Фан Клуб: К.М.Ф. Железарец

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Главен збор во футсал лигата има екипата на Црна Река од Кавадарци кои се наоѓаат на првото место на табелата во футсал лигата...:helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
И така Железарец се распадна.А со тоа и умре футсалот во Македонија(не дека го имаше)

Од каде тие дезинформации дека Железарец се распаднал.Железарец е моментно најорганизирана екипа во македонскиот футсал (не дека е којзне колку организирана али од другите е поогранизирана како и да е)
 
Д

Демијан

Гостин
Шала беше бее!:)И што ако е организирана кога се за никаде,некаква дисциплина ни на натпревар ни на тренинзи!
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.032
Поени од реакции
1.010
Од каде тие дезинформации дека Железарец се распаднал.Железарец е моментно најорганизирана екипа во македонскиот футсал (не дека е којзне колку организирана али од другите е поогранизирана како и да е)

Е момак , тебе те гледам доста се разбираш за Железарец , па да те прашам некое прашање за нив.
Бидејќи не сум дома (Скопје) , веќе некое време , немам можност да видам кој моментално игра во екипата , и како им оди.
Има деца од Железара уште?
Мац "Р'ѓата" не брани уште за нив?
Кој им е тренер и слично?
Јас инаку играв за нив прва сезона(ако не беше 1999, 2000 или 2001 негде) , уште кога се оформи за прв пат Македонска Футсал лига , па затоа сум вака заинтересиранза нив да видам како им оди.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Е момак , тебе те гледам доста се разбираш за Железарец , па да те прашам некое прашање за нив.
Бидејќи не сум дома (Скопје) , веќе некое време , немам можност да видам кој моментално игра во екипата , и како им оди.
Има деца од Железара уште?
Мац "Р'ѓата" не брани уште за нив?
Кој им е тренер и слично?
Јас инаку играв за нив прва сезона(ако не беше 1999, 2000 или 2001 негде) , уште кога се оформи за прв пат Македонска Футсал лига , па затоа сум вака заинтересиранза нив да видам како им оди.
Па друже да ти кажам јас сум од Железара и играв до пред месец и пол у Железарец,каде за жал не играат луѓе од Железара:nesum:освен Мац кој уште брани и е најдобар голман у лига исто брани и за репрезентација на Македонија брани.Тренерот што ти бил тебе уште е :baeh: значи Јозо бил и ке си остане како што ми изгледаат работите уште долго.Е мала разлика е што од оваа година во клубот влезе селекторот Васко Скендеровски и почна малце од малце да се работи посериозно али сепак мое мислење е дека е влезен од личен интерес ,али може грешам ке видиме времето ке покаже.Истотака со Скендеровски дојде и речиси цела репрезентација Кире Ѓеоргиев (инаку најдобар футсал играч за 2008 во Македонија),Оливер Јовановски,Дарко Кадински,Горан Пандилов итн.Инаку сезонава не почна баш според планираното изгуби Железарец планирани бодови првите неколку кола али со тек на време се средија работите и се врати екипата на победнички патеки,така да сега прва е екипата на Црна Река од Кавадарци која му бега на Железарец 6 бода али со овој квалитет мислам дека може и реални се шансите за титула.Пошто ја у клубот бев 3 години и за тие 3 години се сменија доста работи па сега можеш ти да замислиш колку работи се имаат сменето ти кога си играл.позз
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Па друже да ти кажам јас сум од Железара и играв до пред месец и пол у Железарец,каде за жал не играат луѓе од Железара:nesum:освен Мац кој уште брани и е најдобар голман у лига исто брани и за репрезентација на Македонија брани.Тренерот што ти бил тебе уште е :baeh: значи Јозо бил и ке си остане како што ми изгледаат работите уште долго.Е мала разлика е што од оваа година во клубот влезе селекторот Васко Скендеровски и почна малце од малце да се работи посериозно али сепак мое мислење е дека е влезен од личен интерес ,али може грешам ке видиме времето ке покаже.Истотака со Скендеровски дојде и речиси цела репрезентација Кире Ѓеоргиев (инаку најдобар футсал играч за 2008 во Македонија),Оливер Јовановски,Дарко Кадински,Горан Пандилов итн.Инаку сезонава не почна баш според планираното изгуби Железарец планирани бодови првите неколку кола али со тек на време се средија работите и се врати екипата на победнички патеки,така да сега прва е екипата на Црна Река од Кавадарци која му бега на Железарец 6 бода али со овој квалитет мислам дека може и реални се шансите за титула.Пошто ја у клубот бев 3 години и за тие 3 години се сменија доста работи па сега можеш ти да замислиш колку работи се имаат сменето ти кога си играл.позз
Жарко Насковски го заборави и Орхан ...
А за Кире нз од каде информација дека е прогласен за најдобар играч за 2008.
Јас мислам дека е Драган од Куманово903
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Шала беше бее!:)И што ако е организирана кога се за никаде,некаква дисциплина ни на натпревар ни на тренинзи!
Да да потполно се сложувам со тебе.Железарец ако изгледа како добар и добро организиран тим сепак од внатре е за никаде нема никакво сложување меѓу управа,играчи и сл!
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.032
Поени од реакции
1.010
Па друже да ти кажам јас сум од Железара и играв до пред месец и пол у Железарец,каде за жал не играат луѓе од Железара:nesum:освен Мац кој уште брани и е најдобар голман у лига исто брани и за репрезентација на Македонија брани.Тренерот што ти бил тебе уште е :baeh: значи Јозо бил и ке си остане како што ми изгледаат работите уште долго.Е мала разлика е што од оваа година во клубот влезе селекторот Васко Скендеровски и почна малце од малце да се работи посериозно али сепак мое мислење е дека е влезен од личен интерес ,али може грешам ке видиме времето ке покаже.Истотака со Скендеровски дојде и речиси цела репрезентација Кире Ѓеоргиев (инаку најдобар футсал играч за 2008 во Македонија),Оливер Јовановски,Дарко Кадински,Горан Пандилов итн.Инаку сезонава не почна баш според планираното изгуби Железарец планирани бодови првите неколку кола али со тек на време се средија работите и се врати екипата на победнички патеки,така да сега прва е екипата на Црна Река од Кавадарци која му бега на Железарец 6 бода али со овој квалитет мислам дека може и реални се шансите за титула.Пошто ја у клубот бев 3 години и за тие 3 години се сменија доста работи па сега можеш ти да замислиш колку работи се имаат сменето ти кога си играл.позз

Па добро бе кој е сега спонзор , па да може Железарец да ги собере мање-више , најдобрите футсал играши во Македонија?
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Па добро бе кој е сега спонзор , па да може Железарец да ги собере мање-више , најдобрите футсал играши во Македонија?
Спонзор е Промес и Гери Медикал,а исто и Васко фрла некој денар у клубот,не дека се зимаат некои опасни пари али за разлика од другите клубови колку толку се зима.

Жарко Насковски го заборави и Орхан ...
А за Кире нз од каде информација дека е прогласен за најдобар играч за 2008.
Јас мислам дека е Драган од Куманово903
Да да фала што ме надополни и Жарко Насковски и Орхан Ибиши играат за Железарец али зборот ми беше кои играчи се дојдени од оваа сезона во клубот.А за тоа дека Кире Георгиев е најдобар играч почекај некој ден ке видич и официјално на прогласувањето на ФФМ за најдобрите во оваа година.
 
Д

Демијан

Гостин
Железарец е најдобрата екипа во Македонија ама едноставно негде неможеш да победиш,мораш да изгубиш.Такви примери се натпреварите во Тетово.Многу договорени уакмици има,се играат бодови за бодови и сл.Само незнам од каде излезе Црна Река да е прв на табела кога тука го има и Железарец.Се знаеше порано дека Алфа и Железарец беа најсилните тимови во лигата,првите се распаднаа и со тоа требаше Железарец да гази ама ете...
 

Eliza

EliXiR
Член од
10 ноември 2008
Мислења
129
Поени од реакции
3
Vo pravo si. ZELEZAREC e sampion.Sega i zvanicno.Denes na finaleto na kupot ke go zemat peharot.

Inaku ako mi se tocni informaciite ke go pustat kupot na Veles ,kako kompenzacija sto go pobedija Kumanovo.

Se gledame vo LIGATA NA SAMPIONI.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Vo pravo si. ZELEZAREC e sampion.Sega i zvanicno.Denes na finaleto na kupot ke go zemat peharot.

Inaku ako mi se tocni informaciite ke go pustat kupot na Veles ,kako kompenzacija sto go pobedija Kumanovo
.

Se gledame vo LIGATA NA SAMPIONI.
Да,да конечно и екипата на КМФ Железарец дочека да биде шампион на Македонија во футсал.Иако оваа година Железарец имаше играчи со кои лесно би протрчал низ првенството сепак не беше се така подмачкано.Благодарејќи на непотребно изгубени бодови на почетокот на сезоната,екипата на Железарец дојде во позиција од втор план да ги брка водечките екипи на Куманово 1903 и на Црна Река.За разлика од Црна Река,екипата на Куманово иако е составена од млади играчи,се покажа доста зрела и спремна да атакува оваа година на првенството.Предноста во текот на цела сезона Железарец постојано ја топеше за на крајот да дојде до мртва трка каде што скопјани благодарејќи на екипата на Ѓемиџии од Велес која го совлада Куманово на домашен терен со 7-3,за првпат ја освоија титулата на Македонија. Со овој играчки кадар надополнет со уште плус 2-3 засилувања реални се шансите да се мине првата квалификациона фаза по групи во лигата на шампиони.
А за болдираното по се изгледа дека слични информации имаме:smir::smir:
за повеќе инфо за футсал сезоната во Првата и едниствена македонска лига тука.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Денеска играа финале со Гемиџии изгубија 7:3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom