Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Не ја потценувајте Сарагоса доста јака екипа е, видете го само составот, имаат 3-4 квалитетни играчи кои можат да направат проблеми.
Тоа го знае и Пеп и затоа мора да истрча со најсилен состав, уште овој натпревар па после ке одмараат цела недела. :smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.639
Поени од реакции
5.948
ostaj gi be brat ja im pisav samo deka ronaldo im vredi cel tim oni mrcat ne gledat deka bez nego od 4 utamici 3 kiksa imaat.Inace da tocno e ke ja lupnam singl veke koa im pisa vo f.k.real poz do tebe mesi the best
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Денес едноставно мора да се победи, да дојдеме повторно до +3 во однос на Реал и да започнеме нова серија победи.

Според сите предвидување нападот ќе ни биде составен од Меси, Ибра и Иниеста, значи Меси нема и вечерва да одмара....али добро е што следува недела во која се играат натпревари од купот па ќе можат Меси и остала багра неколку дена да одморат и да им се фати цела недела без одигран натпревар.

Друго што е позитивно е тоа што Анри е ок и ќе го имаме на располагање за следните натпревари.

:smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Ајде вечер очекувам победа и предност пред Реал Мадрид. Чуствувам мн голови во мрежата на Зарагоса немој да не ми оствари ова па сите да ме зезате :):).

Меси ке им бупне голче :) Позздрав.:smir:
 
P

pepito*

Гостин
Не ја потценувајте Сарагоса доста јака екипа е, видете го само составот, имаат 3-4 квалитетни играчи кои можат да направат проблеми.
Тоа го знае и Пеп и затоа мора да истрча со најсилен состав, уште овој натпревар па после ке одмараат цела недела. :smir:
Воопшто не ги потценувам Сарагоса,ама имаат многу слаб скор на гости, затоа мислам дека денеска без 3-5 гола не си заминуваат
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Победа, победа и само победа!!.....Макар и минимална....да се вратиме на победите, тоа е најбитно. Им треба одмор на момците дефинитивно, па затоа и не сум некој оптимист за голови вечерва, дај боже да ги има секако, но се ми оди на 1-0, 2-1 така нешто. :toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Víctor Valdés en la portería; Puyol, Piqué, Chygrynskiy y Maxwell en la defensa; Sergio Busquets, Xavi y Keita en el centro del campo y Messi, Ibrahimovic e Iniesta en el ataque.

Официјалниот состав значи Чигрински се враќа во прва постава од повреда(можеби требаше Маркез да игра) и Туре одмара други сите играат,реално очекувам да се истуриме на Сарагоса сега некои 3-4 гола.

И да очекувано беше со неиграњето на Алвес во први 11 да го видиме Максвел,со тоа ќе сме поопасни од лева страна,а Иниеста ќе оди малку накај средина.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Подобро е што ќе игра Чиги.Маркез е многу несигурен во последно време. Одиме на победа VISCA EL BARCA :smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Kаква бомба од Ибра, леле,леле, леле, му ги искина рацете на голманот.:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Тоа беше само најава дека ЕТА повторно ке пристигне во Мадрид во вториот дел од сезоната, овој пат комплетна, со главниот од одделот за бомби, Ибра .
И голманов со цел памет поствавува раце, нц нц, браво за неговата храброст :) .
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Тоа беше само најава дека ЕТА повторно ке пристигне во Мадрид во вториот дел од сезоната, овој пат комплетна, со главниот од одделот за бомби, Ибра .
И голманов со цел памет поствавува раце, нц нц, браво за неговата храброст :) .

Што пишувате кај нас во фан клуб... поготово за играч што не го сакате! Ајде гитла:baeh::baeh::baeh:

Мала шала до колегите Интераши (кои се разбира не го сакат Ибра)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Жал ми е за Сарагоса :nesum: Ке го изедат они заради Рубин ни криви ни дужни :toe:
Ајде хетрик за Кеита :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom