Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Братче слушај постари коа ќе ти кажат...денес играта типична третолигашка никаква со еден збор. На пола треба да им речат дома да си одат. Во 2 Лига со овие играчи ќе лапаме по 5 комада затоа коа незнаеш незбори (ова другарски немој да се навредиш :)).
А дали ти можеш од еден натпревар да процениш кој е за да остане или кој не? Ако си гледал уште натпревари сезонава ќе знаеш дека неколку играчи треба да си одат, на нивно место неколку поквалитетни и...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Братче слушај постари коа ќе ти кажат...денес играта типична третолигашка никаква со еден збор. На пола треба да им речат дома да си одат. Во 2 Лига со овие играчи ќе лапаме по 5 комада затоа коа незнаеш незбори (ова другарски немој да се навредиш :)).
А кој ти рече дека со истите ќе продолжат и понатаму?
Си склопија тим колку за да се влезе во втора лига и послечао пријатно. Апла се гледа дека годинава ниеднаш не си гледал утакмица пошто ќе знаеше дека за оваа сезона Ѓорче имаа и повеќе од добар тим за трета лига.
Ајде честито влез во втора лига на сите оние кои годинава го следеа Ѓорче конатснтно, и ја продолживте традицијата победникот од групата А да го победува победникот од групата Б веќе трета година по ред :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Брњарчески беше 19-ката нели ? Колку глуп играч божее... подобро што ни замина од Тетекс... а иначе тој ви беше најдобар што доби црвен картон. Пеналот беше смешен, пред тоа да се случи имаше пенал ама после не... судијава изгубен како изгубен у свемиров да е.. иначе утакмицава изгледаше како да беше купена на полувреме мислам дека тоа и вие може да потврдите..
За Лавови солидно навивање, само не треба да се мешате со ЦПБ, знаете за што ви зборам позз :)
19-ката беше Колеќески колку што знам од Скопје дојде за време на зимскиот преоден рок иначе дете на Ѓорче играше и во 1 Лига за Ѓорче.
За вториов болд само ќе стаам ;) пошто и мене ми мирисаше на таква работава бидејќи реално цело 2ро Полувреме судеше за нас судијава а башка Шкрет беше на клупа кај нас па ги спојувам двете работи :). Пеналот немаше врска искрено, прво беше да ама судијава се мислеше дали да суди не досуди по некоја случајност дојде до Ридван 16ката падна и досуди... дека не беше пенал затоа голманчето ни ја фати !!! :)
--- надополнето: Jun 9, 2011 8:41 PM ---
А кој ти рече дека со истите ќе продолжат и понатаму?
Си склопија тим колку за да се влезе во втора лига и послечао пријатно. Апла се гледа дека годинава ниеднаш не си гледал утакмица пошто ќе знаеше дека за оваа сезона Ѓорче имаа и повеќе од добар тим за трета лига.
Ајде честито влез во втора лига на сите оние кои годинава го следеа Ѓорче конатснтно, и ја продолживте традицијата победникот од групата А да го победува победникот од групата Б веќе трета година по ред :)
Не реков дека со овој состав ќе продолжиме само сакав да му објаснам да прави разлика. Јас самиот знам дека од утре на пола ќе им речат слободни сте затоа што ќе дојдат квалтетни проверени фудбалери али за тоа во наредниве деновие ќе се знае. Не дека немавме добра екипа за во 3та лига дечките си ја завршија работата и задачата која се очекуваше од нив, него те гледам се разбираш во македонскиов фудбал па и сам знаеш дека со таков тим и ваква игра како денеска во 2 Лига мало морген !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Не реков дека со овој состав ќе продолжиме само сакав да му објаснам да прави разлика. Јас самиот знам дека од утре на пола ќе им речат слободни сте затоа што ќе дојдат квалтетни проверени фудбалери али за тоа во наредниве деновие ќе се знае. Не дека немавме добра екипа за во 3та лига дечките си ја завршија работата и задачата која се очекуваше од нив, него те гледам се разбираш во македонскиов фудбал па и сам знаеш дека со таков тим и ваква игра како денеска во 2 Лига мало морген !!!
Нормално дека ќе смените нешто, нема сигурно со Трошки да играте :)
Со Шкрет во тимот и јас и ти да играме ќе влеземе во прва лига ако се има таква амбиција :)
Бтв имаше Маџари навивачи или обична публика?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Нормално дека ќе смените нешто, нема сигурно со Трошки да играте :)
Со Шкрет во тимот и јас и ти да играме ќе влеземе во прва лига ако се има таква амбиција :)
Бтв имаше Маџари навивачи или обична публика?
Незнам за Маџари искрено дали имало публика бидејќи ние бевме во кафезот кај гостинските навивачи и немавме пристап до трибината . Автокоманда грмеше денес се живо и диво што спиеше луѓе од работа дојдени разбудивме !!! Добар Кам-Бек на Лавови како и да е .. кој бил ќе потврди !!!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Маџари имаше обична публика.
Иначе честито влезот .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Незнам за Маџари искрено дали имало публика бидејќи ние бевме во кафезот кај гостинските навивачи и немавме пристап до трибината . Автокоманда грмеше денес се живо и диво што спиеше луѓе од работа дојдени разбудивме !!! Добар Кам-Бек на Лавови како и да е .. кој бил ќе потврди !!!
Денес навивавте под името лавови или ДХ?:)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Би ве замолил прво и основно да не серете за навивачката група Лавови Ѓорче,гледајте си го својот двор !!
Инаку денеска солидно навивање,прво почна со кортеото на едно 300 метри од стадионот,одлично кортео,потоа претрес од кученцата,фалеше уште ташаците да им ги извадиме за да видат дали иаме нешто скриено под јајцата.
Добра димнијада со добро навивање,на моменти и пукаше.
Имаше и парола за Пуци,го скандиравме неговото име и тогаш кучињата како да здивеа и почнаа полека да се однесуваат со нас како со стоки,на што им беше возвратено со иста мера и се повлекоа на време.
За играта немам што да коментирам,Маџари беше дојден да се брани тоа се гледаше од авион,само тепаа на секој дел од теренот,правеа остри стартови,не знам како судијата не покажа црвен картон кај нив.
И да,не беше наместена утакмицата,бидете сигурни ;)

Видео материјал ќе има,да не видам некој да поставил клип на јутуб без претходна согласност од дечките што се задолжени за тоа !!

За тоа читам некој пишал да не се мешаме со ЦПБ,ако знае барем малце како стојат стварите во Ѓорче и дека секој со секого се знае,ќе му стане јасно зошто денеска имаше толку ликови на трибина,а не навиваа со нас,туку седеа на страна.

Ае честито нека ни е влезот во Втора лига,па ве чекаме во Ѓорче !
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Како пукаше на пластичарска абре македонче :D
Инаку видео материјал тешко, освен снимано од трибина( од ќошот де, пошо само таму видов да снимаат со телефон )
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Честитки и од мене пласманот во втора лига!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јорде најверојатно ќе брани следна сезона за нас,а изгледа и Шиш се враќа во старото јато !
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Јорде најверојатно ќе брани следна сезона за нас,а изгледа и Шиш се враќа во старото јато !
Јас слушнав муабет дека сигурно и Тони Брњарчевски е старо-ново засилување кај нас, што значи дека со Шиш и со Јорде почнува да се прави костурот за сезонава !!! Иначе ја слушнав новата песна за ЛАВОВИ ЃОРЧЕ во рок верзија... песната кине ваљда у скоро време ќе ја стаат на You Tube !!! :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас слушнав муабет дека сигурно и Тони Брњарчевски е старо-ново засилување кај нас, што значи дека со Шиш и со Јорде почнува да се прави костурот за сезонава !!! Иначе ја слушнав новата песна за ЛАВОВИ ЃОРЧЕ во рок верзија... песната кине ваљда у скоро време ќе ја стаат на You Tube !!! :)
Точно,не сакав да пишам за Брња,но ете работите брзо се шират,костурот ќе биде од екстра квалитетни играчи за нашава лига,а се преговара и со еден екстра напаѓач како што ми кажаа,останува да видиме што ќе се случи.
Инаку,песната требаше да биде изненадување,ама ај,штом веќе си пишал,најверојатно деновиве ќе биде поставена на јутуб,па ќе можат да ја чујат сите :)
--- надополнето: Jun 13, 2011 11:27 PM ---

Зараза од песна,многу е јака !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom