Фан Клуб: Вардар Неготино

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
а ви со кој играјте и вие играјте со дечурлаана да не речам петлиња

ја не очекувам ни од вардар да влезе во 2ра лига , бар зборам реално
Горан Стојановски повратник од Хоризонт Турново Сашко Димов повратник од Напредок Тони Прескакулев кај вас шо играеше Кизо шо го викат Тони Гацев исто кај вас шо играеше Даниел Петровиќ и он кај вас играеше,Деан Смилевски голманот повратник од Кожув,Гоце Милев повратник исто и воедно капитен е сега тука се и неколку млади дечки од ланскиот тим:helou: И јас ти зборам реално дека ние сме главни фаворити за влез во втора лига пореално од воа здравје усвари нема шо ја да зборам ќе зборат резултатите првенството почнуе од 30 август па ќе вијме:baeh:
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
43
Поени од реакции
0
Горан Стојановски повратник од Хоризонт Турново Сашко Димов повратник од Напредок Тони Прескакулев кај вас шо играеше Кизо шо го викат Тони Гацев исто кај вас шо играеше Даниел Петровиќ и он кај вас играеше,Деан Смилевски голманот повратник од Кожув,Гоце Милев повратник исто и воедно капитен е сега тука се и неколку млади дечки од ланскиот тим:helou: И јас ти зборам реално дека ние сме главни фаворити за влез во втора лига пореално од воа здравје усвари нема шо ја да зборам ќе зборат резултатите првенството почнуе од 30 август па ќе вијме:baeh:
A znaes prvo kolo koj igraat i kade ?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.624
Поени од реакции
2.736
koi se tie be veles tabak ziti se?? inace cestito pobeda i sto pobrz vlez u vtora liga
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Vardar Negotino - Obrsani 3 -2
Се работи за ФК Партизан од Обршани, а ФК Обршани играат во 1 или 2 општинска лига на Прилеп. А Партизан по се изгледа имаат добра екипа чим играа со Кожуф нерешено, а во Неготино резултатот бил тесен.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
43
Поени од реакции
0
Se izvinuvam za otsustvoto i sega ke nadoknadam vardar minatata nedela pobedi 6 -0 so ilinden basino
Utre 19.09 derbito Vardar - Tikves veruvam deka utakmicata ke bide mn interesna so mnogu golovi a i ke stavam sliki od navivanjeto na VINARITE pozdrav :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Se izvinuvam za otsustvoto i sega ke nadoknadam vardar minatata nedela pobedi 6 -0 so ilinden basino
Utre 19.09 derbito Vardar - Tikves veruvam deka utakmicata ke bide mn interesna so mnogu golovi a i ke stavam sliki od navivanjeto na VINARITE pozdrav :)

Ајде кажи ни ја атмосферата и како заврши утакмицата:helou::wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom