Фан Клуб: Лацио

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Наполи ги има Хамсик,Маџо,Блази,Лавеци,Денис,Канаваро,Залајета,Пациенца,,,и уште многу други таленти и поискусни фудбалери!Добро како и да е ова е мое мислење а тоа твое!Не сакам да ве нервирам воопшто само сакав се искажам!Поздрав
Овие фудбалери на Наполи што ги наброја не се ништо подобри од оние на Лацио.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не лупнав јас ама така лупаат најголемите стручњаци во Италија како Прандели,Липи,Мурињо,Спалети....ако си прател некои изјави што искачаа летово!
Наполи ги има Хамсик,Маџо,Блази,Лавеци,Денис,Канаваро,Залајета,Пациенца,,,и уште многу други таленти и поискусни фудбалери!Добро како и да е ова е мое мислење а тоа твое!Не сакам да ве нервирам воопшто само сакав се искажам!Поздрав
Твое мислење точно, имаш право на тоа. Ама за Наполи незнам сезонава дали ќе заврши меѓу први 6-7, зошто сепак неможе со ваков калибар на играчи да им конкурира на Милан, Јуве, Лацио, Интер, Фиорентина...И Броки е добар бе, зошто да не чини. Сепак Лацио не се бори за прво место, се бори да влезе меѓу први 4, а со вакви играчи може да стигне до тоа. Интересен состав имаат, очекувам многу од нив сезонава. Фоџа ме радува што се врати назад, многу добар играч.
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Се согласувам со Виола-Фан. Наполи има многу добар тим. Очекувам 5-6 место од нив и да одземе бодови на многу од фаворитите. Имаат одлични играчи, Хамшик и Лавеци се едни од нив. Кој прати фудбал подетално знае дека овие се феноменални играчи, посебно Лавеци!

А за Лацио, да не се залажуваме дека има добар тим, ако изборат место за Куп на УЕФА треба да бидат и повеќе од задоволни.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Добро, дојдовте сега сите да јадете гомна за Лацио?! Ајде марш во фан-клубовите на вашите тимови!
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Види вака, јас дојдов да си го кажам моето мислење, ако имаш нешто против имаш неколку опции , и тоа:

1.Да се помириш со тоа
2.Да се помириш со тоа, и
3 Да се помириш со тоа

:helou:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Види вака, јас дојдов да си го кажам моето мислење, ако имаш нешто против имаш неколку опции , и тоа:

1.Да се помириш со тоа
2.Да се помириш со тоа, и
3 Да се помириш со тоа

:helou:
Ако ако,ве сврби вас газето,годинава Горан ќе ви го почеша ;)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Се согласувам со Виола-Фан. Наполи има многу добар тим. Очекувам 5-6 место од нив и да одземе бодови на многу од фаворитите. Имаат одлични играчи, Хамшик и Лавеци се едни од нив. Кој прати фудбал подетално знае дека овие се феноменални играчи, посебно Лавеци!

А за Лацио, да не се залажуваме дека има добар тим, ако изборат место за Куп на УЕФА треба да бидат и повеќе од задоволни.
Абе шо ти е тебе.....они ги имале Лавеци и Хамшик а Лацио ги има Де Силвестри,Зарате,Каризо,Коларов,Козак,Фоџа.....ги кажував младите а ако почнам за постарите ќе треба на Лацио да кажам околу 10 играчи а на Наполи 2-3 на чело со Паоло Канаваро(разликата измеѓу него и прославениот негов брат Фабио Канаваро е колку на Кларенс Сидорф и Чедрик Сидорф овој има вкупно 6 настапи во кариерата а има 25 години)
Позз:salut:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Ако ако,ве сврби вас газето,годинава Горан ќе ви го почеша ;)
Види вака, дали ни сврби газето нас тебе ич да не те интересира, а ако те интересира тогаш тоа може да прoговори и за твојата сексуална ориентација.

Значи тоа што јас мислам дека Лацио нема доволно добар тим за сезонава е лично мое мислење и можам да си го кажам а при тоа ти можеш само да седиш и да го читаш моето мислење. Тебе никој не ти брани да дојдеш на форумот за Милан и да кажеш дека Милан ќе биде слаб оваа година, едноставно ја поседуваш таа можност. Значи ако имаш нешто паметно да кажеш повели, ако дојдеш и напишеш нешто слично како претходниот пост, мислам дека знаеш каде ќе ти заврши тој пост.

Пријатно.
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Абе шо ти е тебе.....они ги имале Лавеци и Хамшик а Лацио ги има Де Силвестри,Зарате,Каризо,Коларов,Козак,Фоџа.....ги кажував младите а ако почнам за постарите ќе треба на Лацио да кажам околу 10 играчи а на Наполи 2-3 на чело со Паоло Канаваро(разликата измеѓу него и прославениот негов брат Фабио Канаваро е колку на Кларенс Сидорф и Чедрик Сидорф овој има вкупно 6 настапи во кариерата а има 25 години)
Позз:salut:
Ме мрзи сеа да се убедувам, едноставно Наполи има појак тим, тоа се покажа и лани, а ќе се покаже и годинава уште повеќе. Како што реков, ме мрзи да се убедувам, едноставно како и за се TIME WILL SHOW!!!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
--------------------------------------------Каризо------------------------------------------------

---------Силвестри--------------Розенал-----------------Стендардо-------------Коларов------------

------------------------------Матузалем-----------------------Ледесма----------------------------
---------------Фоџа------------------------------------------------------------------Маури---------

--------------------------------------------------------------Пандев--------------------------------
----------------------------------Зарате-------------------------------------------------------------


Forza Lazzio
:eek:lee:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
--------------------------------------------Каризо------------------------------------------------

---------Силвестри--------------Розенал-----------------Стендардо-------------Коларов------------

------------------------------Матузалем-----------------------Ледесма----------------------------
---------------Фоџа------------------------------------------------------------------Маури---------

--------------------------------------------------------------Пандев--------------------------------
----------------------------------Зарате-------------------------------------------------------------


Forza Lazzio
:eek:lee:
Ме мрзи сеа да се убедувам, едноставно Наполи има појак тим, тоа се покажа и лани, а ќе се покаже и годинава уште повеќе. Како што реков, ме мрзи да се убедувам, едноставно како и за се TIME WILL SHOW!!!
Ајде чекам истото да го направиш со Наполи.....ако ги знаеш барем пола играчи и ако знаеш на коа позиција играат:baeh:
Позз:helou:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Види вака, дали ни сврби газето нас тебе ич да не те интересира, а ако те интересира тогаш тоа може да прoговори и за твојата сексуална ориентација.

Значи тоа што јас мислам дека Лацио нема доволно добар тим за сезонава е лично мое мислење и можам да си го кажам а при тоа ти можеш само да седиш и да го читаш моето мислење. Тебе никој не ти брани да дојдеш на форумот за Милан и да кажеш дека Милан ќе биде слаб оваа година, едноставно ја поседуваш таа можност. Значи ако имаш нешто паметно да кажеш повели, ако дојдеш и напишеш нешто слично како претходниот пост, мислам дека знаеш каде ќе ти заврши тој пост.

Пријатно.
Ти другар некој тежок буквалиста си а? :)
Колку што ги разбрав правилата на форумов,нема провокации по фан клубови,од таа причина ја немам никаква потреба да одам во Фан клуб милан за да пишувам против него, а не дека немам,НАПРОТИВ,тоа е мој најомразен тим заедно со Рома(очигледна е причината за Рома)...
Сеа ти ако имаш нешто против Лацио тоа задржи го за себе или иди плукни си надвор пред врата,а не овде,значи убаво пишува,ФАН КЛУБ ЛАЦИО,не анти-клуб...
Ме иритира споредбата што ја правиш со Наполи,Лацио е далеку поголем тим од Наполи во секоја споредба,а не е ли тоа тимот што го исплеска и твојот миљан и го прати да игра во уефа???
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Види вака, јас дојдов да си го кажам моето мислење, ако имаш нешто против имаш неколку опции , и тоа:

1.Да се помириш со тоа
2.Да се помириш со тоа, и
3 Да се помириш со тоа

:helou:
А ти многу паметен си бил, а? Пази да не почне вишок мозок да ти тече од уши...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ме мрзи сеа да се убедувам, едноставно Наполи има појак тим, тоа се покажа и лани, а ќе се покаже и годинава уште повеќе. Како што реков, ме мрзи да се убедувам, едноставно како и за се TIME WILL SHOW!!!
Ke se vidi i jas mislam deka Napoli ima pojak tim od Milan hahahha vremeto ke pokaze FORZA LAZIO
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се согласувам со Виола-Фан. Наполи има многу добар тим. Очекувам 5-6 место од нив и да одземе бодови на многу од фаворитите. Имаат одлични играчи, Хамшик и Лавеци се едни од нив. Кој прати фудбал подетално знае дека овие се феноменални играчи, посебно Лавеци!

А за Лацио, да не се залажуваме дека има добар тим, ако изборат место за Куп на УЕФА треба да бидат и повеќе од задоволни.
Аха, и Сарагоса ги имаше Милито, Аимар, и мн. други па испаднаа од Примера! Не се трескај бе, ги имале Хамшик и Лавеци и го фатиле господ за муда! Ако почнем да ти набројувам кој играчи ги има Лацио...тешко тебе! И вие ги имате Кака, Пирло, Гатузо и да не набројувам многу се...па лани не завршивте меѓу први 4 :pos2::pos2::pos2: Затоа, не лупај овде глупости...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom