Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
E па што дупи @Ѓорче 1932 добар е циганов бе. Ќе гази у нашава лига десно бекче.
Ако е овој?
https://vimeo.com/120816184

За другиов неможам да најдам. Па добро е што им текнало бе јас мислев до крај ќе останеме без играчи ебате :D.
Ааа бе златен Де Брито, еден од Ѓорче правел муабет со него рекол со задоволство би дошол да игра пак за Ѓорче. Игра у Бразил уште у некоја „ж“ лига.
Пу маме му ебам да се најде некој денар да го довлечкаат у пм.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мене како што ми рекоа дупки се и двајцата,може ги гледало како жонглираат со лимони од кај да знам.
Ќе ги видиме на дело кога ќе играат,посебно овој со клипот ме заинтересира,не е мала работа да играш за Крузеиро и Атлетико Минеиро.Вака на клипот делува на ок играч,штом знае да игра со топка и да нафрла опасни топки кон напаѓачите ќе се снајде.

Ама заборавив пак дека немаме напаѓачи
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@ALoTt

Слушам вчера многу добро сте изиграле,вашите беа далеку подобра и подоминантна екипа и скоро 60 минути без престан играле пресинг на противничката половина..7-8 играчи од првиот тим ви биле под 21 година и биле одлично физички подготвени дури и раководните луѓе на Силекс биле изненадени и рекоа дека ќе побараат допинг контрола на следниот натпревар против вас.

Браво за децата,отсекогаш имавте одлични младинци/кадети..дури повеќе пати јас лично му имам судено на вашите против Пелистер и секогаш скоро глата ни ја дупите :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
@ALoTt

Слушам вчера многу добро сте изиграле,вашите беа далеку подобра и подоминантна екипа и скоро 60 минути без престан играле пресинг на противничката половина..7-8 играчи од првиот тим ви биле под 21 година и биле одлично физички подготвени дури и раководните луѓе на Силекс биле изненадени и рекоа дека ќе побараат допинг контрола на следниот натпревар против вас.

Браво за децата,отсекогаш имавте одлични младинци/кадети..дури повеќе пати јас лично му имам судено на вашите против Пелистер и секогаш скоро глата ни ја дупите :D
За во младински фудбал знам дека сте ни муштерии :D.
Џонка искрено не ја гледав пошто не бев во Скопје ама ми се јавија и ми кажаа дека изгазиле, посебно второ полувреме :). Па све се деца од наша школа. Од 11 играчи само 3ца не се од наша школа другото се се наши деца. Пореметија малце сељаците на Брацо ама видоа не видоа ги седнаа на клупа ку*ов ми за со овци не се да ги пратиш го резилат и клубот и сами себе.
Тоа и ја викам, секогаш сме ваделе јаки деца...секогаш. Само жално кога нема пари.
Иначе нешто ми кажаа судијата нешто за*бал Ецковски мислам дека судел.
Кое копиле е тој охриѓанецот еј со лопата да го тепаш.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За во младински фудбал знам дека сте ни муштерии :D.
Џонка искрено не ја гледав пошто не бев во Скопје ама ми се јавија и ми кажаа дека изгазиле, посебно второ полувреме :). Па све се деца од наша школа. Од 11 играчи само 3ца не се од наша школа другото се се наши деца. Пореметија малце сељаците на Брацо ама видоа не видоа ги седнаа на клупа ку*ов ми за со овци не се да ги пратиш го резилат и клубот и сами себе.
Тоа и ја викам, секогаш сме ваделе јаки деца...секогаш. Само жално кога нема пари.
Иначе нешто ми кажаа судијата нешто за*бал Ецковски мислам дека судел.
Кое копиле е тој охриѓанецот еј со лопата да го тепаш.
Реално Пелистер на сите му се муштерии што се однесува на младинските категории бидејќи ништо не се работи со младите тука и плус играат татини синови како и секогаш, додека Скопските екипи се далеку попрофесионални и поорганизирани и плус имаат повеќе избор за разлика од другите градови..
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Реално Пелистер на сите му се муштерии што се однесува на младинските категории бидејќи ништо не се работи со младите тука и плус играат татини синови како и секогаш, додека Скопските екипи се далеку попрофесионални и поорганизирани и плус имаат повеќе избор за разлика од другите градови..
А бе не зафркавај Битола секогаш вадела добри деца. За татини и мамини синови тоа е секаде, кога тоа ќе се искорени и кога ќе се донесат школувани тренери е тогаш може да биде нешто.
На секое ниво е паднат фудбалов во младински категории сегде. Вардар нешто пробува со школиве гледам низ Македонија е сега колку има ефект не сум запознаен. Не зафркавај пијаници и тренери со зафршен Диф се тренери по младинскиве категории. Хаос.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кико пак промашил колосална шанса во 90 минута за 1-2.Па добро да му ебам мајката,нека поработи некој со детето на психички план го имам приметено дека кога е нервозен и кога се брка резултат многу греши и утнува топки,дури и добива безпотребни жолти картони,да не зборам и дека тогаш е многу себичен.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
И кoнечно во 8 коло прва победа оваа сезона.:D:popce:
Против стар пациент и тоа во гости.
Само им земаме бодови кај нив. Денес знаев дека нема да изгубиме ама дека ќе тепаме незнаев. Какви скапаници играат во фудбалов наш. Алооо без шпиц играме и даваме два гола у гости. Па секоја екипа што ќе прими од нас појше од еден гол треба да се обесат на пречка по ред сите до еден.:D
Следно коло со хомосите од Чаир у Ѓорче играме.
Последната средба беше прилично жустра со бекатони со чуда :D.
Ако не изгубиме има некоја надеж.
Ајде Ѓорче!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Тоа е тоа. Имаат подобар состав, циганите што ги имаат ја направија разликата, си победија поштено и тоа е тоа.
Проблемот јас го гледам кај нас. После некое време ова е прва утакмица што имаше ама баш фудбалска атмосфера. Пцуење, урлање, петарди пред нивна клупа, тегнење со џандарите ааа уууу...
Проблемот е следен.
Колку треба да бидеш ненормален да им дадеш толку карти на шипаците, да седат на наша трибина, а ние да се гужваме на малата трибина да нема место кај да прднеш. Старата трибина беше пола со нивни навивачи, малава пошто немаше кај да се прдне луѓето стоеја до ограда. Алооо утакмица што многу значи ти фактички си егал со нив на твој терен. Катастрофа. Неам зборови. Па милиони да имаме да сакаме да им купиме карти тие нема да ни дадат. Овие нашиве за пари ебате им дадоа пола трибина. Ебате беља ебате ќе се дигне атмосфера конечно и со вакви потези доаѓа пак до разочарување.
Ние да сме на чисто. Ако не земеме играчи на зима испаднати сме уште пред да почне пролетна плусезона. Со овие играчи тоа е тоа.
 
Последно уредено:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
а зошто ѓорчевци дошле во толку мал број? дозволивте во ваше маало локален ривал да е поброен? не е проблем во управата која им дала карти, проблемот е во луѓето кои не одат на стадион.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
а зошто ѓорчевци дошле во толку мал број? дозволивте во ваше маало локален ривал да е поброен? не е проблем во управата која им дала карти, проблемот е во луѓето кои не одат на стадион.
бидејќи имаат погрешен пристап во обидот да привлечат публика на стадион.Мислат дека со евент на фб ќе разбере цело Ѓорче и ќе дојдат на стадион да гледаат пола фудбалери,пола манекени кои немаат врска од фудбал.
Не заебавај,тоа со картите не сакам да го разглабам,на гостинска навивачка група се дава 10% од картите,а не 80%

Нема желба во Ѓорче повеќе се фудбал,и тие малку навивачи што останаа и што одеа секаде со клубот трпат секакви репресии и доживуваат закани.Не се смее да се ждригне на стадион,камоли да запалиш бакља или да викнеш некоја националистичка песна,ме заболе кур што играат шипта ри и босанци во екипа,одма бричот под грло ќе ти го стават,ќе глумиме Мајки Терези со сила.

Не ми се разговара повеќе на оваа тема,само можам да кажам дека грото се разочарани,оние што имаа желба и волја,знаење и моќ да привлечат публика на стадион и млади дечки што ќе го следат клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom