Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

boki10messi

Гостин
A, so velite za Maxwell u sredina levo.

----------Valdes----------

-Dani--Pique-Milito--Abidal-

-----------Toure-----------
---Xavi------------Maxwell-

Za napad, Pep neka odluci:tv:, moj favorit (Messi---Ibra---Hen/Ped)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Максвел средина :ne:
Кеита одлично одигра во саботата, така да мислам дека пак ќе добие шанса.Сакам со овој состав да излеземе, секако ако Абидал е фит.

Виќец
Дани-Пиќе-Милито-Абидал
Туре
Чави-Кеита
Лео-Ибра-Педро
VISCA BARCA


 
Член од
21 април 2010
Мислења
165
Поени од реакции
16
Сигурен сум дека ќе стартува Анри. Вакви разурнувачки бродови во одбраната како што има Интер, може само со контра ефект да им се оди. Анри е покорпулентен, ќе ги издржува дуелите, а Педро ќе го летат како пердув. Секако, губиме значајна брзина. Ме интересира Меси како ќе се снајде, мора да се отвара простор за него кој сигурно ќе знае да го искористи, и позади него Чави со некој убиствен пас. Во средината Пеп ако има малце осет за физика, ќе стартува со Кеита Туре и Чави. Бускетс ќе се изгуби во првите 20 минути, ни треба искусни и јаки луѓе таму. Во одбраната исто така очекувајте го Абидал, можда Максвел ќе ги добие последните 10-15 минути, зависи од резултатот. Мора да се иде на корпулентност на оваа утакмица, мислам дека тоа ќе биде клучната алка. Само Меси ни е слаб во тој поглед, али он е вонземјанец не важи тоа за него, само малце простор да му се создава и ќе биде супер.

BELIEVE !!!
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Леле момци,еуфорија ме пука...до пред малку фудбал играв даам гол и ме пукаат флешови од голови на Барса незнам до Среда шо ќе се праи!

Иначе ова беше топ викенд за тимовите на Барса:
Барса-Ксерез 3-1(фудбал)
Регал Барса-Уникаха 84-74(кошарка)
Барса Боргес-Веспрезм 33-27(ракомет)
Барса Атлетик-Тераса 1-0(фудбал)
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Максвел средина :ne:
Кеита одлично одигра во саботата, така да мислам дека пак ќе добие шанса.Сакам со овој состав да излеземе, секако ако Абидал е фит.

Виќец
Дани-Пиќе-Милито-Абидал
Туре
Чави-Кеита
Лео-Ибра-Педро
VISCA BARCA



Со овој состав и јас се согласувам. Така треба да почне.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Максвел средина :ne:
Кеита одлично одигра во саботата, така да мислам дека пак ќе добие шанса.Сакам со овој состав да излеземе, секако ако Абидал е фит.

Виќец
Дани-Пиќе-Милито-Абидал
Туре
Чави-Кеита
Лео-Ибра-Педро
VISCA BARCA


Ок е составов само искрено моментално би го играл Максвел пред Абидал. Прво оти ни е потребен бек што дои во напад повеќе, а со оглед на тоа дека Снајдер нема да игра и нема да има некој огромна опасност од контрите и како второ после толку повреди на Абидал мислам дека Максвле стварно успеа да ја сфати шемата на Барса и се вклопи во играта и според мене моментално е во подобра форма:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хмм абе мн. некако сте сигурни дека Снајди нема да игра ....имате линк нешо ? Барам ја али нигде не пишуе нишо а на Шит.ком не веруем !
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Да бе нема да игра,жими куров.

Чудно,секојпат се „повредува“ пред важен дуел.:tv:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Веќе сите ги научија лажгите на Мурињо. :) :toe:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Piqué summons Camp Nou’s power. “I want the Inter players hating their profession for 90 minutes“
Море има цел живот да мразат зборови што почнуваат на Б!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom