или Маме, тешко дека ќе го видиме во некој натпревар, а и да го видиме тоа би било десетина минути игра.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Абе ај ја уплатив 2,така да очекувајте по традиција,кога ја играм Манчестер(а не ја играм многу често) да тепаат,но да се измачат малце..(Со Арсенал 2:1,со Виган лани заостанатиот 1:2,со Шити 4:3) :):):)

За Руни не знам... Можеби ќе се реши Ферги да го одмори,но мислам дека ова нема да е така лесно гостување,па баш поради тоа ќе го пушти од почеток..Истото го мислам и за Валенсија. Ако случајно направиме водство од 2-3 разлика до 70-та минута,тогаш слобоно може да влезе Диуф и да се одморат Валенсија и Евра,вака не знам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom