Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

толку за вецер утре појше за натпреварот!
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе тоа денес било дежаву.:) Еве и зошто.:)

 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Тиња биле бе овие Баерн :tv:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Хехе, како што плачевме досега на сите порази и не освоени титули.
Значи прекрасна атмосфера на стадионот, организација како што само Германците можат да направат. Прославата, лудило, баш како и што доликува на еден ваков трофеј.
Малку за натпреварот. Прво, пред се, морам да кажам дека најголем кеф ми се направи кога Швајни го постигна голот. Како мој омилен играч, се израдував ко прв да е на натпреварот.
Робен, Рибери, супер беа денес. Милерот малку потфрли али супер е, затоа се тука другите.
Одбраната, закон, на ниво, само еден пробив на Пизаро на почетокот и тоа беше. Посебно Мартин изигра топ.
Ајде сега уште од утре подготовки за в сабота.
Победава ќе биде само уште поголем мотив за фудбалерите.
п.с. Од понеделник очекувам две супер вести. Едната е дека Рибери ќе го продолжи договорот, а другата дека ќе му дозволат да игра во финале.

1932237436-jubel-fotos.9.jpg


Tука негде се крие и новиот договор!!!
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве некои од изјавите да пишам и да бегам на спијање :

БекеМбауер: Ако некој ми го кажеше овој исход пред шест месеци, ќе го пратев на лечење. Но, денес е задоволство да се гледа овој тим, кој игра како да не е од овој свет.
Хенес : Моментално играме фудбал со највисок квалитет, и тоа мора да го признаат противниците. Овој тим е подобар од тој во 2001, и јас сум горд на секој член во клубот. Сега ја освоивме и двојната круна, и во Мадрид немаме што да изгубиме, ќе направиме се' што е ва наша можност за да го постигнеме невозможното.
Вангалоски : (во негов стил) Ние доминиравме, створивме многу шанси, и постигнавме 4 голови. Секогаш им кажувам на фудбалерите дека е важна победата, но и начинот на кој што се доаѓа до неа. Знам дека можеме и повеќе од ова.:zver:
вБомел : Не изигравме перфектно, бидејќи пропуштивме многу шанси во првото полувреме. Но, дефинитивно ја заслуживме победата. Имаше фудбал само од една (наша) страна.
Швајни : Фантастично е да се игра во овој тим. Тимскиот дух е неверојатен и сите се дел од тоа, дури и тие што седат на клупата. Тоа е тоа што не' прави толку силни како тим.
Лам : Го постигнавме вториот гол во вистински момент. И сеуште не сме завршиле. Двојна титула е одлично, но тројна ќе биде уште подобро. Ние сме тотално одлучени да ја комплетираме тројната.:zver:
Милерчо : Резултат како овој е фантастичен. Не дозволивме да бидеме деконцентрирани и уште на почетокот почнавме да ја играме нашата препознатлива игра. Тимот функционира одлично заедно, и имаме индивидуални таленти и квалитети. Тоа е тоа што ја прави разликата.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Еве некои од изјавите да пишам и да бегам на спијање :

БекеМбауер: Ако некој ми го кажеше овој исход пред шест месеци, ќе го пратев на лечење. Но, денес е задоволство да се гледа овој тим, кој игра како да не е од овој свет.
Хенес : Моментално играме фудбал со највисок квалитет, и тоа мора да го признаат противниците. Овој тим е подобар од тој во 2001, и јас сум горд на секој член во клубот. Сега ја освоивме и двојната круна, и во Мадрид немаме што да изгубиме, ќе направиме се' што е ва наша можност за да го постигнеме невозможното.
Вангалоски : (во негов стил) Ние доминиравме, створивме многу шанси, и постигнавме 4 голови. Секогаш им кажувам на фудбалерите дека е важна победата, но и начинот на кој што се доаѓа до неа. Знам дека можеме и повеќе од ова.:zver:
вБомел : Не изигравме перфектно, бидејќи пропуштивме многу шанси во првото полувреме. Но, дефинитивно ја заслуживме победата. Имаше фудбал само од една (наша) страна.
Швајни : Фантастично е да се игра во овој тим. Тимскиот дух е неверојатен и сите се дел од тоа, дури и тие што седат на клупата. Тоа е тоа што не' прави толку силни како тим.
Лам : Го постигнавме вториот гол во вистински момент. И сеуште не сме завршиле. Двојна титула е одлично, но тројна ќе биде уште подобро. Ние сме тотално одлучени да ја комплетираме тројната.:zver:
Милерчо : Резултат како овој е фантастичен. Не дозволивме да бидеме деконцентрирани и уште на почетокот почнавме да ја играме нашата препознатлива игра. Тимот функционира одлично заедно, и имаме индивидуални таленти и квалитети. Тоа е тоа што ја прави разликата.

Mentalno ke gi ohrabri ovoj trofej pa taka ocekuvajte trojna braka BAVARCI pozdrav i CONGRATULATION FOR THE CUP!

--- надополнето ---

Прегледај го приврзокот 28816


Tука негде се крие и новиот договор!!!

I ja mislam :)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Едната е дека Рибери ќе го продолжи договорот, а другата дека ќе му дозволат да игра во финале.
Sporet mene imame 2 finalinja vo Lozana-18 i vo Madrit-22,navistina Ribery igra vo izvonredna forma toa se vide vcera sam ga zema topkata i ga vodi do protivnickiot gol ni treba mnogu mnogu covekov za vo Madrit nema smisla takov igrac da fali.
Za utakmicata vcera neznam so im se sluci na Werder ili nie sme jaki ili tie se slabi (izgleda e prvoto)nema so da kazem povece osven neka nie su sreca vtorata titula uste edna ni fali
 
Член од
11 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Sporet mene imame 2 finalinja vo Lozana-18 i vo Madrit-22,navistina Ribery igra vo izvonredna forma toa se vide vcera sam ga zema topkata i ga vodi do protivnickiot gol ni treba mnogu mnogu covekov za vo Madrit nema smisla takov igrac da fali.
Za utakmicata vcera neznam so im se sluci na Werder ili nie sme jaki ili tie se slabi (izgleda e prvoto)nema so da kazem povece osven neka nie su sreca vtorata titula uste edna ni fali

Секој тим спореден со нас е слаб :vozbud::vozbud: Жалам ги интер не се тие криви што играт со НАЈЈАКИОТ ТИМ моментално .....
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ај да напишеме нешто појќе за натпреварот. Честито нека ни е осмата двојна круна во Германија, натпреварот како што очекував беше прав спектакл, се играше лево десно, напаѓачки фудбал со многу убавини. Атмосферата на стадионот одлична, посебно по крајот на натпреварот. Точно беше тоа дека купот на Германија е прав спектакл.

Баерн ме изненадуваат неверојатно, светска класа тим, Ван Гал е ненормален, што направи со овој тим. Тој креира фамилијарна атмосфера во тимот, многу се поврзани во тимот еден со друг, играат супер. :) Вчера Швајни и Ван Бомел, ѕверој, Рибери најдобар играч на теренот, секаде го имаше. Робен, Лам , Олиќ и Бут повеќе од солидно. 3 и 4 гол беа одлични акции, посебно голот од Швајни кој има најмногу техника и смисла за гол од сите средни дефанзивни везни играчи.

Ова е неверојатна сезона, за уживање. Се надевам дека ќе освоиме ЛШ, но и да не победиме јас сум мноооогу горд на овој тим.


1567135387-jubel-fotos.9.jpg
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
bravo za momcite.odlicna igra i dve tituli.se nadevam na treta na 22 mart..
za ovoj sostav nemam zborovi,ednostavno ja vladeat igrata..
samo napred...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Би сакал да напишам нешто за овој феноменале тим кој го имаме сезонава пред финалето во Мадрид зошто не би сакал еден натпревар колку и да „тежи“ да влијае на оце3нката на сезонава.

И во најдобрите денови од кога навивам јас, некаде 99,2000, 01 и 02 не сум гледал ваков фудбал од Баерн. Сме победувале ама вака офанзивно, празник за очи никогаш не сме играле! Мислам дека и многу симпатии освоивме со начинот на кој играме. Браво за вГаал направи феноменална работа! Машинерија која меле е Баерн од тие 1:4 кај Јуве!

И ова е само прва сезона за многу млади играчи. Ќе имаме уште многу титули за славење и возбудливи натпревари и наредни сезони бидете сигурни!

Бут - човеку каква сезона! На 35-6 години! Откако Лев соопшти дека го зема и во Ј. Африка уште толку помотивиран. Се повампири синоќа 2-3 шанси фати што не знам ни Кан дали би ги фатил!
Ренсинг - еден од губитниците на сезоната. Жал ми е ама тоа е тоа, повеќе среќа во наредниот клуб.

Лел, Герлиц, Брафхајд - :helou:
вБајтен - во принцип многу добра сезона одигра, доста константна ама никогаш не може да сум 100% сигурен со него. Синоќа Пизаро во некаде 6-7 минута со многу проста фора го изеде едноставно. Не може да се пожалам за тоа како остава срце и се бори на терен!
Михо - слично ко Даниел, само овој па уште повеќе осцилира во формата - од мувла до невозможно. Во моментов е светска класа. Киксовите што ги правеше првиот дел на сезона и неколку лево-десно што направи во ЛШ (головите што ги примивме од Трезеге и од Руни беа по негова вина 100%) ме прават да сум несигурен. Инаку во оваа форма каква што игра последниве 2-3 месеци е карпа.
Лам - ноу комент. Лам ис леџенд! Колку асистенции има веќе Господ знае. Владее по таа десна страна. За мене без дилема најдобриот и комплетен бек во свет. Крајно константен играч ама и тој супер ја истемпира формата - при крај на сезонава 100% се повампири.
Бади - едно од откритијата на вГаал. За прва сезона феноменален! Лев бек може да би го ставал само со второкласни екипи инаку против брзи крила од светска класа ќе јаде прашина. За внатрешна одбрана е измислен. Прототип на германски централен дефанзивец. Иднината е негова сигурно.
Контенто - новиот Лиза за мене. Со овој човек нема зима ни на левате бековска позиција за нас. Е сега и тој е неискусен и секако тоа некаде ќе се покаже ама мора да му се дава шанса да созрее и да го исполно својот цел потенцијал. За лево меѓу него и Бади - секогаш Контенто.

вБомел - вистински капитен и лидер. Негова најдобра сезона во Баерн според мене. Браво мајсторе!
Швајни - лани сакав јас да го земам со точак и да го изнесам од Минхен и да доплатам од мој џеб некоја екипа да го земе, толку ме нервираше тоа што никако да созрее од „талент“ во „добар играч“! Ама вГаал му го најде лекот. На позиција 8ица до вБомел е ненормално добар. И за него ова е најдобрата сезона во дресот на Баерн. Наше дете и очекувам идниот капитен на овој тим (веројатно со Лам)
Рибс - сигурно не беше неговата најдобра сезона во Баерн, некој друг малку му го украде шоуто годинава, но светска класа си е светска класа. Би убила која било екипа во светов да го има Рибс. Сезонава ни пружи само неколку луди моменти од неговиот арсенал (со Манчестер двете ги одигра феноменално). Се надевам дека ќе продолжи договор и наредна сезона ќе може да се сконцентрира на игрите на теренот а не на марокански курвички (колку ида се факинг добри курвички) и ќе се врати да биде оној стариот... е тек тогаш ги жалам нашите противници...
Робен - да немаше светско најдобар играч за оваа сезона уште од сега ќе беше прогласен. Каков само марсовец купивме летово... Нема што да се каже за човекот - гение!
Прањо, Тимо, Хамит - колку што е битна прва постава толку е и битна клупа според мене. Професионалниот однос (не кукаат по весници и телевизии цело време) и игрите што ги прикажаа овие тројца сезонава коа беа повикани во составот беа на нивоУ какво што секоја друга екипа би посакала. Уште покриво него за Рибс би ми било ако еден флексибилен и лавовски борбен играч како Хамит со оди летово. И тој и Тимо можеше комотно да добиваат повеќе шанси за да бидат посреќни во екипата. Како и да е браво за нашите бек-ап играчи!

Олиќ - лмфао без пари го земевме а има исто голови со Меси во ЛШ! Ивица мајсторе сезона на животот одигра! Два гола со Манчестер, хет трик со Лион... нема лабаво овој на 30 години ги претрчува младичи од 22, нема изгубена топка и дуел за него. Најдобар трансфер сезонава за Баерн! Го седна едни Гомез и Клосе на клупа. Ивица човече прав мајстор си!
Милер - откритие на сезоната. Со Лам, Бади и Швајни одигра најмногу натпревари сезонава. Му фали ладна глава и знае да утне зицер (два пати со Лион, синоќа...) ама е крајно корисен играч. Ненормален број на асистенции и голови за прва сезона (двоцифрен број и на голови и на асиситенции). Секаде го има да помогне знае да се врати и пред свој шеснаесетник. Вистински германски олраунд офанзивец - лево, десно, шпиц напаѓач, поповлечен... се може да игра. Дајте му време и ќе стане прав ѕвер. Само сигурен сум дека ќе ни искине нерви уште 2-3 пати со некои утнати зицери пред гол.
Клосе - за неговите години доста му беше. Многу пари зема за да седи на клупа. Како и да е не е веќе оној стариот секако ама има доволно искуство да биде корисен што и покажа со головите со Фиоре и Гладбах кои беа екстремно битни.
Гомез - млад е и има време за него. Страда од тоа што „не е играч на вГаал“ и секако нема да му е полесно наредна сезона со Кроос кога веројатно со Милер и евентуално Олиќ (не знам колку ќе може да ја повтори сезонава на 31-2 години) ќе се бори за едено место во тимот ама верувам во него. Мора во екипата да има и еден „тенк“ напаѓач, прав пробивен шпиц, кој може да повлече 2-3 играчи на него и да направи простор и за други. А Гомез е несебичен во тој поглед - акцијата за 2:1 победничкиот гол на Ивица со Манчестер беше 40% по заслуга на Гомез.

вГаал - имаше своја идеја за тоа како треба да игра тимот, му требаше време да ја спроведе а на тимот да ја свати и на крај успеа! Браво за вГаал и тимот кој успеа да го креира во Минхен. Празник за очи е скоро секој натпревар на Баерн од Декември па навака. Успеа и одбраната да ја стабилизира во последниве месец-два. Многу работи пасуваат за него во Минхен, едноставно многу коцки се сложија и во „the big picture“ а и малите фини воиграни детали. Борбеноста и менталитетот карактеристични за вистински германски екипи се препознатливи во Баерн а во нашата игра може да се види „потписот“ од работата на вГаал - креаторот на оваа екипа!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Малку каснам, но, честито двојна круна. Искрено се надевам дека ќе е и тројна...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво Баварец.:bravo:

Туку пак имало журки синојќа.

1357322094-bankett-pokalsieg-finale.9.jpg
1594786874-bankett-pokalsieg-finale.9.jpg
1979352485-bankett-pokalsieg-finale.9.jpg

322145028-bankett-pokalsieg-finale.9.jpg

Oд Швајни ее... :vozbud:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби[Мкд];3560273 напиша:

Па мислам и ние заслуживме да прославиме со младиве госпоѓици од Бразил :pipi:

Поздрав со песнава до тие што ќе се пронајдат од синоќа :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom