Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Турнејата за во летото 2011 година ќе биде во Америка, како пред 2-3 години. Исто така ќе се одиграат и натпревари во Минхен и во Сплит:)icon_razz).
Еве го планот за летните натпревари:
► 21 and 22 July: Audi Cup matches (Munich)
► 25 July: Friendly (Split)
► 30 July: Manchester United v FC Barcelona (Washington)
► 3 August: AC Milan v FC Barcelona (Miami)
► 6 August: America of Mexico v FC Barcelona (Dallas)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нека ни е честито доаѓањето на Афелај. Нека прикаже одлични игри во Барса и да освои многу титули :)

VISCA EL BARCA!!!!
VISCA EL CATALUNYA!!!!!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нека ни е честито доаѓањето на Афелај. Нека прикаже одлични игри во Барса и да освои многу титули :)

VISCA EL BARCA!!!!
VISCA EL CATALUNYA!!!!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Алеке стана легендарна :)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
За никаде ми е нетот, пораките ми се праќаат по 100 пати
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде и официјално нека ни е честито доаѓањето на Афелај и нека освои многу титули во Барса,се надевам дека ќе се снајде одлично во дресот на Барса:)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
ДОБРЕДОЈДЕ АФЕЛАЈ..... Сигурен сум дека ќе се снајде одлично во дресот на Барса.... Клупата е многу битна работа во тимот... За ефтини пари си доведовме одлична замена за Чави & Иниеста....
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Конечно холандез :) ај што повеќе голови и асистенции за Афелај
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Не знам зошто ама мислам дека Гвардиола има малце поголеми планови од греење клупа за Афелај. Дури мислам дека го купува со препорака на Кројф кој има многу високо мислење за него. Во секој случај купуваме млад играч кој е спремен за преселба во голем тим како Барса.

Не е дете знае што го очекува, има квалитет да стане важен дел од тимот, сега се зависи од шансата што ќе му се пружи и времето што ќе му се даде да се адаптира. А, Гвардиола ќе му даде и повеќе од доволно време со оглед на тоа што може да игра како алтернатива за Ињеста и како лево крило.

Плус со него добиваме нешто што одамна и фали на Барса. Играч од среден ред што може, со каква таква регуларност, да постигнува голови. Особено од поголеми далечини затоа што Ињиеста и Чави за да добацат до голот од 30 метра треба 4 пати да шутнат.

Пеп пробува да најде друг план Б кој нема да вклучува висок напаѓач кој ќе ни ја кочи играта. Со Кеита, Маскерано и Афелај како можни варијации на Ињеста-Бускетс-Чави веројатно имаме една од најкомплетните средини на сите времиња.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
neka ni e so srekja noviot igrac i da veruvame deka nema da go snajde istoto sho go snajdi hleb :)
iako vo sredniot red imame dosta igraci veruvam deka odlicno ke se prilagodi na igrata na barsa
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
ИБРАХИМОВИЌ МУ СЕ ЗАКАНИЛ НА ГВАРДИОЛА!

Денешниот број на Ел Мундо Депортиво ја пренесува шокирачката приказната за тоа што се случувало кога шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја напуштал Барселона. Сцената се одвивала во завршницата на преговорите за негово заминување во Милан.

"Ќе потпишам, не се грижете, заминувам во Милан", се смеел Ибрахимовиќ за брзањето на челниците на Барса да се ослободат од него.

"Но пред да потпишам, имам само една молба. Кажете му на Гвардиола, каде и да го видам во Европа, ќе го нокаутирам. Овде во Барселона не смеам, ќе ме уапсат, но ако се видиме некаде, тешко нему", се заканил Златан, кој е мајстор по теквондо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom