Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
Робен ке игра сигурно, за Рибери не се знае уште
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Глеам дека имаме огромен избор за нападот такада полека не ме сеќираат нивните повреди.Робен и Рибери разликата може и треба да ја прават во ЛШ.

За Бундес мислам дека имаме и повеќе од солиден напад и без нив.Хејнкес треба тоа да го искористи.Да ја направи екипата независна од индивидуалниот квалитет на Робери.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
Глеам дека имаме огромен избор за нападот такада полека не ме сеќираат нивните повреди.Робен и Рибери разликата може и треба да ја прават во ЛШ.

За Бундес мислам дека имаме и повеќе од солиден напад и без нив.Хејнкес треба тоа да го искористи.Да ја направи екипата независна од индивидуалниот квалитет на Робери.
да, но и на нив им треба време да се вклопат, да се уиграат, мислам за Петерсен, Усами, Алаба и Крос, не можеш уште на првите утакмици да очекуваш од нив голови или акции, искрено во Бундеслигата против Шалке и Дортмунд ке биде тешко и гол да се даде со тие играчи (без Рибери и Робен)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
да, но и на нив им треба време да се вклопат, да се уиграат, мислам за Петерсен, Усами, Алаба и Крос, не можеш уште на првите утакмици да очекуваш од нив голови или акции, искрено во Бундеслигата против Шалке и Дортмунд ке биде тешко и гол да се даде со тие играчи (без Рибери и Робен)
Нема да е тешко...Немора 3 гола да дадеме,и со 1:0 е победа.Фората е да не примаме многу голови.

Во првата сезона со Ван Гал примавме многу голови,ама секогаш даваме дупло повеќе.Во наредната сезона со него,ги немаше робен и рибери,олиќ повреден,само милер играше нешо,а продолживме да примаме голови но овојпат не дававме.И излезе катастрофална сезона.

Сега ќе биде фората што помалце да примаме голови.Во таква ситуација и 1:0 ќе биде победа.Не ни треба самба фудбал...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
Чекај, да не избрзуваме, ако со Брауншвајг ни успеало да не примиме гол не значи и дека со другите така ке биде, да ги видиме овие натпревари сега во август
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па тоа викам...

Ме интересира во тој дел како ќе се покажеме.Првата утакмица од бундеслигата ќе покаже.Ова до сега беше експериментирање...
 
M

Mario Gómez

Гостин
ЧИТАЈ ВНИМАТЕЛНО!

Holger Badstuber's guide to defending one-on-ones

FC Bayern München's German international offers his advice on a high-pressure situation for any defender.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

One of the most difficult scenarios for a defender is when you find yourself facing an attacker knowing that you are the only thing that stands between them and a clear goalscoring opportunity. FC Bayern München's Holger Badstuber offers his advice on how to win that battle.
:vozbud::vozbud:

http://www.uefa.com/trainingground/stars/starskills/video/videoid=1652303.html#holger+badstubers+guide+defending+ones

Гледајте го 6 минутната репортажа со Бадштубер на уефа.ком каде објаснува како треба одбрамбен играч да се понаша на 1 вс 1 ситуации.

:vozbud::vozbud::vozbud:: LELelelelele lLE:pos::pos::pos:

Comments:

Puyol is already taking notes.
:vozbud:


I liked his "now you saw how you shouldn't do it"
:rolleyes:


Oh my...I am actually embarrassed.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
^ :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Колку само самоуверено објаснува како треба во одбрана да се игра :pos:
 
P

PoisonLady

Гостин
Ова младо момче МОРА да е ретардирано. Држи лекции без никаков срам :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Читав на спортбилд и. :drk::vozbud:

Одма понуда за Ван Бујтен одкога излезе видеото за професорот Бадштубер, и си викаат овие ај да го земеме Бујтен пошо две години учел од Бади како се брани еден на еден. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom