Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Вака ја најдов сликата,иначе Туре ќе игра у средина.
Само јас би идел Максвел место Абидал.
isto i ja,deckoto se gleda deka veke se prilagodil na igrata na Barca,se postabilen stanuva u odbrana,a vo napadot pokaza sto znae minatiot vtornik:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Читајте бе го ова.

Сигурен сум дека еден ден Пике ќе биде капитен на Барса!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Читајте бе го ова.

Сигурен сум дека еден ден Пике ќе биде капитен на Барса!
Ја мислам дека овој човек е новиот Малдини или Неста.. ептен сличен стил мислам дека има. Најдобар дефанзивец во моментов!
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Незнам колку е паметно милито против милито да игра на толку важна утакмица :) не закла пујол со картонов,али ајде ќе игра у финале :)

иначе се согласувам за туре,но не и за максвел,никако неможам да го сварам чоеков,во одбрана е ДУПКА,и нема баш некоја брзина а кога нема брзина треба барем дриблинг да има а и тоа го нема.

значи ако абидал е спремен би го играл од 1ва минута.
валдес
Алвес Пике Милито Абидал

Туре
Чави Кеита

Меси Ибра Анри


 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Незнам колку е паметно милито против милито да игра на толку важна утакмица :) не закла пујол со картонов,али ајде ќе игра у финале :)

иначе се согласувам за туре,но не и за максвел,никако неможам да го сварам чоеков,во одбрана е ДУПКА,и нема баш некоја брзина а кога нема брзина треба барем дриблинг да има а и тоа го нема.

значи ако абидал е спремен би го играл од 1ва минута.
валдес
Алвес Пике Милито Абидал

Туре
Чави Кеита

Меси Ибра Анри


јас на од анри би го стал педро :smir:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Шо ви е филмот со аватарот? Што означува? Фала однапред.:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Снајдер е неизвесен за реваншот,па така шансите на Барса се далеку поголеми да го поправи скорот од -2 гола.....со оглед дека фалеше Иниеста на првиот дуел,вака се добива нешто како компензација.....сепак не е сигурно неиграњето на Снајдер-па да видиме
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Снајдер е неизвесен за реваншот,па така шансите на Барса се далеку поголеми да го поправи скорот од -2 гола.....со оглед дека фалеше Иниеста на првиот дуел,вака се добива нешто како компензација.....сепак не е сигурно неиграњето на Снајдер-па да видиме

Неиграњето на Снајдер значи дека ќе игра уште еден копач од старт. Мунтари можеби...

Предност е што ќе им биде многу потешко да организираат контри, ама затоа ќе има играч плус пред шеснаесетникот на Интер.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Неиграњето на Снајдер значи дека ќе игра уште еден копач од старт. Мунтари можеби...

Предност е што ќе им биде многу потешко да организираат контри, ама затоа ќе има играч плус пред шеснаесетникот на Интер.
Снајдер им ја држи целата игра,од него идат сите опасности кон голот и им го подобрува поседот на топката......за “колачите“ си има задолжен судија :toe:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
REMUNTADA!:smir::smir::smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Малце каснам со аватаров и јас ама битно сменето :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom