Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Боби[Мкд];4251080 напиша:
Абе дечки на МТВ1 рекоа Робен ќе сме го трампале за Пандев. :pos2::pos2: глеам и интерашиве праат муабет за тоа. некој луѓе се за жалење.
живи смешки па и интерашиве си вртат некои планови.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Муабетов за Робен....



Он е добар,сите се добри!!!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
официјално баерн следната недела ке се сретне со Петерсен. Има клаузула од 2.8 милиони евра прв стрелец е во втората лига.Ако му се дреме на клупа нека дојде ке се најде
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Dali znae nekoj koj igraci ke gi zeme bayern ova sezona sto ke igrad vo Odbranata na Bayern post oodbranata ni e za nikade.
 
M

Mario Gómez

Гостин
живи смешки па и интерашиве си вртат некои планови.
Све што пуштив некој спортски канал вчера и денес кажаа дека Робен и Рибери се скарале и дека Робен ќе одел во Интер, абе се згазив од смеење. Ако имале недоразбирање со Рибери ќе си одел, како мојт да се толку глупи. Робен лани се изначука со Лам на тренинг и годинава на Милер шамар му закачи. Ми се сфиѓа што е темпераментен, такви ни требаат. И себичен нека се жалат дека е, себичен ама без него играме 50% послаб фудбал. Само тие нека играат со страст па ако треба нека се убијат после натпревар, ќе се смират после.
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];4251831 напиша:
Све што пуштив некој спортски канал вчера и денес кажаа дека Робен и Рибери се скарале и дека Робен ќе одел во Интер, абе се згазив од смеење. Ако имале недоразбирање со Рибери ќе си одел, како мојт да се толку глупи. Робен лани се изначука со Лам на тренинг и годинава на Милер шамар му закачи. Ми се сфиѓа што е темпераментен, такви ни требаат. И себичен нека се жалат дека е, себичен ама без него играме 50% послаб фудбал. Само тие нека играат со страст па ако треба нека се убијат после натпревар, ќе се смират после.
И мене ме бендисува тоа. А и онака е во право. Сите се камења па слободно нека ги искрши од ќотек ако сака.
 
M

Mario Gómez

Гостин
И мене ме бендисува тоа. А и онака е во право. Сите се камења па слободно нека ги искрши од ќотек ако сака.
Па јавно ја нападна одбраната после натпреварот со Интер, и секако дека е во право, само нека го затепа Бадштубер малце, немора со Милер, Рибери и Лам да се закачка.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ноер вчера намерно направил кикс за да му падни цената, за сигурно Баерн да го купел. :)
Ште не ќе прочитам по ова интернетов.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.972
Поени од реакции
25.285
Јас сакам Крафт да не го продадеме туку само да го позајмиме накаде. Никогаш не се знае што голман од него може да испадне а и до кога Ноер ќе брани солидно.
Лелеее Фрос :shok:

--- надополнето ---

Боби[Мкд];4251915 напиша:
Па јавно ја нападна одбраната после натпреварот со Интер, и секако дека е во право, само нека го затепа Бадштубер малце, немора со Милер, Рибери и Лам да се закачка.
Со Бадштубер се добри другарчиња :hump:
 
Н

'Никола'

Гостин
Коентрао го обожавам како игра. Ко измислен е за кај нас, мора да го купиме.
 
Н

'Никола'

Гостин
Добро бе, два дена ништо да не се пишело на темава, ццц.
Кажувајте на Еуроспорт дали ние или Леверкузен ќе одиме.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Денес ги мачкаме Ст Паули,Хановер нерешено или губи,и ајт сезонава да ја затвориме више преку такво ми е!
 
Н

'Никола'

Гостин
„Баерн би дал многу за да го донесе Нојер уште во текот на летото. Но ние сме познати по тоа што не дозволуваме да не стават под напон. Едно умерено однесување за финансиските прашања е дел од нашиот концепт. Освен тоа имаме една доста стабилна верзија на голот и без Мануел Нојер. Не би се поколебале да ја започнеме новата сезона со Ханс-Јерг Бут.“

Од Спортденес е, ама ако направат ваква глупостштина, ни Ноер ни Крафт в година крвта нивна.:nerv:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Денес ги мачкаме Ст Паули,Хановер нерешено или губи,и ајт сезонава да ја затвориме више преку такво ми е!
богами ајде да тепаме денес Хановер нека изигра нерешено и да почнеме полека да се насочуваме кон купување играчи и да ја заборавиме оваа ТАПА сезона
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
богами ајде да тепаме денес Хановер нека изигра нерешено и да почнеме полека да се насочуваме кон купување играчи и да ја заборавиме оваа ТАПА сезона

Буквално за прослава е денес,пошто искрено се надевам дека КОНЕЧНО ќе ја затвориме мртвава сезона,и барем спасивме ЛШ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom